تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

کف پایم ترک ترک است!!

کف پایم ترک ترک است!!

 

عفونت‌های قارچی عامل برخی از ترک‌های پاشنه پا
یک متخصص پوست و مو گفت: برخی از ترک های پاشنه پا به خاطر زمینه های ارثی و برخی دیگر نیز به دلیل عفونت های قارچی مزمن ایجاد می شود.

مسعود داوودی افزود: خـطر ابتـلا به عفونت قارچی به خاطر استفاده از کفش های تـنگ، وجود رطوبت طولانی مدت پوست یا انجام جراحـات کوچک پوست یا ناخن افزایـش می یابد.

وی اضافه کرد: هر چند بسیاری از پوتین ها، پا را گرم می کند اما این کفش ها مقدار عرق پا را افزایش می دهد درحالی که در این شرایط نپوشیدن جوراب باعث می شود که هیچ چیزی برای جذب این عرق وجود نداشته باشد.

Image result for ‫عفونت‌های قارچی عامل برخی از ترک‌های پاشنه پا‬‎

داوودی خاطر کرد: پوست قسمت پاشنه پا ضخیم است و به دلیل خشکی در آن ترک ایجاد می شود، برای برطرف کردن این حالت لازم است از نرم کننده ها مانند وازلین طبی استفاده شود و در کنار آن با پوشاندن پاها، آن ها را از آسیب ها حفظ کرد.

این متخصص پوست و مو تصریح کرد: در این شرایط پوست کف پا، کلفت و ترک ترک می شود و موقع راه رفتن آزار و اذیت فرد را به دنبال دارد که در این صورت افرادی که دچار این بیماری هستند باید به ریشه بیماری توجه کرده و بیماری را درمان کنند.

داوودی افزود: تشخیص اینکه ترک پاشنه پا به دلیل بیماری است یا خیر با پزشک است و برای تشخیص این بیماری، آزمایش قارچ و یا نمونه برداری بافتی انجام می شود.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.