تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

با ۱۰ فروشگاه برتر دنیا آشنا شوید

با ۱۰ فروشگاه برتر دنیا آشنا شوید

فروشگاه ها و مراکز عرضه کالا در سراسر دنیا به دلیل اینکه همه چیز را می توان در آنها یک جا پیدا کرد، یکی از بهترین گزینه های خرید برای بسیاری از خریداران و مشتریان هستند.

این فروشگاه ها با گسترش خدمات خود در کشورهای گوناگون توانسته اند هم مشتریانی در سراسر دنیا جذب خود کنند و هم به سودهای خوبی دست پیدا کنند.
در این گزارش شما را با ۱۰ خرده فروشی برتر دنیا آشنا می کنیم.
۱٫ Wal-Mart
 
این فروشگاه بزرگ آمریکایی که در حال حاضر در ۱۶ کشور دنیا خدمات خود را به مشتریان عرضه می کند، در صدر بهترین فروشگاه های بزرگ یا خرده فروشی های دنیا قرار دارد. مجموع فروش سال ۲۰۱۰ این فروشگاه ۴۱۹ میلیارد دلار بوده است.
۲٫ Carrefour
مشتریان این فروشگاه فرانسوی از خدمات آن در ۳۳ کشور دنیا استفاده می کنند و این گستردگی خدمات باعث شده تا این فروشگاه بزرگ با ۱۲۰ میلیارد دلار فروش در سال ۲۰۱۰ رتبه دوم فروش را از آن خود کند.
۳٫ Tesco
مردم ۱۳ کشور دنیا با خرید از شعبه های گوناگون این فروشگاه بزرگ بریتانیایی آن را تا رتبه سوم فروش بالا کشیده اند. مجموع فروش سال ۲۰۱۰ این فروشگاه به ۹۲ میلیارد دلار رسید.
۴٫ Metro AG

این فروشگاه بزرگ آلمانی هم که کارش عمده فروشی است و در ۳۳ کشور دنیا خدمات خود را عرضه می کند، با مجموع ۸۲ میلیارد دلار فروش در سال ۲۰۱۰ در لیست برترین ها قرار گرفته است.
۵٫ Kroger
این سوپرمارکت آمریکایی با اینکه تنها در داخل آمریکا سرویس دهی می کند، اما با بیش از ۸۲ میلیارد دلار فروش در سال ۲۰۱۰ توانسه رتبه پنجم بهترین خرده فروشی ها را به دست آورد.
۶٫ Schwarz Unternehmenstreuhand KG
این فروشگاه آلمانی هم که عمده فروشی می کند، با ارائه خدمات در ۹ کشور به بیش از ۷۶ میلیارد دلار فروش در سال ۲۰۱۰ رسیده است.
۷٫ Costco
مردم ۹ کشور دنیا با خرید از این عمده فروشی باعث شدند تا فروش این فروشگاه به بیش از ۷۶ میلیارد دلار برسد و این عمده فروشی رتبه هفتم برترین ها به خود اختصاص دهد.
۸٫ Home Depot
این شرکت که به ارائه خدمات منزل می پردازد و در ۵ کشور دنیا فعالیت می کند، در سال ۲۰۱۰ به فروش ۶۸ میلیارد دلار دست پیدا کرده است.
۹٫ Walgreen Corp
این داروخانه آمریکایی با اینکه نه عمده فروشی دارد و نه سوپرمارکت است! در جمع برترین خرده فروشی ها قرار گرفته است. فروش این داروخانه در سال ۲۰۱۰ بیش از ۶۷ میلیارد دلار بوده است.
۱۰٫ Aldi

این  فروشگاه حراجی آلمانی هم که در ۱۸ کشور دنیا اجناس حراجی خود را می فروشد، با بیش از ۶۷ میلیارد یورو در رتبه دهم قرار گرفته است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.