تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

درخواست سرمربی اسبق تیم ملی از مسوولان

درخواست سرمربی اسبق تیم ملی از مسوولان

سرمربی تیم فوتبال راه آهن گفت: مسئولان باید اجازه دهند که کفاشیان چهار سال دیگر به کارش در فدراسیون فوتبال ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر استقلال درباره این دیدار گفت: ما شنبه با استقلالی بازی داریم که نیازی نیست راجع به آن توضیح دهم. ما از طرفی در تعطیلات لیگ برتر تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم و در اردوی خوبی که در دبی برگزار کردیم توانستیم برنامه های تاکتیکی مان را به خوبی مرور کنیم. ولی از طرف دیگر متاسفانه پنج بازیکن اصلی مان مصدوم هستند و نمی توانیم در برابر استقلال از آنها استفاده کنیم. در مجموع باید بگویم که با توجه به انگیزه وتوانی که در بازیکنانم سراغ دارم ما به دنبال انجام یک بازی خوب و کسب سه امتیاز بازی هستیم.

در ادامه خبرنگاری از دایی پرسید: نظرش درباره صحبت مظلومی که گفته بود راه آهن در بازی رفت دفاعی بازی کرد، چیست؟ که او گفت: آقای مظلومی نظر خودش را گفته است که البته در جای خودش محترم است. اما من هم نظر خود را می گویم. ما هرکدام از دیدگاه متفاوتی به بازی نگاه می کنیم. اکنون نیز چند ماه از بازی رفت گذشته است و ما در آستانه یک بازی جدید هستیم. ان شاءالله که بازی روز شنبه بسیار خوب از آب در می آید.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال درباره قرعه کشی مرحله پایانی انتخابی جام جهانی نیز گفت: گروه ما نسبت به گروه دیگر بسیار بهتر است. ما در مرحله قبل با قطر بازی کرده ایم و لبنان هم امسال در آسیا شگفتی ساز شده است. اگر تیم ملی کمی عاقلانه تر بازی کند و بهتر تدارک ببیند در برابر این دو تیم مشکلی نخواهیم داشت اما رویارویی با کره جنوبی و ازبکستان سخت است. خصوصا اینکه کره ای ها همیشه برای ما دردسر ایجاد کرده اند. ازبکستان هم امسال خوب نتیجه گرفته است و موفق شده ژاپن را در خانه خودش شکست دهد. اما در مجموع باید بگویم که شانس ما برای صعود به جام جهانی از تیم های گروه دیگر بیشتر است.

دایی در ادامه در پاسخ به این سوال که شانس ایران را برای صعود به جام جهانی چند درصد پیش بینی می کند؟ گفت: فوتبال درصدی نیست اما ما باید بسیار خوب کار کنیم. به نظر من با وجود نتایج خوبی که در مرحله قبل گرفتیم شرایط برای صعود به جام جهانی کافی نیست و باید برای حضور مقتدرانه در مرحله آخر بیشتر تلاش کنیم تا موفق شویم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن درباره عملکرد نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: هر سه نماینده ما نتایج خوبی در بازی های اولشان کسب کردند. استقلال با پیروزی برابر الریان در قطر کار بزرگی انجام داد و سپاهان هم برابر النصر امارات بازی خیلی خوبی از خود به نمایش گذاشت. پرسپولیس هم برابر الهلال نتیجه خوبی گرفت اما اگر این تیم کمی با دقت تر بازی می کرد و کمتر احتیاط به خرج می داد می توانست برنده بازی باشد. در مجموع فکر می کنم هر سه نماینده ما شانس زیادی برای صعود به مرحله بعدی بازی ها دارند.

