بی کلک

در هنگام خواب نیز از موهای خود مراقبت کنید

همه افرادی که نمی خواهند پوست شان به این زودی ها چین و چروک و بد شکل شود به اهمیت کرم شب برای مراقبت از پوست واقفند.

موها نیز مانند پوست نیاز به مراقبت شبانه دارند. نمی توانید به پوست تان اهمیت بدهید و پیری آن را به تاخیر بیندازید اما موها را به حال خودشان رها کنید.

همان طور که قبل از رفتن به رختخواب به پوست تان کرم می زنید تا با رد و نشان گذر زمان مقابله کنید, باید شب ها به فکر موهایتان نیز باشید. همه ما در طول روز به هر زحمتی که شده و با محصول های شیمیایی مختلف به موهایمان جلایی می دهیم اما موها پس از مدتی خسته می شوند و شادابی خود را از دست می دهند. اینجاست که اهمیت مراقبت های شبانه بیشتر خود را نشان می دهد.

زمانی که به خواب می رویم بدن احیای سلول ها را شروع می کند؛ به همین دلیل شب ها بهترین زمان برای مراقبت از بدن, پوست و موها است زیرا موقع خواب هر کرم یا ماسکی که می گذارید بهتر جذب بدن می شود و پوست و مو مدت زمان طولانی تری مرطوب و با طراوت می مانند.

شب ها موقع خواب از آسیب های خارجی روزانه مانند اشعه های ماوراءبنفش, آلودگی هوا, گرد و خاک و... خبری نیست؛ به همین دلیل فیبرهای مو پذیرای مراقبت های شما هستند. از این گذشته خواب یک فضای دلپذیر و آرامبخش برای بدن ایجاد می کند؛ دمای بدن بالا می رود و کرم ها و ماسک ها بهتر عمل می کنند.

چگونه می توان برای موها, لالایی شبانه خواند؟

کافی است اول موهایتان را شانه بزنید تا گره های آن باز شود؛ سپس کمی کرم مو به اندازه یک فندق به آنها بزنید. توجه داشته باشید که موهایتان کاملا خشک باشند. نیازی ندارد در زدن کرم یا ماسک مو زیاده روی کنید و ریشه موها را بیش از اندازه به این مواد آغشته کنید زیرا در این صورت موها سنگین می شوند.

سپس موها را شانه بزنید تا کرم مو به طور یکدست در تمام تارها پخش شود.

بیشتر محصول های مربوط به مو از روغن های گیاهی تهیه می شوند. می توانید برای تغذیه عمیق موهایتان از روغن زیتون نیز استفاده کنید. در این صورت صبح باید موهایتان را شست و شو دهید. حتما یک ملافه روی بالش تان بکشید تا از چرب شدن آن جلوگیری کنید.