تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

حمله تند جمشیدیان هافبک سپاهان به رویانیان

حمله تند جمشیدیان هافبک سپاهان به رویانیان

ایمنا: جمشیدیان پیش از آغاز فصل با مصاحبه جنجالی‌اش در مورد وضعیت مدیریت باشگاه سپاهان عنوان کرد که سپاهان سال آینده باید برای بقا بجنگد نه قهرمانی! او همچنین پیش‌بینی‌های بسیاری در مورد تیم‌های لیگ برتری می‌کرد که عملکرد ضعیف ذوب‌آهن یا افت پرسپولیس از پیش‌بینی‌های او بود که در فصل جاری به وقوع پیوست. احمد بعد از رهایی از بند مصدومیت باز هم به عملکرد برخی مدیران ورزش کشور انتقاد کرد و به شدت علیه آنها موضع گرفت.

* وزیر و وکیل همه می‌خواهند استقلال قهرمان شود
جمشیدیان که از تساوی تیمش مقابل پرسپولیس خیلی ناراحت بود و به شدت علیه مدیران ورزش کشور جبهه گرفت. او می‌گوید: «متاسفانه در ایران از وزیر گرفته تا وکیل و مدیر و مسئولان فدراسیون همه می‌خواهند استقلال قهرمان شود. همه می‌دانند که هر کدام از وزارت‌خانه‌ها یکی از تیم‌های استقلال و پرسپولیس را گرفته‌اند و حمایتش می‌کنند و همه در تلاشند که در فصل جاری استقلال قهرمان شود.»
جمشیدیان ادامه می‌دهد: «یک نفر در این کشور ما نیست که از استقلال و پرسپولیس حمایت نکند اما آخرش همه‌شان می‌نشینند و می‌گویند از سپاهان حمایت می‌کنند و سپاهان است که مورد توجه همه است. واقعا سئوال من این است که چه کسی از سپاهان حمایت می‌کند؟»
او با اشاره به عدم پخش مستقیم بازی‌های سپاهان از شبکه ملی تصریح می‌کند: «بازی‌هایمان را که پخش مستقیم نمی‌کنند و با وجود اینکه ۳ سال است قهرمان لیگ هستیم، اما مجموع تعداد پخش مستقیم بازی‌های سپاهان دو رقمی نشده است! نمی‌دانم این حرف‌ها را از کجا می‌آورند و به نظر من زشت است که در مورد تیم‌های دیگر حرف بزنند؛ آقایان بهتر است تیم‌ها در مورد خودشان صحبت کنند و به نظر من اشتباه می‌کنند که با بردن تیم به حاشیه، سعی در نتیجه گرفتن دارند.»
* شما هم حرفتان را در زمین بزنید نه بیرون از زمین
هافبک سپاهانی‌ها بیان می‌دارد: «سپاهان در سال‌های قبل هم همیشه تحت‌الشعاع این صحبت‌ها بوده و همه دیدند که امسال هر بلایی خواستند بر سر تیم ما آوردند اما ما نشان دادیم که در زمین حرفمان را می‌زنیم! ان شاءالله اینها هم یاد بگیرند که در زمین حرفشان را بزنند نه در بیرون زمین و با حاشیه!»
* حتی یک حکم فدراسیون به سود سپاهان نبوده است
جمشیدیان با بیان اینکه همه رای‌های فدراسیون فوتبال علیه تیم سپاهان بوده، ادامه می‌دهد: «هرچه به عقب برگردید چیزی را پیدا نمی‌کنید که به نفع سپاهان باشد؛ آن اتفاقی که ۳ سال پیش افتاد و قهرمانی سپاهان را دقیقه ۹۶ از این تیم گرفتند، جریان بخشیده شدن رودریگو توزی و اینکه در آستانه بازی با سپاهان از پرسپولیس امتیاز کم کردند تا با انگیزه به مصاف سپاهان بیایند، همه نشان می‌دهد که بسیاری می‌خواهند استقلال را به قهرمانی برسانند! حتی یک بار نشده که فدراسیون به نفع سپاهان حکمی صادر کرده باشد. در مورد داوری‌ها هم باید بگویم داوری ضعیف برای همه تیم‌ها وجود داشته و گاهی به سود تیم‌ها و گاهی به ضرر آنها بوده است و در بحث داوری به نظر من سپاهان بیشتر ضرر کرده تا سود.»
* استقلال و پرسپولیس برای به زیر کشیدن سپاهان با هم لابی کرده‌اند
هافبک سپاهان در ادامه به همکاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای به زیر کشیدن سپاهان و قهرمانی استقلال اشاره می‌کند و بیان می‌دارد: «سال‌هاست استقلال و پرسپولیس با هم می‌جنگند اما حالا به خاطر اینکه این همه هزینه کرده‌اند و به قهرمانی نرسیده‌اند، دست به دامان یکدیگر شده‌اند تا یکی از آنها قهرمان شود! به اسقلالی‌ها می‌گویم این قهرمانی‌ها را قبلا پرسپولیس هم به دست آورده و هیچ فایده‌ای برای این تیم نداشته است.»
* رویانیان نه حرفه‌ایست، نه فوتبالی
از جمشیدیان در مورد حرف‌های رویانیان مبنی بر علاقه‌اش به قهرمانی استقلال پرسیدیم که او تصریح کرد: «کار رویانیان اصلا حرفه‌ای نبود و به نظر من آقای رویانیان اصلا حرفه‌ای نیستند چون اگر حرفه‌ای بودند این حرف‌ها را نمی‌زدند؛ او اصلا فوتبالی نیست و به همین دلیل بحث را به مسائل دیگری مربوط کرده است. به نظر من ما باید فوتبالی صحبت کنیم و فوتبالی‌ها باید در زمین حرفشان را بزنند. بازیکنان بزرگ پرسپولیس همچون مهدوی‌کیا، هاشمیان و کریمی هرگز در مورد این مسائل حرف نمی‌زنند چون فوتبال بازی کرده‌اند اما آقای رویانیان اینگونه می‌گوید.»

 

* فکر کرده‌اند در فوتبال هم می‌توان با لابی کردن نتیجه گرفت
این هافبک سپاهان اضافه می‌کند: «متاسفانه کسانیکه کنار فوتبال آمده‌اند و اصلا فوتبالی نیستند، در حال سوء‌استفاده از ورزش و فوتبال هستند و فکر می‌کنند که فوتبال هم مثل خیلی جاهای دیگر باید از لابی وارد شود! متاسفم که پرسپولیسی‌ها در حالی از علاقه‌شان برای کسب سهمیه آسیایی صحبت می‌کنند که تیمشان به قعر جدول نزدیک تر است تا صدر!»
وی در مورد اینکه آیا سپاهان با این شرایط قهرمان می‌شود یا نه، اضافه می‌کند: «به هر حال ما هنوز هم صدر جدولیم و هر اتفاقی بیفتد هنوز صدر جدول هستیم. مطمئن باشید برای قهرمانی می‌جنگیم و اگر حتی یک درصد قهرمان نشدیم اصلا مهم نیست چون مرد و مردانه در زمین جنگیدیم و مثل بسیاری با لابی برای قهرمانی تلاش نکردیم. »

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.