بی کلک

سفید کردن پوست زیر بغل با روش های طبیعی

در بین محصولات آرایشی بهداشتی مارک ها و انواع مختلف کرم های روشن کننده پوست زیر بغل پیدا می شوند!

اما اگر از طرفداران روش های خانگی برای رفع مشکلات پوستی هستید با استفاده از مواد ساده نیز می توانید پوست زیر بغل را روشن تر کنید.

جوش شیرین را دریابیدیکی از ساده ترین و موثرترین روش ها برای روشن تر کردن پوست زیر بغل استفاده از جوش شیرین و مقداری آب است. برای این کار یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را داخل نعلبکی بریزید و مقدار کمی آب به آن اضافه کنید تا به حالت خمیر نرم و غلیظ دربیاید.

پس از حمام و اصلاح موهای زائد زیر بغل ها, کرمی را که تهیه کرده اید روی پوست بمالید و 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. سپس پوست را شست و شو دهید, هر هفته یک یا دوبار این کار را انجام دهید.

لیموترش قهرمان

یکی دیگر از روش های موثر و کاملا طبیعی  استفاده از لیموترش است. آب لیموترش را بگیرید و یا برشی از آن را روی پوست زیر بغل بمالید. در ابتدا سوزشی روی پوست احساس می کنید اما به مرور می بینید که پوست تان روشن تر می شود.  می توانید آب لیموترش را با عسل مخلوط کرده و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوست بگذارید و بعد شست و شو دهید.

استفاده منظم از سرکه سیب نیز به روشن شدن پوست زیر بغل کمک زیادی می کند. خواس تان باشد برای شست و شوی سرکه سیب آب کافی است و نیازی به صابون ندارید.

کی گفته سیب زمینی بی خاصیت است

شاید باورتان نشود ولی سیب زمینی هم می تواند تیرگی پوست را از بین ببرد زیرا خاصیت سفید کنندگی دارد. برای این کار یک برش سیب زمینی را روی پوست تمیز زیر بغل بمالید. آب سیب زمینی هم موثر است؛ یک سیب زمینی را رنده کرده, آب آن را به پوست زیر بغل بمالید و پس از 10 تا 15 دقیقه پوست را شست و شو دهید.