تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

غذاهای هتل‌های هندی

کشور پهناور هندوستان دارای مناطق و جاذبه‌های متعددی است. به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی گردشگر به این کشور زیبا جذب می‌شوند. هتل‌های هند که یکی از مکان‌های استراحت و اسکان گردشگران است با ارائه تجهیزات و امتیازات مختلف از جمله غذاهای با کیفیت و لذیذ، نقش به سزایی در رضایت و آرامش خاطر گردشگران و حتی افراد بومی دارند. در این مقاله سعی شده تا غذاهای هتل‌های هندی معرفی شود و شما با آن‌ها آشنا شوید و اطلاعاتی راجع به آن‌ها به‌دست آورید. در ادامه به معرفی غذاهای موجود درهتل‌های این کشور می‌پردازیم.

غذاهای هتل‌های هندی

کشور پهناور هندوستان با داشتن هتل‌های بسیار زیبا و لوکس، اقامتی دلپذیر را برای گردشگران رقم می‌زند. صنعت هتل‌داری هندوستان، صنعتی مشهور در جهان است.

اکثر هتل‌های هندوستان دارای منوی غذایی به شرح زیر می‌باشند:

غذاهای ویژه هندی، سالاد و پیش غذا، سوپ‌ها، غذاهای ویژه بین‌المللی و دسرها.

غذاهای ویژه هندی

غذاهای هندی طرفداران بسیاری چه در داخل هند و چه در خارج از آن را دارد. غذاهای هندی که در هتل‌های هند سرو می شود متنوع و متعدد هستند. در اینجا به شرح برخی از این غذاها می‌پردازیم.

پنیر مغولی (mangoli paneer):

پنیر مغولی ترکیب ویژه‌ای از پنیر خامه‌ای است که در سس چیلی شیرین ریخته شده و با پودر بادام زمینی طعم‌دار شده است.

بوندی کادی (boondi kadhi):

این غذا انواع مختلفی دارد که با ماست درست می‌شود. هر ایالت و خانواده‌های هندی، نسخه خاص خود یا دستور‌العمل مورد علاقه خود را برای تهیه این غذا دارند.

خوسکا (khuska):

خوسکا نوعی برنج خوش طعم هندی است که غذای اصلی مناطق جنوبی هند می‌باشد و به عنوان یک غذا همراه با گوشت بریانی گاو سرو می‌شود.

میسی روتی (missi roti):

میسی روتی همان نان تهیه شده با آرد گندم، آرد نخودچی و ادویه جات می‌باشد. این غذا، ویژه‌ی هند شمالی است و اغلب خانواده‌های شمالی هند این غذا را درست می‌کنند.

باجرا روتی (bajra roti):

این غذا معمولا با غذاهای خشک یا سبزی برای ناهار و یا شام سرو می‌شود. عموما در مناطق با آب و هوای گرم و خشک محبوب است؛ زیرا بدن را خنک نگه می‌دارد.

سوپ‌ها:

سوپ‌ها انواع مختلفی دارند. در این‌جا تعدادی از سوپ‌های منوی هتل‌های هند را بررسی می‌کنیم.

خروس تره (cock-a-leekie) :

این سوپ دارای تنوع مختلفی است. همه‌ی آن‌ها معمولا با تکه‌های بزرگ سبزیجات و مرغ سرو می‌شوند. بعضی از آشپزها ممکن است بیکن کبابی خرد شده را به سوپ اضافه کنند. بعضی از آن‌ها از گوشت گاو یا سبزیجات استفاده می‌کنند. در اکثر مواقع، این سوپ به صورت تند و اسپایسی سرو می‌شود.

سوپ مرغ:این سوپ، یکی از سوپ‌های پر طرفدار می‌باشد که به طور معمول در هتل‌های هند بیشتر سرو می‌شود و فروش و سفارش آن از بقیه سوپ‌ها بیشتر است.

غذاهای ویژه بین المللیغذای هر کشور به نوعی هویت آن کشور محسوب می‌شود. به دلیل اینکه برخی از غذاها با ذائقه‌ی بیشتر مردم جهان سازگار است، جزو غذاهای بین المللی به حساب می‌آید. فروش غذاهای بین المللی یک امتیاز بسیار مهم برای آن هتل مربوطه محسوب می‌شود. به بررسی برخی از این غذاها می‌پردازیم.

ساق پخته شده گوسفند:ساق پخته شده گوسفند یکی از لذیذترین و نرم‌ترین گوشت‌های پخته شده به حساب می‌آید. این غذا اغلب با سیر، پیاز، آب گوشت گاو و سس گوجه فرنگی درست می‌شود. برای درست کردن این غذا باید ساق گوسفند را حدود دو ساعت تا دو ساعت و نیم بر روی اجاق گاز قرار داد.

