تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

همه چیز در مورد کپسول ساپلاس مدز (Supplus Meds)

فواید کپسول ساپلاس مدز

کپسول ساپلاس مدز از مکمل هایی است که در تقویت پوست، مو و ناخن تاثیرگذار است و موادی که در آن وجود دارد می تواند سلامت موها و ناخن ها را تامین کند. در واقع ساپلاس مدز راهی برای خلاصی از دست چین و چروک ها، ریزش و شکستگی در موهاست. با بی کلک همراه باشید.

با افزایش سن توجه به پوست و مو و ناخن افزایش می یابد. ظهور چروک های روی پوست و ریزش موها هر کسی را ناراحت می کند. راه های زیادی برای کاهش اثرات پیری و به تعویق انداختن آن وجود دارد. یکی از آنها استفاده از غذای مناسبی است که بتواند همه مواد مورد نیاز بدن را در اختیار قرار دهد. در صورتی که غذا نتواند این کار را انجام دهد می توان از مکمل های غذایی مناسب استفاده کرد. کپسول ساپلاس مدز طبیعت زنده مکملی برای پوست، مو و ناخن است.

پوست، مو و ناخن های زیبا در زندگی انسان به عنوان موجودی اجتماعی تأثیرات فراوانی بر کارایی روابط و روحیه افراد دارد، بنابراین بهداشت مجموعه عوامل فیزیولوژیک و روانی در انسان تا قسمت زیادی تحت تأثیر سلامت این عضو و بافتهای مهم قرار دارد و تلاش جهت حفظ زیبایی و طراوت آنها فواید زیادی را به انسان بازخواهد گرداند که او را همیشه خوشنود و راضی نگه خواهد داشت.

مکمل ساپلاس مدز حاصل دانش و تجربه 20 ساله پزشکان و پژوهشگران متخصص اروپایی و ایرانی است. این مکمل با فرمولاسیون نوین، تامین کننده تمامی عناصر حیاتی و کمیاب مورد نیاز پوست، مو و ناخن می باشد. استفاده از ریز مغذی های ضروری مانند بیوتین و روی در کنار آنتی اکسیدان های مهمی مانند ویتامین E و C در فرمولاسیون مکمل ساپلاس مدز حفظ سلامت و زیبایی پوست، مو و ناخن را تضمین می نماید. آنتی اکسیدان های به کار رفته در فرمولاسیون این محصول بدن را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می نماید، در نتیجه فرآیندهای موثر در روند پیری پوست را به تاخیر می اندازد. وجود ویتامین A، روی، منگنز، سیلیکون و کوفاکتورهای کراتین و کلاژن در این مکمل باعث تقویت و حفظ قابلیت ارتجاعی پوست می شود.

کاربردهای کپسول ساپلاس مدز

 • تقویت و رشد مجدد مو
 • تقویت و رشد ناخن
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • تغذیه میکرومغذی های پوست، مو و ناخن ها از درون
 • استحکام و درخشش و تقویت ناخن ها و موها
 • جلوگیری از چین و چروک و پیری پوست و حفظ شادابی و لطافت آن
 • استحکام و درخشش و تقویت ناخن ها و موها
 • حاوی ترکیبی متوازن از ویتامین ها، املاح معدنی و آمینواسیدهای لازم جهت حفظ سلامت پوست، مو و ناخن
 • یشگیری از ریزش مو ناشی از کمبود ویتامین ها، املاح معدنی و آمینواسیدهای ضروری

شرح فواید مصرف کپسول ساپلاس مدز

تشکیل ناخن های مستحکم با کپسول ساپلاس مدز

رشد مناسب و موزون ناخن ها به عوامل وراثت و تغذیه بستگی دارد. ویتامین D3 نه تنها موجب تقویت رشد استخوان ها می گردد بلکه باعث تشکیل ناخن های مقاوم و محکم نیز می شود. بنابراین حضور ویتامین D3 در این ترکیب نیاز تغذیه ای فرد را به طور کامل برآورده می کند.

