بی کلک

نوزاد 17 سانتی متری همه را شگفت زده کرد

وقتی به دنیا آمد زیادی کوچک بود؛ آن قدر که کسی باورش نمی شد روزی روی پای خودش بایستد, چه برسد به فوتبال بازی کردن!

 

 

«آلیاهارت» حالا خیلی در قد و وزن با بچه های همسن و سالش فرق ندارد. به ورزش علاقه زیادی دارد و عضو تیم فوتبال است. او در ورزش موفق است و در بین هم مدرسه ای هایش دختر محبوبی محسوب می شود. او حالا تبدیل به دختری پر جنب و جوش و شاد شده؛ ویژگی هایی که 10 سال پیش حتی مادرش هم باور نمی کرد روزی بدست بیاورد.

 

 

 

 

ده سال پیش, نوزادی متولد شد که لقب کوچکترین نوزاد انگلستان را از آن خود کرد. این نوزاد کوچولوی 17 سانتی متری, 340 گرم بیشتر وزن نداشت و کسی به زنده ماندنش زیاد امیدوار نبود. آلیا سه ماه زودتر از موعد به دنیا آمده بود و 12 هفته زود متولد شدن یعنی نارس بودن خیلی شدید. خیلی زود پزشکان او را تحت درمان های ویژه قرار دادند چون نمی توانست به خوبی نفس بکشد و ریه هایش به خوبی شکل نگرفته بودند. در آن زمان آلیا آن قدر کوچک بود که در یک کف دست مادرش جا می شد. با این حال, او خیلی خوب از عهده همه این مسائل برآمد. البته 5 سال بعد از تولدش که قرار بود راهی مدرسه شود, مادرش همچنان بسیار نگران بود چون در پنج سالگی وزنش معادل یک بچه دو ساله بود و ممکن بود بچه ها او را زمین بزنند.

 

 

او حالا کاپیتان تیم فوتبال دخترهاست
امروز آن دختر کوچک و ناتوان به اندازه طبیعی رسیده و دیگر خیلی از هم سن و سال هایش فاصله ندارد. او هیچ چیز را به اندازه ورزش کردن دوست ندارد و حتی حالا کاپیتان تیم فوتبال دخترهاست و در مدرسه مقابل پسرها هم مسابقه می دهد. مادر آلیا می گوید: «به گفته بودند او را وقتی هنوز درون رحمم است از دست خواهم داد و حتی به دنیا نخواهد آمد اما حالا هر روز مرا شگفت زده می کند. او خیلی خوب می دود و به ژیمناستیک هم علاقه دارد. به گزارش بی کلک طی این چند وقت گذشته آن قدر به ورزش چسبیده تا بالاخره کاپیتان تیم شده است. البته فقط ورزش هم نیست. در زمینه اجتماعی هم آلیا موفق بوده و در مدرسه خیلی محبوب است. همه آلیا را دوست دارند. من خیلی خوشحالم که می بینم او با بقیه بچه ها کارهای عادی انجام می دهد و خوشحال است, این طرف و آن طرف می دود و همیشه می توانید لبخند را روی صورتش ببینید.»

 

 

البته همیشه اوضاع اینطور نبوده است. پیش از این, آلیا همیشه از همه کوچکتر و ضعیف تر بوده, برای همین اعتماد به نفسش تا حدی خدشه دار شده است. ولی حالا اوضاع روبه بهبود است و به نظر می رسد برای اعتماد به نفسش هم اتفاق های خوبی خواهد افتاد. خود آلیا درباره شرایط فعلی می گوید: «من می دانم که از بقیه کوچک ترم اما سعی می کنم نگذارم این موضوع روی من و زندگی ام تاثیری داشته باشد. من فوتبال را دوست دارم و به اینکه کاپیتان شده ام افتخار می کنم. تیم مورد علاقه خودم هم منچستریونایتد است!»
همشهری