دایی در ادامه و در پاسخ به سوالی درباره انتخابات فدراسیون فوتبال و نامه سازمان بازرسی کل کشور به این فدراسیون مبنی بر ممنوع بودن حضور کفاشیان در راس فدراسیون اظهار کرد: من پیش از انتخابات هم صحبت خاصی درباره آن نکردم و اکنون نیز نمی خواهم خیلی وارد این بحث شوم. اما تنها می گویم که هر کاری می کنیم باید به نفع فوتبال ایران باشد و اگر کسی بر سر کار آمده است باید از آن حمایت کنیم تا فوتبال جان تازه ای بگیرد. نمی دانم این مسائلی که اکنون مطرح شده است چرا در چهار سال گذشته عنوان نمی شد. یا اینکه اگر حضور کفاشیان در فدراسیون فوتبال مشکل قانونی دارد چرا این بحث در فدراسیون های دیگر مورد بررسی قرار نمی گیرد. همچنین سوال من این است که اگر حضور کفاشیان در فدراسیون فوتبال مشکل قانونی داشت چرا پیش از انتخابات جلوی نامزد شدن او را نگرفتند و او را برای تصدی این پست تایید صلاحیت کردند و اکنون که به ریاست فدراسیون انتخاب شده است این حرف ها را مطرح می کنند. من همین جا از همه مسئولین درخواست می کنم کاری نکنند که بعدها همه پشیمان شویم. در ادامه خبرنگاری از دایی درباره برخورد کمیته انضباطی با میاچ و غلامپور، دستیاران او در راه آهن پرسید که او در پاسخ گفت: من در کار کمیته انضباطی درمانده ام و نمی دانم چرا درباره مسائل ساده خیلی سریع واکنش نشان می دهد ولی در برابر بعضی مسائل سکوت می کند. ابتدا باید این مساله را بررسی کنید که اعتراض مربی در حین بازی از کجا ناشی می شود. مگر می شود یک تیم همیشه در خانه خود و در خانه حریف مظلوم واقع شود و آن وقت اعتراض هم نکند. یا چرا یک کارشناس داوری در تلویزیون خطای مسلم روی دروازه بان ما را انکار می کند و با این کارش به شعور بینندگان توهین می کند، من از افرادی مثل عادل فردوسی پور می خواهم که کارشناسانی را به برنامه اش بیاورد که به کمیته داوران وابسته نباشند و بتوانند مستقل نظر خود را بدهند. درباره میاچ هم باید بگویم که او در بازی نسبت به عملکرد داور اعتراض کرد اما در صحبت هایش به هیچ کسی توهین نکرد یا مثلا شما تاکنون دیده اید که بهزاد غلامپور در زمان بازیگری و در زمان مربی گری اعتراض کرده باشد. ببینید چقدر فشار روی تیم ما زیاد است که او هم لب به اعتراض گشوده است.

دایی ادامه داد: اگر بنا باشد کمیته انضباطی کسی را فقط به دلیل اعتراض کردن محروم کند پس فردی مانند مورینیو باید به کشورش باز گردد و از آنجا تیمش را هدایت کند! به عقیده من باید ساختار کارها درست شود و هر کسی در حیطه اختیاراتش صحبت کند. من هم باید از حق و حقوق تیمم دفاع کنم و غیر از این هم امکان ندارد. ما باید همه دست به دست یکدیگر بدهیم و خیلی چیزها را درست کنیم.

در این لحظه خبرنگاری به دایی گفت که آیا فکر نمی کند که با این صحبت ها ممکن است او را نیز محروم کنند که دایی در پاسخ گفت: بیایند محرومم کنند، من که مادرزاد محروم شده ام! مگر من اینجا به کسی توهین کرده ام که بخواهند محرومم کنند. من حرف حق را می زنم، شاید من با برخی افراد رابطه دوستانه نداشته باشم اما اگر حق با آنها باشد اعلام می کنم. به عنوان نمونه من هنوز هم نسبت به رای ناحقی که درباره طلب یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی ام از فدراسیون صادر شد اعتراض دارم. اما اکنون که می بینم در مسائل پیش آمده برای فدراسیون حق با کفاشیان است از او دفاع می کنم. به اعتقاد من باید حالا که کفاشیان به ریاست فدراسیون انتخاب شده از او حمایت کنیم و اجازه بدهیم که او چهار سال دیگر به کارش ادامه دهد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.