ساختار سالم و عملکرد درست پوست با کپسول ساپلاس مدز

تنها در حضور ویتامین A امکان پذیر است که البته دارای منابع تغذیه ای فراوانی است، لیکن به علت فرهنگ غذایی نادرست کمتر در رژیم غذایی روزانه افراد قرار می گیرد. بنابراین می توان با مصرف این مکمل به سطح مورد نظر دست یافت .

حفظ حالت ارتجاعی و استحکام پوست با کپسول ساپلاس مدز

سیلیکون عامل استحکام ساختارهای کلاژن-الاستین و به تبع آن مشبک شدن بافت همبند را می توان جزء مواد اصلی تشکیل دهنده این مکمل یافت.

تقویت ساقه و ریشه موها با کپسول ساپلاس مدز

ویتامین های C و E و مقادیر جزئی عناصر منگنز و روی که موجب تقویت ساقه و ریشه موها و تشکیل موادمعدنی درپوست سر می شوند نیز در ترکیبات این محصول بکار رفته است. ویتامین C علاوه بر اثرات ذکر شده قادر است میزان جذب آهن را به میزان 5 برابر افزایش دهد.

رشد پایدار موها و تولید سلول های سالم با کپسول ساپلاس مدز

مدت هاست که ثابت شده، داشتن موهایی پر و سالم در گرو داشتن رژیم غذایی غنی از ویتامین های خانواده B-کمپلکس امکان پذیر است. این گروه ویتامین ها رشد موها را پایدار کرده و موجب تقویت تشکیل سلول های سالم پوست سر می گردد از این رو این ویتامین در ساپلاس مدز به وفور یافت می شود.

حفظ ثبات و استحکام، اکسیژن رسانی و خنثی سازی متابولیسم غیر قابل کنترل موها: از دیگر مواد مؤثره این محصول می توان به آهن (افزایش اکسیژن رسانی)، الکترولیت های بازی (خنثی سازی متابولیسم غیرقابل کنترل موها) و آمینو اسیدهای سولفوری L- سیستئین و L- متیونین (باعث حفظ ثبات و استحکام موها) اشاره نمود.

وجود ویتامین های اسید پانتوتنیک (تثبیت کننده و نگهدارنده رنگ موها)، بیوتین (افزایش استحکام ناخن ها، بهبود کیفیت موها و کاهش چشمگیر ریزش موها) و اسید فولیک (حفظ سلامت دندان ها، موها و تنظیم دستگاه گوارش) در کنار ویتامین ها و املاح ذکر شده است.

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در کپسول ساپلاس مدز و خواص آنها

ویتامین A موجود در کپسول ساپلاس مدز

ویتامین A در شکل گیری و تقویت دندانها، بافت اسکلتی و بافت نرم، غشاهای مخاطی و پوست سالم کمک می کند. این ویتامین را با نام رتینول نیز می شناسند چون در شبکیه چشم (رتینا) تولید رنگدانه می نماید. ویتامینA موجب تقویت بینایی بویژه در نور کم می گردد. همچنین در تولید مثل و نیز شیردهی در زنان می تواند موردنیاز باشد. کاروتنوئیدها،رنگدانه های تیرهای هستند که در غذاهای گیاهی یافت شده ومی توانند به ویتامین Aتبدیل شوند.یکی از این کاروتنوئیدها بتا کاروتن می باشد. بتاکاروتن بعنوان یک آنتی اکسیدان نیزمطرح است. آنتی اکسیدان ها از سلول ها در برابر آسیب ناشی از مواد ناپایدار بنام رادیکال های آزاد محافظت می نمایند. دانشمندان معتقدند که رادیکال های آزاد در برخی بیماری های مزمن نقش دارند و در فرایند تخریبی که در اثر سالخوردگی در بدن رخ می دهند، شرکت می کنند.

