خانه » عمومی » اخبار » گاف برنامه نود فردوسی‌پور

گاف برنامه نود فردوسی‌پور

173446
گاف برنامه نود فردوسی‌پور درباره سریال هزاردستان! دوشنبه شب در برنامه نود مرحوم جهانگیر فروهر، بازیگر نقش مفتش شش انگشتی در سریال هزاردستان معرفی شد،حال آنکه نقش این کاراکتر را داوود رشیدی بازی کرده است!

در بخشی از برنامه نود دوشنبه شب گذشته در بررسی موضوع لغو پی در پی اردو های تیم ملی فوتبال کشور،عادل فردوسی پور مجری برنامه به دفعات در این باره از فدراسیون فوتبال انتقاد کرد.همچنین چند بار تصویر چرت زدن کارلوس کی روش در ورزشگاه آزادی هنگام بازی تیم  های استقلال و راه آهن پخش شد و با کنایه گزارشگر این برنامه همراه بود که بهترین توصیف وضع حال او را دیالوگ «مفتش شش انگشتی»دانست. پس از آن نیز تصاویری از بازجویی مردم کوچه و بازار در سریال«هزاردستان»زنده یاد علی حاتمی به نمایش درآمد. در این سکانس پس از آنکه چند نفر از مردم در قهوه خانه در توضیح ماجرای رخ داده می گویند خواب بوده اند یا چرت می زده اند، جهانگیر فروهر با طعنه می گوید: «جماعت خواب,اجتماع خواب زده.جـــامعه چرتی!!».

اما فردوسی پور و همکارانش که با خوش ذوقی برای نشان دادن وضع حال حاضر فوتبال ایران این بخش ها را از سریال هزاردستان انتخاب کرده و به تصویر کشیدند، کاملا یادشان رفته بود که نقش مفتش شش انگشتی را داوود رشیدی بازی می کرد،نه فروهر.جهانگیر فروهر در این سریال در دو نقش بازرس امنیه در تهران قدیم و پیشخدمت مخصوص خان مظفر در تهران جدید بازی کرده است.

داوود رشیدی در نقش مفتش شش انگشتی یکی از بازیهای خیره کننده خود را ارائه داد.نقشی که به عقیده خود حاتمی، مفتش، عصاره و ‏ملغمه ای از آدمهایی نظیر آیرم، سرپاس مختاری، سرهنگ درگاهی، پاسبان عباس بختیاری (معروف به شش انگشتی) و پاسیار یحیی رادسر (ادیب السلطنه) است.

برنامه دیشب نود یک تعبیر هنری دیگر هم داشت؛ جایی که فردوسی پور در واکنش به حرف علی کفاشیان مبنی براینکه ساعت 12 شب می خوابد، گفت «مگر شما سیندرلا هستید که 12 شب به خاطر کفشتان…»که جمله او با ادامه حرفهای کفاشیان ناتمام ماند!

.

مطلب پیشنهادی

تخفیف های ویژه تور ترکیه در لحظه آخر

تخفیف های ویژه تور ترکیه در لحظه آخر لحظه آخر مرجعی معتبر برای تورهای گردشگری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.