تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

۶ ترفند طراحی برای ایجاد فضایی صمیمی و راحت تر

۶ ترفند طراحی برای ایجاد فضایی صمیمی و راحت تر

بدین منظور از ۵ دکوراتور  و طراح داخلی درخواست کرده ایم تا با اشترک گذاشتن تجربیاتشان بگویند که برای خلق فضایی صمیمانه تر و خودمانی تر چه کارهایی انجام می دهند .

صندلی هایی راحت برای اتاغ غذاخوری 
در تصویر زیر که عکس یک اتاق غذاخوری در لوس آنجلس می باشد پیتر دان هاوم Peter Dunham در گوشه اتاق با قرار دادن یک تخت، چیدمانی راحت اما نامنظم را مد کرد.  به عقیده وی صرف غذا بر روی یک تخت بزرگ بسیار شیک تر و راحت تر از صرف آن در پشت صندلی است . با چیدن شش متکای کوچک تهیه شده از سوزن دوزیهای درجه یک، جلوه و روح خاصی به تخت بخشیده است .
برای داشتن چنین تختی نیازی به صرف هزینه های گزاف نیست می توانید یکی از صندلی های راحتی موجود در اتاقهای دیگر را به اتاق غذاخوری انتقال داده و یا اینکه با قرار دادن چند بالش بر روی صنلی این فضای دلنشین را درست نمایید .


پیتر دان هام  Peter Dunham در طراحی خود برای راحتی هر چه بیشتر در کنار صندلی های راحتی از زیر پایی های فرشی قفقازی با روکش فرش و یا صندلی های روکش شده در حمام ها که پا را روی آن قرار می دهند استفاده می کند تا به هنگام نشستن پاها آویزان نماند و پاها را روی آن دراز کنند.
 

یکی دیگر از طراحان با نام سوزان زیسس گرین  Susan Zises Green  می گوید شما به عنوان والدین، به یک گوشه دنج برای استراحت نیاز دارید. جایی دنج مثل اتاق خوابی با فضای راحت برای نشستن. ایده خانم گرین برای ایجاد راحتی و صمیمیت هر چه بیشتر گذرادن بالش هایی راحت  بر روی تختخواب است .

  
سوزان گرین می گوید : من همواره سردم می شود و دوست دارم در هر اتاقی روکش های گرم و نرمی داشته باشم . در اتاق نشمین کاناپه با روکش پارچه ای با طرح سگهای شکاری حال و هوای دهکده های انگلیسی را به خود گرفته است .
 
دو تن دیگر از طراحان با نامهای جین میر  Gene Meyer  و فرانک دی بیاسی  Frank De Biasi   با آویزان کردن دو فانوس بادی در گذرگاه ورودی خانه شان  راحتی و صمیمیت خاصی به فضا بخشیده اند . آقای بیاسی در قسمت غذاخوری  خانه علاوه بر آویزان کردن یک فانوس برنجی چینی، از سایه آبی رنگ کاغذهای طرح ناگوشی ( Nogushi – هنرمند و معمار دو رگه ژاپنی – آمریکایی ) هم  بهره جسته است . آرک ورودی خانه با استفاده از رنگ سبز چمنی رنگ شده و برای تزیین آرک از صدف استفاده شده است. جین میر یک قالیچه کرکی را در راهرو پهن کرده است و با آویزان کردن یک پرده مهره ای نمایی از اتاق خواب در اختیار بیننده قرار می گیرد .
 

رختخواب  نخی معمولی موجبات راحتی جینجر باربر Ginger Barber یکی دیگر از طراحان را فراهم می آورد . به قول خودش او دوست دارد روکش تختش  به مانند روکش تختخوابش در هاستون Hoston خیلی نرم باشد .


You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.