ویتامین A جهت رشد، تولید مثل و افزایش کیفیت زندگی مورد نیاز می باشد. این ویتامین موجب ایجاد مقاومت در برابر عفونت ها و بویژه عفونت های دستگاه تنفس می گردد و غشاهای مخاطی در بدن بویژه انواع موجود در چشم، ریه ها، معده و روده ها را در وضعیت سالم نگه می دارد. این ویتامین از بروز برخی از اختلالات مربوط به چشم جلوگیری کرده و در ترشح شیره معده کمک می کند و نیز در هضم و گوارش پروتئین ها نقش فعالی دارد.

این ویتامین در جلوگیری و حذف عفونت های پوست، سلامت مو، دندان ها و لثه ها بسیار اهمیت دارد. ویتامین A نفوذ پذیری مویرگ های خونی را افزایش داده و لذا موجب اکسیژن گیری بیشتر و بهتر بافت ها می گردد. در جلوگیری از پیری زودرس، افزایش امید به زندگی و تقویت نیروی جوانی نیز مؤثر است.

ویتامین های گروه B موجود در کپسول ساپلاس مدز

ویتامین های گروه B در بدن منافع بسیاری دارند از قبیل:

 • افزایش و تقویت میزان متابولیسم و سوخت و ساز در بدن
 • تقویت و افزایش سلامت پوست و قدرت عضلانی
 • افزایش سلامت سیستم ایمنی و دستگاه عصبی
 • افزایش رشد و تقسیم سلولی که بویژه در مورد گلبولهای قرمز خونی موجب جلوگیری از کم خونی می گردد.
 • کاهش خطر سرطان پانکراس که این نوع سرطان یکی از کشنده ترین انواع شناخته شده می باشد.

همه این ویتامین ها در آب محلول بوده و در تمام بدن انتشار می یابند.

فولیک اسید به همراه ویتامین B12 و ویتامین C به بدن در تجزیه، استفاده و تولید پروتئین های جدید کمک می کند. این ویتامینها در تشکیل گلبول های قرمز خون و سنتز DNA نقش دارند. DNA حامل اطلاعات ژنتیکی می باشد. فولیک اسید همچنین در رشد بافت ها و عملکرد سلول ها کمک می نماید. مصرف مقادیر مناسب فولیک اسید، قبل از بارداری و پس از آن می تواند در جلوگیری از تعدادی از نقایص تولید مثلی شامل اسپینا بیفیدیا (Spina Bifida) مؤثر باشد.

نیاسین یکی دیگر از این ویتامین ها است که در دستگاه گوارش، پوست و اعصاب نقش دارد. همچنین در تبدیل غذا به انرژی نیز اهمیت دارد. ریبوفلاوین یا ویتامین B2 در کنار سایر ویتامین های این گروه عمل می کند. این ویتامین جهت رشد بدن و تشکیل گلبول های قرمز خون ضروری بوده و در آزاد کردن انرژی از کربوهیدرات ها نیز شرکت دارد.

تیامین یا ویتامین B1 نیز در تبدیل کربوهیدراتها به انرژی مؤثر است. همچنین برای عملکرد طبیعی قلب، سیستم عصبی و عضلات ضروری است. اسید پانتوتنیک و بیوتین نیز دو ویتامین مهم از این گروه هستند که جهت رشد لازمند و به بدن در تجزیه و مورد استفاده قرار دادن غذاها کمک می کنند. (در متابولیسم نقش دارند). ویتامین B6 به سیستم ایمنی در تولید آنتی بادی کمک می کند. آنتی بادی ها در محافظت از بدن در مقابل بسیاری از بیماری ها شرکت دارند. این ویتامین برای انجام طبیعی عملکرد اعصاب و در تشکیل گلبول های قرمز خون نقش دارد . ویتامین B12 مانند سایر ویتامین های گروه B در متابولیسم اهمیت دارد. این ویتامین نیز در تشکیل گلبولهای قرمز خون و تقویت سیستم عصبی مرکزی نقش دارد.

