تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

جدیدترین فهرست برترین باشگاه‌های جهان

جدیدترین فهرست برترین باشگاه‌های جهان

فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال جدیدترین فهرست ماهیانه بهترین باشگاه‌های جهان را معرفی کرد که در این فهرست، تیم‌های ایرانی نسبت به ماه قبل رشد قابل توجهی داشتند.

سپاهان با قرار گرفتن در رده ۱۰۷ جهان به طور مشترک با اف سی سئول کره جنوبی، عنوان چهارمین تیم برتر قاره کهن را به خود اختصاص داد. این در حالی است که سپاهان در فهرست قبلی در رده ۱۲۹ جهان و ششم آسیا جای گرفته بود.

استقلال تهران که در ماه قبل در رده ۲۵۱ حضور داشت، در فهرست جدید رده ۱۶۰ را به خود اختصاص داد و ذوب آهن نیز با ۱۰ پله ارتقا به رده ۱۸۵ جهان رسید. همچنین پرسپولیس تهران هم که ماه قبل در رده ۳۴۶ جهان جای گرفته بود، در این فهرست به رده ۲۵۸ ارتقا پیدا کرد.

در فهرست اعلام شده، باشگاه بارسلونا با ۳۵۹ امتیاز همچنان بهترین باشگاه جهان است و رئال مادرید رقیب سنتی این تیم با ۳۰۲ امتیاز در رده دوم جای گرفته است.

در بین تیم‌های آسیایی نیز جونبوک موتورز کره جنوبی در رده اول آسیا و ۴۶ جهان قرار گرفت و سوان سامسونگ این کشور نیز با قرار گرفتن در رده ۴۷ جهان، عنوان تیم دوم آسیا را از آن خود کرد. همچنین الرایان قطر در رده ۸۹ جهان و سوم آسیا جای گرفت.

* فهرست بهترین باشگاه‌های جهان

۱- بارسلونا اسپانیا (۳۵۹ امتیاز)

۲- رئال مادرید اسپانیا (۳۰۲ امتیاز)

۳- سارسفیلد آرژانتین (۲۷۱ امتیاز)

۴- منچستر یونایتد انگلیس (۲۶۰ امتیاز)

۵- منچستر سیتی انگلیس (۲۴۱ امتیاز)

۶- سانتوس برزیل (۲۳۸ امتیاز)

۷- یونیورسیداد سانتیاگو شیلی (۲۳۴ امتیاز)

۸- یونیورسیداد کاتولیکا شیلی (۲۳۰ امتیاز)

۹- بنفیکا پرتغال (۲۲۲ امتیاز)

۱۰- شالکه ۰۴ آلمان (۲۲۱ امتیاز)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.