تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

بررسی انواع کارت حافظه گوشی های هوشمند و تبلت

کارت حافظه تلفن همراه شما کلاس چندم است؟

بررسی انواع کارت حافظه گوشی های هوشمند و تبلت

خیلی از کاربران با حافظه‌های جانبی یا همان کارت‌های حافظه آشنایی دارند! این کارت‌ها در بسیاری از دوربین‌های دیجیتال، تلفن‌های همراه و تبلت‌ها استفاده می‌شود. پشتیبانی بسیاری از دستگاه‌های دیجیتال و هوشمند امروزی از این نوع حافظه‌ها موجب شده تا کاربران براحتی ظرفیت ذخیره‌سازی در دستگاه‌های همراه خود را افزایش دهند. تاکنون برای خرید کارت حافظه اقدام کرده‌اید؟

شاید خیلی از کاربران پیش از خرید کارت‌های حافظه فقط با تفاوت‌های موجود در ظرفیت آنها آشنایی داشته باشند، اما اگر بخواهید خریدی هوشمندانه داشته باشید ‌باید به نکته بسیار مهم دیگری نیز توجه داشته باشید. این نکته مهم چیزی نیست جز کلاس کارت حافظه! به‌قول خودمانی‌تر، هرچه کلاس کارت حافظه بالاتر باشد، بهتر است! آیا می‌دانید کلاس حافظه چیست و آشنایی با آن چقدر اهمیت دارد؟

کلاس کارت‌های حافظه به سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات از سوی آن حافظه اشاره می‌کند. به‌عنوان مثال چنانچه شما یک دوربین فیلمبرداری دیجیتال تهیه کرده و این دوربین قابلیت فیلمبرداری 30 فریم در ثانیه با کیفیت فول اچ‌دی را دارد، ‌باید کارت حافظه‌ای را برای آن تهیه کنید که سرعت نوشتن اطلاعات در آن بالا باشد؛ زیرا ثبت 30 فریم در هر ثانیه به‌طوری‌که هر فریم نیز دست‌کم حجمی برابر با 300 کیلوبایت را داشته باشد، روی هر کارت حافظه‌ای امکان‌پذیر نیست. در صورتی‌که کارت حافظه دستگاه شما از سرعت مناسب برای انجام این کار برخوردار نباشد، دوربین فیلمبرداری شما قادر به اجرای فرآیند مربوط نخواهد بود. (ذخیره 30 فریم 300 کیلوبایتی در یک ثانیه یعنی ذخیره 9000 کیلوبایت در هر ثانیه که نیازمند کارت حافظه‌ای با سرعت 9 مگابایت در ثانیه است)

چنانچه می‌خواهید برای تلفن همراه، دوربین دیجیتال یا تبلت خود یک کارت حافظه جدید تهیه کنید و باتوجه به سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات روی کارت حافظه انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید، می‌توانید از کلاس‌های حافظه زیر کمک بگیرید:

– کلاس 2: حداقل دو مگابایت بر ثانیه  معادل 14X

– کلاس 4: حداقل چهار مگابایت بر ثانیه  معادل 28X

– کلاس 6: حداقل شش مگابایت بر ثانیه  معادل 40X

– کلاس 10: حداقل ده مگابایت بر ثانیه  معادل 66X

– کلاس 10 (UHS-I): سرعت متغیر از 30 تا 95 مگابایت بر ثانیه معادل 200X و بیشتر

توجه: متغیر X نشان‌دهنده سرعت انتقال اطلاعات در کارت حافظه بر حسب سرعت انتقال اطلاعات در درایوهای نوری است. (هر X نشان‌‌دهنده 150 کیلوبایت بر ثانیه است)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.