تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

اصغر فرهادی؛ یکی از کاندیداهای چهره سال مجله «تایم»!

اصغر فرهادی؛ یکی از کاندیداهای چهره سال مجله «تایم»!

اصغر فرهادی فیلمساز ایرانی که با فیلم «جدایی نادر از سیمین» توانست مهم ترین جوایز سینمایی دنیا در سال گذشته را کسب کند در میان صد نفری است که به عنوان کاندیداهای چهره سال «تایم» معرفی شده اند!

هر سال مجله تایم از خوانندگانش می خواهد که چهره سال را انتخاب کنند. امسال هم فهرستی صد نفره از کسانی منتشر کرده که از افراد مهم سال قبل بوده اند و از مخاطبان خواسته تا از بین این هنرمندان، مخترعان، رهبران سیاسی، اسطوره ها و قهرمانان به چهره ای که به نظرشان تاثیرگذارترین فرد در سال گذشته بوده، رای بدهند. امسال سینمای ایران هم نامزدی در میان این چهره ها دارد: اصغر فرهادی. فیلمساز ایرانی که با فیلم «جدایی نادر از سیمین» توانست مهم ترین جوایز سینمایی دنیا را در سال گذشته کسب کند.

مهلت این رای گیری تا ۶ آوریل است.

تایم دلیل تاثیرگذاری و انتخاب هر یک از این ۱۰۰ نفر را به اختصار توضیح داده است. این متن صفحه مربوط به فرهادی در سایت مجله تایم است که برگردان اش را در ادامه می خوانید:

سن: ۴۰ سال

شغل: فیلمساز.

فیلم «جدایی نادر از سیمین» فرهادی امسال موفق شد جایزه بهترین فیلم خارجی زبان اسکار را از آن خودش کند. یکی از آن لحظات نادری که تصویری مثبت از ایران در غرب نشان داده شد. وقتی که موشک های اسراییلی و سیاستمداران غیرمحافظه کار در واشنگتن… سر و صدا و آشوب به پا کردند و دم از جنگ می زدند، فیلم فرهادی، که درباره مشقات و سختی های یک زوج از طبقه متوسط است که در تهران از هم جدا می شوند، طعمی تلخ و تند و انسان دوستانه داشت که مانند آب سردی بر آتشی بود که سیاستمداران در جهان برپا کرده اند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.