بی کلک

درخشندگی موهایتان را با سرکه سیب بدست بیاورید

آیا احساس می کنید موهایتان کدر و بی حالت شده اند؟

به جای صرف هزینه های بالا و رفت و آمد به سالن های آرایشی, از سرکه سیب استفاده کنید.

به همین سادگی درخشندگی و شادابی را به موهایتان هدیه خواهید داد. بنا به جنس و نوع موهایتان هرچند بار که دلتان بخواهد می توانید از سرکه سیب برای جلا دادن موهایتان استفاده کنید. بیشتر افراد سه بار در هفته موهایشان را با این براق کننده طبیعی صفا می دهند و بعضی دیگر فقط یک بار در هفته از سرکه سیب استفاده می کنند.

برای اینکه موهایتان درخشنده و شاداب باشد کافیست سرکه, آب و به میل خودتان آب لیموترش و سس سویا تهیه کنید. این دو ماده آخری کاملا اختیاری است. اگر می خواهید باقیمانده های ژل, موس, تافت و ... از روی موهایتان زدوده شود و رنگ طبیعی خود را پیدا کند, قبل از شامپو زدن روی آنها سرکه بریزید.

روش استفاده

-دو فنجان آب را بجوشانید و به آن دو قاشق غذاخوری سرکه اضافه کنید. اجازه دهید به مدت 15 دقیقه بجوشد. محلول را خنک کنید و قبل از شامپو زدن آن را روی موهایتان بریزید.

-برای براق کردن موهای بلوند از سرکه سفید و برای درخشندگی موهای حنایی رنگ از سرکه سیب استفاده کنید. مقداری سرکه و آب لیموترش را به میزان مساوی داخل اسپری آب بریزید. موهایتان را به چند قسمت تقسیم کنید و محلول را روی موهایتان اسپری کنید و به مدت 10 دقیقه در معرض نور آفتاب بنشینید.

نظر کارشناس

شستن موها یا آب کشیدن موها با یک اسید ملایم مانند آب لیمو و یا سرکه رقیق چند خاصیت دارد؛ نخست آنکه بقایای شامپو, یا صابون و تافت و ژل را از روی موها پاک می کند. دیگر آنکه این مواد اسیدی در ترکیب با چربی روی پوست اسیدهای چربی آزاد می کنند که برای درخشندگی موها لازم هستند.

موهایی که رنگ بری می شوند در اثر تحلیل مواد پروتئینی سطح مو دچار کدورت و شکنندگی می شوند. مواد اسیدی باعث رسوب پروتئین ها روی پوست و مو شده, مانع تحلیل بیشتر پروتئین ها می شوند. نتیجه نهایی این است که آب کشیدن موها با یک ماده اسیدی ملایم می تواند به حفظ و یا برگرداندن درخشش موها کمک کند ولی نباید از این مواد انتظار معجزه داشت.

آیا می دانید که...

اگر موهایتان تیره است و می خواهید کمی رنگ موها را نیز عوض کنید, نصف فنجان سرکه سیب را با نصف فنجان سس سویا مخلوط کنید و بعد از شامپو زدن روی موهایتان بریزید. سپس موها را آب بکشید. فقط حواستان باشد زمانی که سرکه را روی موها می ریزید نگذارید به چشم هایتان بریزد. سرکه باعث سوزش پوست های حساس نیز می شود.