بی کلک

6 ماسک خانگی کیوی برای پوست!

بیتا نظام دوست: حتما تاکنون از خواص خوراکی کیوی بسیار شنیده اید اما شاید ندانید که این میوه می تواند نقش مهمی در زیبایی پوست ایفا کند!

ویتامین ها و اسیدهای طبیعی موجود در کیوی برای پوست صورت بسیار مفید هستند؛ بنابراین ماسک های کیوی دارای اثر تقویتی و درمانی هستند. با استفاده از کیوی پوستتان به خوبی تمیز شده, خاصیت ارتجاعی بیشتری پیدا کرده و تازه و جوان می شود. در ادامه شش ماسک خانگی کیوی را برای پوست معرفی می کنیم.

ماسکی برای پوست های خشک

یک قاشق غذاخوری آب کیوی, یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید. پس از 15 دقیقه ماسک را توسط یک اسفنج پاک کنید.

آب کیوی سبب افزایش گردش خون می شود و به لطلافت و آرامش پوست و تغذیه مناسب آن نیز کمک می کند.

ماسکی برای انواع پوست

یک عدد کیوی, دو قاشق غذاخوری ماست ساده, یک قاشق غذاخوری آب پرتقال, یک قاشق غذاخوری روغن بادام و یک فنجان هویج له شده را با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیری بدست آید. ماسک را روی صورت قرار دهید و صبر کنید تا کاملا خشک شود؛ سپس با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک تمیز کننده

یک عدد کیوی را خوب ورز داده و روی صورت قرار دهید و پس از 15 دقیقه شسته و با تونر کاملا پاک کنید؛ سپس از کرم روزانه تان استفاده کنید.

ماسک توت فرنگی و کیوی برای انواع پوست

به پنج تا شش عدد توت فرنگی, یک کیوی و نصف یک خیار پوست کنده نیاز دارید. توسط دستگاه غذاساز خمیر نسبتا شلی از این مواد تهیه کنید. اگر خمیر زیادی شل بود, یک قاشق چایخوری آرد جوی دو سر را به آن اضافه کنید تا جایی که به صورت بچسبد.

خمیر را روی نقاط دلخواه صورت و گردن بمالید و برای لایه برداری به آرامی ماساژ دهید. به مدت پنج تا 10 دقیقه پوست را به حالت خود رها کنید؛ سپس با آب گرم بشویید.

ماسک تغذیه کننده

نصف یک موز را به همراه یک عدد کیوی به دقت خمیر کنید.

سپس دو قاشق غذاخوری ماست طبیعی را به آن بیفزایید. ماسک را 15 تا 20 دقیقه روی صورتتان بگذارید؛ سپس با آب گرم آبکشی کنید. در انتها نیز صورتتان را با یک لوسیون پاک کنید.

پاک کننده پوست های چرب

این پاک کننده سبک و خنک کننده را در هنگام نیاز تهیه کنید و بلافاصله به کار ببرید.

نصف یک کیوی, 15 میلی گرم ماست ساده, 5 میلی گرم شیر بدون خامه, 5 میلی گرم عسل شفاف, 5 میلی گرم آرد جوی دو سر و یک قطره روغن اسانسی اسطوخودوس را توسط مخلوط کن آن قدر بزنید تا یک دست شود. ماسک را توسط پارچه کتان به آرامی روی صورت و گردن بمالید؛ سپس آبکشی کرده و از تونر و مرطوب کننده استفاده کنید.