تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

ارگاسم نمایشی در خانم ها

تحقیقات نشون دادن که بیش از ٢۵ درصد خانومها در روابط جنسی شون به طور مداوم و به صورت دروغین نشانه های رو از خودشون نشون میدن. تو تحقیقی که تو سال ۲۰۱۵ از طرف دانشگاه اوکلند انجام شد، ۶۳ دلیل برای ابراز دروغین یا نمایشی از طرف زنها در مقابل شریک جنسی شون معرفی شد. که من اینجا مهمترین هاش رو براتون آوردم.

 

یکی از مهم‌ترین دلایلش این بود که زنها می‌خواستن به شریک جنسی شون نشون بدن که مردشون تو این رابطه به اندازه کافی خوب بوده، ناراحتش نکنن و بالطبع مردونگی‌اش را زیر سؤال نبرن، چراکه یه حس برتری برای بسیاری از مردها به وجود می‌یاد که این هنر را دارن که پارتنرشون رو به ارگاسم برسونن.

دلیل عمده بعدی که تو این تحقیق نشون داده شده این بود که خیلی‌ها ترس این را داشتن که خودشون -یعنی خود زن- در سکس خوب نباشه و مجبور باشه این را داشته باشه تا اون خوب نبودن تو رابطه جنسیش رو بپوشونه.

دلیل دیگه ای که برای ارگاسم نمایشی زنها مطرح شده واسه زمانیه که خانم ها به این نتیجه رسیده بودند که وقتی تو خلوت خودشون به ارگاسم واقعی می‌رسن رفتارهای عجیب و غریبی از خودشون بروز میدن. مثلا چهره‌شون تغییر می‌کنه یا صداهای خاصی از خودشون در می‌یارن، ممکنه این مسئله برای پارتنرشون زننده و دورکننده باشه و مورد قضاوت قرار بگیرن و برای همین، از اینکه به ارگاسم واقعی برسن پرهیز می‌کنن.
یا اینکه بعضی‌ها گفته بودند که من خیلی کار دارم و می‌خواهم به کارهام برسم و مجبورم بگم به ارگاسم رسیدم که رابطه تموم بشه و بتونم برم به کارهام برسم یا عده‌ای گفته بودند از طولانی شدن رابطه شون خسته‌ میشن. خیلی دلایل دیگه ای بود که اگر من بخوام یک به یک بگم طول می‌کشه.
به هر حال به نظر من این پدیده از عدم وجود امنیت و صمیمیت تو رابطه میاد. این تظاهر قطعا بیرون از روابط جنسی هم وجود داره و نشون از وجود یه رابطه سطحی داره. در همین رابطه، محققی به نام تورنهیل تو سال ١٩٩۵ ادعا می کنه که تو زنهای با ارگاسم نمایشی ریسک خیانت یا داشتن روابط جنسی خارج از زناشویی بالاتر و اینها می تونن تو روابطشون با مردها اغواگرتر باشن. البته به نظر من اصلا به نتیجه این تحقیق نمیشه استناد کرد چون تعداد شرکت کننده ها تو این تحقیق خیلی زیاد نبوده ولی به هرحال این موضوع یه واقعیتیه که تو زندگی خیلی هامون می تونه باشه و خیلی بهتره چنین موضوعاتی از حالت پنهان بیرون بیاد تا در جامعه مون بتونیم در موردش حرف بزنیم. نظر شما چیه؟

برگرفته از صفحه :

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.