بی کلک

آیا استفاده از ماسک مو توصیه می شود؟ | انواع ماسک مو

آیا استفاده از ماسک مو توصیه می شود؟ | انواع ماسک مو   می توانید به ماسک مو به عنوان یک نرم‌کننده قوی نگاه کنید. مزایای آنها نیز مشابه است – از جمله تغذیه و تقویت مو. همچنین ماسک مو می تواند ...

می توانید به ماسک مو به عنوان یک نرم‌کننده قوی نگاه کنید. مزایای آنها نیز مشابه است – از جمله تغذیه و تقویت مو. همچنین ماسک مو می تواند مشکلات و موارد خاصی در مو را حل کند. بعضی چیزها مثل عدم مرتکب شدن اشتباهات فید مربوط به آرایشگر شما می شود اما رسیدگی به موها و پوست شما بر عهده خودتان است. در این مقاله که به تلاش کارشناسان آکادمی پندار بختیاری نوشته شده است می خواهیم به ماسک مو و ویژگی های آن بپردازیم. با ما همراه باشید. 


ماسک مو چیست؟ 
ماسک مو ترکیبی درمانی است که حاوی چربی و روغن و دیگر ترکیبات مغذی برای مو است. معمولا ماسک مو نسبت به شامپو و نرم کننده آبرسانی بیشتر و بهتری انجام می دهد. شما فقط با یک بار استفاده از ماسک مو فواید زیادی را تجربه خواهید کرد. موهای ما تحت فشار بسیاری قرار می گیرند، حتی اگر یک دوره مبتدی آموزش گریم را گذرانده باشید، می دانید پوست و مو می توانند با استفاده از مواد مختلف مخصوصا مواد شیمیایی تحت فشار بسیار زیادی قرار بگیرند. ماسک مو می تواند موخوره را کاهش دهد و به سلامت موی شما کمک کند. 

انواع ماسک مو

با توجه به این که موهای مختلف ویژگی های مختلفی دارند و افراد کارهای مختلفی با موی خود انجام می دهند ماسک موهای مختلفی نیز برای موهای متفاوت تولید می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله این انواع مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماسک برای موی رنگ شده
 • ماسک برای موی مشکی، بلوند و قرمز
 • ماسک برای موهای آسیب دیده
 • ماسک برای موهای فر
 • ماسک برای موهای ضعیف و شکننده
 • ماسک برای رشد مو
 • ماسک برای موهای خشک
 • و انواع دیگر ماسک ها

 

چگونه از ماسک مو استفاده کنیم

این که ماسک مو را وارد روتین مراقبت از موهای خود کنید، می تواند خیلی ساده باشد، چرا که معمولا ماسک مو جای نرم کننده موی شما را می گیرد. در ادامه نحوه استفاده از ماسک مو را به شما می گوییم:

 • مرحله اول: اول به موهایتان شامپو بزنید و بعد آنها را بشویید
 • مرحله دوم:‌ ماسک مو را اعمال کنید
 • مرحله سوم:‌ سه تا پنج دقیقه صبر کنید (از زمان اضافه ای که می‌آورید برای شستن صورتتان، شیو کردن پاهایتان، و استفاده از اسکراب بدن استفاده کنید)
 • مرحله چهارم: شستشو کنید
 • مرحله پنجم:‌ موهایتان را با حوله خشک کنید و مثل همیشه آنها را حالت دهید


چند وقت یکبار باید از ماسک مو استفاده کنیم؟

باید حداقل یک بار در هفته از ماسک موی آبرسان مو استفاده کنید. اما در صورتی که موهایتان خشک است یا آسیب دیده می توانید این دفعات را به دو تا سه دفعه در هفته افزایش دهید.

 

ماسک مو باید چه مدت زمانی روی مو بماند؟

باید ماسک مو را اقلا بین سه تا پنج دقیقه روی مو بگذارید، اما در صورتی که موی شما زبر یا خشک است و زمان مورد نیاز را دارید، می توانید بگذارید ماسک مو بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند. در صورتی که اوضاع موهایتان جالب نیست و خیلی خشک است می توانید بگذارید ماسک مو یک شب روی موهایتان بماند (به خاطر این که موی خشک نسبت به موی مرطوب ریسک کمتری برای زیادی مرطوب و خیس شدن با ماسک مو دارد – که در صورت زیادی گذاشتن ماسک مو روی مو می تواند اتفاق بیفتد).

 

آیا می توان ماسک مو را به مدت خیلی طولانی روی مو رها کرد؟

پاسخ کوتاه این است که این موضوع بسته به ویژگی های موی شما و همچنین ماسک مویی که در حال استفاده از آن هستید دارد. در صورتی که ماسک مو را روی موی مرطوب خود اعمال کنید (که به معنای این است که موی شما میزان بیشتری از هر آنچه را روی آن اعمال کنید جذب خواهد کرد) می تواند باعث خستگی هیگرال مو شود. این موضوع باعث ضعیف شدن و در نهایت شکست مو یا همان موخوره می شود (می توانید مویی را در نظر بگیرید که به دفعات زیاد کشیده شود). ولی راه حل این موضوع خیلی ساده است، ماسک مو را بعد از پنج دقیقه یا طبق دستورالعملهای موجود در بسته بندی خود محصول بشویید.

 

چرا باید از ماسک مو استفاده کنیم؟

استفاده از ماسک موی مناسب برای موها می تواند باعث تقویت مو و افزایش درخشندگی آن شود. و مخصوصا اگر موهای خشک، وز، آسیب دیده، یا بسیار بلند دارید این موضوع می تواند اهمیت دوچندان پیدا کند. علاوه بر آن ماسک مو حاوی مواد تقویت کننده مو و آبرسان بسیاری است که می توانند به شکل خاص مناسب موی شما باشند. به عنوان مثال بهترین ماسک مو برای موهای خشک ماسک هایی هستند که در آنها از روغن های طبیعی و مفید مثل روغن نارگیل، روغن آرگان و یا روغن آلوئه‌ورا استفاده شده است. همچنین می توانید از روغن های طبیعی به عنوان ماسک مو استفاده کنید – مثلا روغن آووکادو بهترین گزینه برای استفاده در موهای فر به شمار می رود.

 

سخن آخر

امیدواریم از این مقاله به اندازه کافی استفاده کرده باشید. در صورتی که به دنیای آرایشگری و مد، و زیبایی و مراقبت از پوست و مو علاقه دارید توصیه می کنیم به وبسایت آکادمی پندار بختیاری سر بزنید. در صورتی که به فکر مزایای شغل آرایشگری هستید و می خواهید آرایشگر شوید، می توانید از دوره های مبتدی تا حرفه ای این وبسایت استفاده کنید. و همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال و درخواست می توانید از طریق وبسایت با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید تا به شما مشاوره رایگان بدهند.