تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

عکس آثار یک هنرمند به قیمت ۳۶۵ میلیون تومان فروخته شد!!

عکس آثار یک هنرمند به قیمت ۳۶۵ میلیون تومان فروخته شد!!

تمام ۲۱ تابلوی نقاشی‌خط علی شیرازی در چهار ساعت روز افتتاحیه نمایشگاه تازه‌اش در گالری شیرین به فروش رفت.
به گزارش خبرآنلاین، نمایشگاه جدیدترین نقاشی‌خط‌های علی شیرازی با عنوان «شکوه نستعلیق» عصر جمعه در میان استقبال جامعه هنری در گالری شیرین آغاز به کار کرد.

همه ۲۱ تابلوی بزرگ به نمایش درآمده در این نمایشگاه در همان چهارساعت روز افتتاحیه (ساعت ۱۶ تا ۲۰) در مجموع به قیمت ۳۶۵ میلیون تومان به فروش رسید. این در حالی بود که پایین ترین قیمت در این نمایشگاه به شش تابلوی ۱۵۰×۱۵۰ سانتی متری تعلق داشت که هر یک ۱۴ میلیون تومان به فروش رسید و گرانترین اثر این نمایشگاه تابلویی در اندازه ۳۰۰×۲۰۰ سانتی متر بود که به مبلغ ۲۷ میلیون تومان فروخته شد.

در حاشیه گشایش این نمایشگاه علی شیرازی گفت: «آثار جدیدی که در این نمایشگاه ارائه داده‌ام از لحاظ تم موضوعی و رنگ‌آمیزی متفاوت با نمایشگاه قبلی‌ام است. من در هر نمایشگاه سعی می‌کنم آثار جدید با رویکرد تازه و تم موضوعی متفاوت ارائه دهم. در این نمایشگاه از خط نستعلیق استفاده کرده‌ام و تمام ضوابط و ریزه کاری‌های آن را در اثر لحاظ کرده‌ام. در تابلوها فرم، چیدمان، هم‌نشینی و حسن همجواری کلمات در کنار هم در نظر گرفته شده بطوری که مخاطب بدنبال مطلبی در تابلو نیست بلکه به آن به عنوان شی زنده می‌نگرد.»

نمایشگاه «شکوه نستعلیق» تا سوم اسفند در گالری شیرین برپا خواهد بود. در این نمایشگاه نقاشی‌خط هایی با عناوینی نظیر «حمد»، «صبر و ظفر»، «آتش در نیستان»، «غنیمت عمر»، «پژواک»، «عشق»، «عشق از اول سرکش و خونی بود»، «گوهر آفرینش»، «طراوت»، «مهر و وفا» و… به تماشا گذاشته شده است. گالری شیرین در ولنجک کوچه هیجدهم پلاک ۹ واقع است و علاقمندان می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۰ از این آثار دیدن کنند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.