ویتامین C موچود در کپسول ساپلاس مدز

ویتامین C یک ویتامین محلول در آب می باشد که جهت رشد و تکامل طبیعی بویژه در کودکان اهمیت دارد. این ویتامین برای رشد و ترمیم بافتی در تمام بخشهای بدن مورد نیاز است و در تشکیل کلاژن، پروتئین مهم در ساخته شدن پوست، تاندون ها، لیگامنت ها و رگ های خونی نیز نقش فعالی دارد. ویتامین C در بهبود زخم ها و ترمیم و تقویت غضروف، استخوان و دندان ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.یکی از انواع آنتی اکسیدانهای موجود در بدن می باشد از دیگر آنتی اکسیدانهای معروف ویتامینE و بتاکاروتن است. آنتی اکسیدانها موجب جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد در بدن می گردند.

ویتامین D موجود در کپسول ساپلاس مدز

رشد و تقویت استخوانها تا حدود زیادی وابسته به ویتامینD است. این ویتامین محلول در چربی بوده ودر متابولیسم طبیعی کلسیم موردنیازاست. ویتامینD برای جلوگیری از بروز بیماری ریکتز (rickets) ضروری است. این بیماری ناشی از کمبود ویتامینD ،کودکان را درگیر کرده و علایم آن تشکیل ناقص و غیر طبیعی استخوان، اختلال در مصرف کلسیم در بدن و ضعف ناشی از آن می باشد. ویتامین D به جذب کلسیم، فسفر و سایر مواد معدنی از سیستم گوارشی کمک می نماید. همچنین غدد پاراتیروئید برای انجام عملکرد طبیعی خود به آن نیازمند می باشند. غدد پاراتیروئید مقادیر کلسیم در خون را تنظیم می کند.

ویتامینD به هنگام کودکی و نوجوانی در تشکیل دندان ها و استخوان ها بسیار اهمیت دارد. وجود مقادیر مناسب ویتامینD در بدن به هنگام بارداری علاوه بر داشتن منافع زیاد برای مادر، در تکامل طبیعی نوزاد نیز بسیار مؤثر می باشد.

ویتامین E موجود در کپسول ساپلاس مدز

ویتامین E یک آنتی اکسیدان می باشد که از بدن در مقابل آسیب ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. رادیکال های آزاد به سلول ها، بافت ها و اندام های بدن آسیب می رسانند و در بسیاری از بیماری ها نقش دارند. ویتامینE همچنین در تشکیل گلبولهای قرمز خون شرکت کرده و در استفاده از ویتامین K به بدن کمک می کند. تأثیر ویتامینE در جلوگیری از سرطان، بیماری قلبی، زوال عقلی، بیماری های کبدی و سایر اختلالات در دست بررسی می باشد. ویتامین E در مقادیر کم می تواند از قلب محافظت نماید. بهترین راه برای بدست آوردن ویتامین های ضروری کافی داشتن رژیم غذایی متعادل حاوی انواعی از غذاها می باشد.

ویتامین K موجود در کپسول ساپلاس مدز

ویتامینK به ویتامین انعقاد خون معروف است چون در انعقاد خون و لخته شدن آن بسیار اهمیت دارد. مطالعات دانشمندان نشان می دهد که ویتامین K می توانند در افراد مسن استخوانها را تقویت نماید.

کلسیم موجود در کپسول ساپلاس مدز

کلسیم موجود در کپسول ساپلای مدز یکی از مهمترین مواد معدنی در رشد، سلامت و تولید مثل بدن انسان است. در ساخته شدن طبیعی دندان ها و استخوان ها شرکت کرده و می توان گفت که مقادیر مناسب و کافی آن در طول زندگی می تواند از بروز اوستئوپروزیس (osteoporosis) جلوگیری نماید. کلسیم در فرایندهایی چون انعقاد خون، انتقال پیامهای عصبی، انقباض عضلانی و آزاد سازی تعدادی از هورمون ها نقش دارد. همچنین برای ضربانهای طبیعی قلب وجود کلسیم ضروری است.

