بی کلک

طرز تهیه میان وعده خوشمزه دانش آموزی (ساندویچ مرغ)

مجله دارچین: از این ساندویچ می‌توانید به عنوان میان وعده یا یک وعده غذایی کامل برای فرزندانی که به مدرسه یا دانشگاه می‌روند، استفاده کنید.

 

ساندویچ مرغ، یک غذای خوشمزه، پرطرفدار و سالم است که از همه این‌ها مهم‌تر خیلی سریع آماده می‌شود.

 

مواد لازم:

 

سینه مرغ یا فیله مرغ
نخود فرنگی پخته شده
فلفل دلمه‌ای
ذرت پخته شده
نمک، فلفل، ادویه

 

مواد لازم برای تهیه سس:
ماست، سس مایونز، پودرآویشن، آبلیمو، روغن زیتون

 

طرز تهیه:

 

قبل از هر کاری لازم است تکه‌های مرغ را کاملا بشوئید. اگر زمان کمی دارید، بهتر است از فیله‌ مرغ آماده استفاده کنید. اگر زمان کافی دارید، می‌توانید سینه مرغ را تکه تکه کنید. توجه داشته باشید که در این ساندویچ خوشمزه نباید خبری از استخوان‌های مرغ باشد.

 


مرغ تکه شده و شسته شده را در یک قابلمه مناسب قرار دهید و روی آن آب جوش بریزید. در این مرحله می‌توانید به سلیقه خودتان نمک و ادویه‌ها را اضافه کنید. برای برطرف کردن بوی احتمالی مرغ، علاوه بر نمک، فلفل سیاه، ادویه کاری، مقداری هم پودر دارچین به مرغ اضافه کنید.

 


در قابلمه را ببندید و اجازه دهید مرغ کاملا نرم شود. مدت زمان طبخ به اندازه قطعه‌های مرغ بستگی دارد. اگر سینه مرغ را درسته در قابلمه گذاشته‌اید، حدودا یک ساعت زمان لازم دارید. هرچقدر تکه‌های مرغ کوتاه‌تر باشد، این زمان کمتر می‌‌شود.

 

حالا که مرغ کاملا پخته شده، می‌توانید آن را با دو چنگال به اصطلاح ریش‌ریش کنید. یعنی آن را به رشته‌های کوچک در بیاورید.

 

اگر به زعفران علاقه دارید، در این مرحله می‌توانید مقدار کمی زعفران کوبیده شده را در دو قاشق سوپ‌خوری آب جوش حل کنید و روی مرغ‌های رشته رشته شده بریزید.

 

مرغ‌ها را در یک کاسه بزرگ بگذارید. می‌توانید مقداری نخودفرنگی پخته شده به آن اضافه کنید.
مقداری فلفل دلمه‌ای را به شکل نگینی خرد کنید و به این ترکیب اضافه کنید. می‌توانید از مقداری ذرت پخته شده هم در این سالاد استفاده کنید، اما فراموش نکنید که ذرت می‌تواند تا حدودی استرس و رفتارهای پرخاشگرانه را افزایش دهد. پس اگر فرزند شما، بیش‌فعال یا زیادی بازی‌گوش است، اضافه کردن ذرت را فراموش کنید.

 

حالا به قسمت هیجان‌انگیز ماجرا رسیده‌ایم؛ سس. اگر اعضای خانواده شما اضافه وزن دارند، بهتر است سس مایونز را فراموش کنید. به جای آن می‌توانید یک قاشق سس مایونز را در ماست کم چرب رقیق کنید. به آن کمی آبلیمو، روغن زیتون و پودر آویشن اضافه کنید. البته دقت کنید که این سس نباید خیلی رقیق شود. حالا آن را به مواد اولیه‌تان اضافه کنید.

 

مواد مورد نیاز برای ساندویچ مرغ آماده است. کافی است آن را در نان مورد نظرتان جا دهید و با مقداری گوجه، کاهو و سبزیجات تازه همراه کنید.