تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

رازهای لاغر شدن

رازهای لاغر شدن

مطالعات و تحقیقات نشان داده است که استفاده از رژیمهای غذایی و قرص های مد روز ، راز لاغر شدن نیست.

اما واقعا” بهترین راه برای لاغر شدن چیست؟نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که استفاده از یک برنامه کاهش وزن ، خوردن غذاهای کم چرب و بطور همزمان انجام فعالیتهای ورزشی بیشتر ، بهترین راه برای لاغر شدن است و شما با استفاده از رژیمهای مد روز ، و رژیم مایعات و قرص های کاهش وزن نمی توانید نتیجه مطلوبی کسب کنید.

در این تحقیق محققان اطلاعات مربوط به چهار هزار فرد چاق بالای ۲۰ سال را مطالعه و تحلیل کردند و یک سال بعد دوباره با این افراد مصاحبه کردند.وقتی این تحقیق آغاز شد بیش از نیمی از این افراد چاق سعی می کردند وزنشان را کاهش دهند. بعد از اتمام این تحقیق ۴۰ درصد از آنها حداقل ۵ درصد از وزنشان را کاهش دادند در حالیکه حدود ۲۰ درصد از این افراد حداقل ۱۰ درصد از وزنشان را کم کردند.اغلب کسانی که توانسته بودند وزنشان را کم کنند ، کسانی بودند که در این مدت فعالیتهای خود را بیشتر کرده بودند و غذاهای کم چربتر مصرف کرده بودند.در این میان کسانی که از برنامه های کاهش وزن هم استفاده کرده بودند مقدار بیشتری از وزنشان را کم کرده بودند.

دکتر جاکیندا ام نیکلاس ، نویسنده اصلی این تحقیق در یک اطلاعیه کتبی گفت:”این خبر بسیار خوبی است زیرا تحقیقات نشان داده است که حتی کاهش ۵ درصدی وزن بدن هم می تواند منجر به افزایش میزان سلامتی افراد شود . در حالیکه حدود یک سوم مردم آمریکا اضافه وزن دارند و حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد آنها سعی می کنند وزنشان را کاهش دهند توجه به موضوع کاهش وزن خیلی مهم است زیرا وزن اضافی افراد را در خطر ابتلا به بیماریهای متفاوتی قرار می دهد.”

وزن اضافی می تواند منجر به بروز بیماری قلبی ، سکته مغزی ، دیابت نوع دو و چند نوع سرطان شود.

بنا به گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماریها ، ۳۵.۷ درصد بزرگسالان آمریکا چاق هستند در حالیکه نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است این تخمین خیلی کمتر از تعداد واقعی افرادچاق است و نرخ چاقی در آمریکا نزدیک به ۶۰ درصد است.

علاوه بر این ، نتایج این تحقیق جدید نشان داد که افرادی که از رژیمهای معمول امروزی ، رژیم مایعات و قرصهای لاغری بدون تجویز پزشک و محصولات رژیمی استفاده می کنند در مسیر درستی حرکت نمی کنند و به نتیجه مطلوب دست پیدا نمی کنند.

مترجم: فرشته مشاور

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.