پتاسیم موجود در کپسول سپلاس مدز

پتاسیم یک ماده معدنی بسیار مهم برای بدن است که در متابولیسم و عملکردهای بدن نقش های متعددی دارد. پتاسیم در تنظیم تعادل اسید – بازی در بدن نقش ایفا می کند. همچنین در متابولیسم کربوهیدرات ها و سنتز پروتئین از اسید های آمینه نیز شرکت دارد. جهت ساخته شدن عضله و در حالت کلی جهت رشد بدن پتاسیم بسیار اهمیت دارد.

منیزیم موجود در کپسول ساپلاس مدز

منیزیم در بدن عملکردهای مهم دارد که از آن جمله می توان به تأثیر آن در انقباض و آزاد شدن عضله، نقش آن در عملکرد برخی آنزیم ها در بدن و اهمیت آن در تولید و انتقال انرژی و نیز در سنتز پروتئین اشاره نمود.

فسفر موجود در کپسول ساپلاس مدز

فسفر فراوانترین آنیون درون سلولی در بدن انسان به شمار می آید. فسفر در بدن جهت ذخیره و متابولیسم انرژی، استفاده از ویتامین های گروه B، بافری کردن مایعات بدن، ترشح یون های هیدروژن از کلیه و عملکرد صحیح عضله و عصب و نیز حفظ تعدال کلسیم مورد نیاز می باشد. فسفر در تشکیل استخوان ها و دندان ها و جهت داشتن استخوان ها و بافت های نرم سالم ضروری است. عدم وجود مقادیر کافی فسفات در بدن ایجاد هیپوفسفاتمیا (فسفات کم در خون) می کند که می تواند خطرات فراوانی برای سلامتی ایجاد کند.

کروم موجود در کپسول ساپلاس مدز

کروم در همه مواد آلی در مقادیر بسیار ناچیز وجود داشته و به نظر می رسد که یک ماده معدنی اساسی باشد. میزان کروم در نوزادان بیشتر از افراد بالغ است. با افزایش سن قدرت حفظ کروم در بدن کاهش می یابد. میزان کروم در بافت های بدن انسان بسته به نقاط مختلف جهان و نیز عادت های تغذیه ای بسیار متفاوت است. کروم در متابولیسم چربی ها و کربوهیدرات ها بسیار نقش ایفا می کند. در متابولیسم قند در بدن با انسولین همکاری کرده و به نظر می رسد که تأثیر و کارآمدی انسولین را افزایش داده و موجب تسهیل انتقال گلوکز به سلول ها شده و در نتیجه مانع از افزایش قند در خون می گردد. در جذب پروتئین و رشد عمومی بدن از کروم بعنوان یک ماده معدنی در پیشگیری از دیابت بسیار استفاده می شود. همچنین مطالعات نشان داده است که مکمل های حاوی کروم مقادیر کلسترول و تری آسیل گلیسرول موجود در خون را کنترل کرده و میزان HDL (یا کلسترول مفید) را در خون افزایش می دهد.

آهن موجود در کپسول ساپلاس مدز

بدن انسان جهت تولید پروتئین های حامل اکسیژن بنام هموگلوبین و میوگلوبین به آهن نیاز دارد. هموگلوبین در گلبولهای قرمز خون و میوگلوبین در عضلات یافت می شود. همچنین آهن در ساختار بسیاری از پروتئین ها در بدن انسان بکار رفته است.

