تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

یو پی اس برای محافظت از کامپیوتر

کامپیوترها نیز از جمله تجهیزاتی هستند که نوسانات برقی میتواند باعث آسیب دیدن آن ها شود. هر گونه ایراد کوچکی که در سیستم رخ دهد، می‌تواند باعث آسیب رسیدن به آن شود. همچنین گاهی اطلاعاتی در سیستم کامپیوتری ذخیره شده است که یک نوسان برق می‌تواند کل آن ها را نابود کند. اطلاعاتی که گاهی ارزش آن ها از خود سخت افزار هم بسیار بیشتر می‌باشد. به همین خاطر اگر به سلامتی و طول عمر دستگاه خود اهمیت می‌دهید، بهتر است که حتما به دنبال راه حلی برای این موضوع باشید.

در این نوشته قصد داریم تا شما را با با دستگاه منبع تغذیه بی وقفه یا به اختصار یو پی اس (UPS) آشنا کنیم. پس تا انتهای این نوشته همراه ما بوده و حتما دیدگاه ارزشمند خود را برای ما ارسال کنید.

یو پی اس چیست؟

همانطور که گفتیم کامپیوترها هم مانند سایر تجهیزات الکترونیکی در معرض خطر نوسانات برقی و سوختگی قطعات هستند. یو پی اس دستگاهی است که نوسانات برقی را از بین برده و یک جریان تمیز و هموار را به دستگاه شما وارد می‌کند. همچنین این دستگاه برق لازم را حین قطعی جریان فراهم کرده تا شما زمان کافی برای ذخیره اطلاعات خود داشته باشید.

یو پی اس‌ها کاربرد فراوانی دارند. از آن ها در بیمارستان ها ، مراکز داده ، بانک ها ، مراکز نظامی ، هواپیما و … استفاده می‌شود که از نوع گران قیمت هستند.

مطالب خواندنی:

یو پی اس برای کامپیوتر

اگر شما هم یک دستگاه کامپیوتر معمولی دارید و می‌خواهید قطعاتتان را در برابر نوسانات برقی حفظ کرده و یا این که مهلت ذخیره اطلاعاتتان را داشته باشید، یک یو پی اس ارزان قیمت معمولی هم می‌تواند نیاز شما را برطرف کند و لازم نیست که به دنبال منبع تغذیه های گران قیمت باشید.

اما پیش از همه چیز باید بدانید که یو پی اس ها به سه دسته تقسیم می‌شوند: آنلاین ، آفلاین و لاین اینتراکتیو. نوع آفلاین نمی‌تواند در حین قطعی برق ، زمان کافی جهت ذخیره اطلاعات را به شما بدهد. پیشنهاد می‌شود که از نوع آنلاین برای کامپیوترهای خود استفاده کنید. اما منبع تغذیه بی وقفه مخصوص کامپیوتر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

اولین ویژگی RELIABLE BATTERY BACKUP است. به این معنی که تا زمانی که جریان برق برقرار است کامپیوتر شما از برق شهری استفاد می‌کند ( نه باتری های یو پی اس ) و هنگامی که برق قطع شد، باتری های منبع تغذیه شروع به کار می‌کنند.

دومین ویژگی SURGE AND NOISE PROTECTION است. به این معنی که ups دستگاه شما را در برابر نوسانات برقی حفظ خواهد کرد.

سومین ویژگی AVR است. یعنی در مناطقی که جریان برق مدام با نوسان روبرو است باید از ups استفاده کرد.

منبع: https://farsanups.com

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.