بی کلک

نکات هوشمندانه در تمیز کردن خانه

تمیز کاری و سرو سامان دادن به وسایل خانه از جمله کارهایی است که معمولا خانم ها آن را انجام می دهند.

 

برای تمیز کردن خانه همیشه نکاتی وجود داشته که به ایمنی و سلامت کار کمک به سزایی می کرده است.

 

در تمام خانه وسایل وجود دارد که به نوعی به برق متصل هستند یا از جمله وسیله های مهم به شمار می آیند به همین دلیل نمی توان از کنار تمیز کردن ان ها به صورت سرسری عبور کرد و باید راه حلی درست برای تمیز کردن این وسایل در اختیار داشت.
 
یخچال : برای تمیز کردن یخچال دقت داشته باشید که ابتدا باید همه وسیله های درون آن را خارج کنید سپس با استفاده از مقدار کمی جوش شیرین به همراه آب ولرمدرون یخچال را تمیز کنید. این کار باعث می شود تا بوی بد و البته باکتری های درون یخچال از بین بروند و غذاهای شما دیرتر خراب خواهند شد.
 
ماکروویو: برای تمیزکردن ماکروویو باید یک لیوان اب لیمو را درون آن گذاشته و تا حد جوشیدن آن را گرم کنید. بخار لیمو باعث می شود تا جرم های دیواره ماکروویو خیلی راحت از آن جدا شده و سپس شما باید با یک دستمال این جرم ها را از دیواره پاک کنید.

 

مخلوط کن : قسمت های مختلف مخلوط کن را می توانید با استفاده از اب و مواد شوینده تمیز کنید اما پایه اصلی که بخخش های الکترونیکی را در خود نگه می دارد نباید آب بخورد. این قسمت را می توانید با استفاده از یک دستمالبه همراه مقداری سرکه سفید تمیز کنید تا بو و جرم ان از بین برود.
 
اجاق گاز: این روزها برخی از اجاق ها دارای سیستم شستشوی داخلی هستند اما اگر شما از این دستگاه ها استفاده نمی کنید می توانید یک محلول جالب از جوش شیرین به همراه اب مقطر ایجاد کرده و این محلول را سپس به دیواره های اجاق و قسمت های مختلف آن اسپری کنید. سپس با استفاده از یک دستمال تمام کثیفی های گاز از بین خواهد رفت.

 

منبع:مشرق