ید موجود در کپسول ساپلاس مدز

ید عنصری است که جهت سنتز هورمون های تیروئیدی مورد نیاز بدن انسان می باشد. کمبود مزمن ید در بدن می تواند منجر به بروز مشکلات عدیده در کودکان و بالغین گردد که از آن جمله می توان به ناتوانی غده تیروئید (بیماری گواتر) و ناهنجاری های متعدد عصبی، معده ای- روده ای و پوستی اشاره کرد. کمبود ید در ماردان باردار می تواند منجر به بروز نواقص مشخص عصبی و شناختی در نوزادان آنها گردد. کرتینیسم یا عقب ماندگی ذهنی شدید عارضه نادری است که در اثر کمبود شدید روی در زمان تکامل نوزاد بروز می کند. اختلالات دیگری چون عقب ماندگی رشد، آپاتی، اختلال در حرکت یا گفتار می تواند بروز کند. بسیاری از افرادی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند در معرض خطر بالای کمبود ید و اختلالات ناشی از آن قرار دارند و می توان گفت کمبود ید یک عامل قابل پیش گیری عقب ماندگی ذهنی می باشد.

مس موجود در کپسول ساپلاس مدز

مس در بدن انسان از اجزای تشکیل دهنده آنزیم های متعدد بشمار آمده که در ترکیب با پروتئین های متعدد در خون دیده می شود. مس در قرار گیری آهن در ساختار هموگلوبین شرکت کرده و موجب تحریک رشد گلبول های قرمز خون می گردد. همچنین بعنوان بخشی از ساختار آنزیم های گوارشی مطرح است.

مس اسید آمینه تیروزین را قابل استفاده کرده و آن را تبدیل به فاکتور رنگدانه ای در مو و پوست می کند. همچنین جهت استفاده از ویتامینC نیز بدن به مس نیاز دارد.

منگنز موجود در کپسول ساپلاس مدز

منگنز یکی از اجزای مهم تشکیل دهنده بسیاری از سیستم های آنزیمی است که در متابولیسم کربوهیدراتها، چربی ها و پروتئین ها شرکت می کند. منگنز بصورت ترکیب با کولین در گوارش و استفاده از چربی کمک می کند. همچنین در تقویت اعصاب و مغز و نیز حرکت مناسب و هماهنگ بین مغز، اعصاب و عضلات در هر بخش از بدن شرکت دارد. منگنز در تولید مثل طبیعی بدن و نیز عملکرد طبیعی غدد پستانی در انسان دخالت دارد. کمبود دراز مدت منگنز می تواند موجب تأخیر در رشد، اختلالات گوارشی، تکامل غیر عادی و بد شکلی ها در استخوان گردد. همچنین کمبود این عنصر مهم ممکن است موجب ناباروری در مردان و زنان و ناتوانی ( ج ن س ی ) در مردان گردد. از طریق رژیم های غذایی میزان منگنز مورد نیاز بدن جبران می گردد و کمبود شدید آن بسیار بندرت رخ می دهد.

دستور مصرف کپسول ساپلاس مدز

 • ۲ بار در روز هر بار یک کپسول ساپلاس مدز پس از غذا میل شود.
 • کپسول ساپلاس مدز را با یک لیوان آب میل نمایید.

موارد هشدار و نکات قابل توجه در رابطه با کپسول ساپلاس مدز

 • کپسول ساپلاس مدز در دوران بارداری و شیردهی با توصیه پزشک مصرف شود.
 • در صورت مصرف فرآورده با داروی دیگر ، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
 • ساپلاس مدز مکمل غذایی بوده و جهت تشخیص ، درمان و پیشگیری از بیماری نمی باشد.

شرایط نگهداری کپسول ساپلاس مدز

 • کپسول ساپلاس مدز در دمای زیر ۳۰ درجه سانتی گراد ، دور از نور و رطوبت نگهداری شود.
 • فرآورده را دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید.

گردآوری توسط بخش سلامت

مجله بی کلک

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.