تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

جنگ بازی، سریال نوروزی شبکه یک

جنگ بازی، سریال نوروزی شبکه یک

احمد کاوری فیلمسازی که در جشنواره فجر امسال فیلم «خودزنی» را با کارگردانی وی دیده بودیم، این روزها پشت دوربین سریالی ایستاده که یکی از گزینه‌های پخش در ایام نوروز از شبکه یک سیما محسوب می‌شود.

این سریال «جنگ بازی» نام دارد و آن گونه که می‌توان از اسمش فهمید حال و هوایی طنز دارد. وقایع این سریال در زمان جنگ روی می‌دهد و داستان یک گروه نمایشی را روایت می‌کند که در بحبوحه جنگ مصمم می‌شوند یک نمایش شاد را برای رزمندگان اجرا کنند.
در چند قسمت ابتدایی سریال شخصیت‌های مختلف این گروه نمایشی معرفی می‌شوند و در ادامه چگونگی رهسپاری این افراد به مناطق جنگی بازگو می‌شود.
در این سریال اکبر عبدی ایفاگر نقش سلیمان است و مجید صالحی هم در نقش پسر او ظاهر شده است. بجز این دو بازیگر، هنرمندانی چون رضا ناجی، امیر نوری، عارف لرستانی، امیررضا دلاوری، حسین عابدینی، هادی کاظمی، مهدی صبایی، رابعه اسکویی و ماشاءالله شاهمرادی در نقش‌های مختلف این اثر ظاهر می‌شوند.
در حال حاضر کار تصویربرداری در لوکیشن‌های مختلفی در تهران دنبال می‌شود و قرار است در ۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای آماده شود.
کار نگارش فیلمنامه این اثر بر عهده امیرحسین جم‌دوست و امیرعباس ترابی بوده و حسین تراب‌نژاد و پیمان جزینی هم کار بازنویسی و مشاور فیلمنامه را بر عهده داشته‌اند. فرهاد توحیدی هم به عنوان مشاور پروژه در ساخت این سریال کمک می‌کند.
تصویربرداری این سریال بر عهده علیرضا رنجبران است که پیشتر سریال «وضعیت سفید» را تصویربرداری کرده است.
در ساخت این سریال محمد یمینی (مدیر تولید)، فرشته مهدی‌زاده (مجری طرح)، کامران کیان‌ارثی (صدابردار)، پیمان حسین‌سوری (طراح صحنه و لباس)، محمد قومی (طراح گریم) و آرش صادقی (عکاس) همکاری می‌کنند.
تهیه‌کنندگی سریال جنگ بازی بر عهده جواد نوروزبیگی است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.