تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

مسافرکشی آقای نخست وزیر + عکس

نخست‌وزیر نروژ بطور ناشناس پشت فرمان تاکسی نشسته تا به عنوان سنگ صبور به مشکلات مردم کشورش گوش بسپرد.

مسافر کشی
دویچه وله نوشت: مسافران تاکسی‌ای که “ینس استولتن‌برگ”، نخست‌وزیر نروژ پشت فرمان آن نشسته، دست کم در یک مورد اتفاق نظر داشته‌اند و آن اینکه کیفیت رانندگی او بالا نیست.
ماجرا از این قرار است که نخست‌وزیر نروژ در یک بعد ازظهر ماه ژوئن سال جاری، با اونیفورم رانندگان تاکسی و گاه با عینک آفتابی پشت فرمان یک مرسدس بنز سیاه‌رنگ نشسته‌، در خیابان‌های اسلو مسافرکشی کرده و کل داستان را با دوربینی مخفی فیلمبرداری کرده است.
به گزارش خبرگزاری آلمان، استولتن‌برگ فیلمی سه دقیقه‌ای شامل گپ و صحبت‌ با مسافران تاکسی را در شبکه‌های اینترنتی فیس‌بوک، توئیتر و یوتیوب منتشر کرده است.
نخست‌وزیر نروژ که در راستای مبارزه انتخاباتی‌اش دست به این ابتکار عمل جالب زده، می‌گوید. «برای من این نکته مهم بود که بدانم، مردم واقعا چگونه فکر می‌کنند.» از دید او تاکسی جایی است که مردم نظرشان را راحت بروز می‌دهند.
استولتن‌برگ در جریان مسافرکشی‌ها نیز این فرصت را داشته که به درد دل مردم و افکار آنها گوش بسپرد. درخور توجه که یک پیرزن مسافر نخست‌وزیر کشورش را شناخته و ضمن انتقاد از حقوق میلیونی روسای شرکت‌ها، از او به عنوان رئیس دولت خواسته است که با این روند مقابله کند.
یکی دیگر از مسافران به او گفته که از زاویه‌ای خاص شباهت چشمگیری به نخست‌وزیر نروژ دارد. شماری از مسافران نیز از نحوه رانندگی استولتن‌برگ انتقاد کرده‌اند و حتی یکی به او گفته است: «نحوه رانندگی شما نسبتا بد است.»
ویدئوی ماجراجویانه‌ نخست‌وزیر نروژ در روزهایی منتشر می‌شود که کارزار انتخاباتی این کشور را فرا گرفته است. در روز ۹ سپتامبر سال جاری انتخابات پارلمانی در نروژ برگزار می‌شود. به نوشته نشریه آلمانی اشپیگل استولتن‌برگ و ائتلاف چپ او از مدعیان پیروزی در انتخابات محسوب نمی‌شوند.
درخور توجه آنکه خبرنگاران از وی پرسیده‌اند که آیا می‌تواند تصور کند، در صورت شکست در انتخابات پشت فرمان تاکسی بنشیند و کار کند؟ جناب نخست‌وزیر هم در کمال صداقت پاسخ داده است: «فکر می‌کنم برای ملت و مسافران تاکسی در نروژ از همه بهتر آن است که به عنوان نخست‌وزیر کار کنم و نه به عنوان راننده تاکسی.»

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.