سبزیجات بو داده:سبزیجات بو داده یا گریل شده غذای محبوب و سازگار با اکثر سلیقه‌ها است که ترکیب اصلی آن در هتل‌های هند، کاهوی گرم و پارمزان می‌باشد.

سالاد و پیش غذا

این منوی غذای همانطور که از نامش پیداست برای سرو قبل از غذا می‌باشد. با این حال همه‌ی افراد این منو را سفارش نمی‌دهند و مستقیما به سراغ غذای اصلی می‌روند.

براسچتا:یک پیش غذای بسیار خوشمزه برای روزهای گرم سال! این پیش غذا با ریحان و سرکه بالزامیک سرو می‌شود. ترکیب اصلی در این پیش غذا گوجه فرنگی می‌باشد.هر چه گوجه فرنگی روشن و آبدارتر باشد، براسچتا خوشمزه‌تر است. این پیش غذا را همراه با نان تست میل می‌کنند.

سالاد سزار:این سالاد از تکه‌های کاهو، پنیر پارمزان، روغن زیتون و ماهی آنچو که جزو ماهی‌های کوچک دریایی محسوب می‌شود، تشکیل شده است. همچنین می‌توان از سینه مرغ کبابی هم در سالاد استفاده کرد.سالاد سزار یکی از پر فروش‌ترین پیش غذاهای هتل‌های هند محسوب می‌شود زیرا هم کیفیت خوب و هم قیمت خوبی دارد.

دسرها

حلوای هویج:این دسر را اغلب همراه با هویج تازه و پسته سبز روشن و یا مغز بادام خرد شده سرو می‌کنند.

ماتیچور لادو:توپ‌هایی تشکیل شده از آرد نخود که اغلب به آن زعفران و یا دانه‌های خربزه زده می‌زنند و با شربت غلیظ شكر آن‌ها را شیرین می‌کنند.

میشتی دوی:برای پخت آن شیر را می‌جوشانند و سپس به وسیله شكر زرد آن را شیرین می‌کنند. سپس به آن ماست اضافه می‌کنند و آن را نگه می‌دارند تا سفت شود.

شریخند:از ماست معطر شده با هل،‌ شكر و زعفران تهیه می‌گردد. زعفران، رنگ زرد ظریفی به این دسر می‌دهد و توسط آن به یک دسر ماستی شبیه به دیگر دسرها می‌شود.

آمراس پوری: از پوره ساده انبه تشکیل می‌شود. ممكن است در دستورپخت های دیگر، از زعفران، شیر و یا پودر شكر نیز جهت طعم دهی به آن استفاده شود.

ببینكا:موارد اصلی تشكیل دهنده ببنیكا خمیر تخم مرغ، آرد، جوز هندی و شیر نارگیل است. این دسر شامل لایه‌های نازك پخته شده است که میان لایه‌ها را به كره آب شده آغشته می‌کنند.همچنین انواع برگرها و ساندویچ‌ها در منوی هتل‌ها موجود است. برگرها و ساندویچ‌ها از جمله غذاهای پر طرفدار در تمام دنیا می‌باشند. هتل‌های هند نیز این غذاها را با بهترین کیفیت به مشتریان خود ارائه می‌دهند.همان طور که ملاحظه نمودید، غذاهای هتل‌های هندی دارای تنوع بسیار زیادی می‌باشند. گردشگرانی که به هند سفر می‌کنند و در هتل‌های زیبای این کشور مستقر می‌شوند، برای میل کردن غذا انتخابات زیادی را در پیش روی خود دارند. علی الخصوص در منوی غذاهای هندی و غذاهای بین المللی که هر شخص می‌تواند برای چشیدن مزه‌ی تازه و آشنایی با غذاهای کشورهای مختلف، انتخاب خود را سفارش دهد.در این مطلب سعی بر این شد که شما یک اطلاع کلی از غذاهای موجود در هتل‌های هندی و همچنین ترکیبات آن‌ها پیدا کنید. سفر کردن به تور هند و میل کردن غذاهای هتل‌های این کشور در کنار زیبایی‌های بی نظیر طبیعی و تاریخی، تجربه‌ی بی نظیری را برای هر فرد رقم می‌زند. قطع به یقین شما با خاطرات بسیار خوش از هند خارج می‌شوید؛ زیرا هندی‌ها میهمان را مانند خدا می‌دانند!

/پایان رپورتاژ آگهی/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.