تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

حکم پدری که بر روی دخترش اسید پاشید اعلام شد

حکم پدری که بر روی دخترش اسید پاشید اعلام شد

 وکیل تهمینه یوسفی از قطعی شدن حکم ۷ سال حبس و پرداخت دیه برای پدری که روی دخترش اسید پاشید؛ خبر داد. محمدهادی نجفی از قطعی شدن حکم عامل اسیدپاشی موکلش خبر داد و گفت: پرونده‌ای در شعبه 102 دادگاه کیفری قزوین مبنی بر اسیدپاشی پدر و برادری بر روی دختر خانواده بررسی شد و قاضی این شعبه با توجه به حساسیت این پرونده با موشکافی بررسی‌های زیادی انجام داد و سرانجام حدود یک ماه قبل رأی خود را اعلام کرد.این وکیل دادگستری ادامه داد: در این یک ماه که رأی صادر شد متهم درخواست تجدیدنظر داد که سرانجام دادگاه تجدیدنظر رأی دادگاه بدوی را تأیید کرد.

نجفی اظهار داشت: به منظور تأیید رأی دادگاه بدوی توسط دادگاه تجدیدنظر این پدر به 7 سال حبس و پرداخت ارش و دیه محکوم و برادر تهمینه یوسفی نیز از اتهامات تبرئه شد.

وکیل تهمینه یوسفی خاطرنشان کرد: این پرونده چند نکته جالب و قابل توجه دارد. اول آنکه از زمان شکایت تا صدور رأی نهایی زمان بسیار کمی سپری شد. نکته بعدی قاطعیت و اقتدار دستگاه قضایی در رسیدگی به این پرونده کاملا مشهود است.

وی ادامه داد: نکته جالب بعدی این است که در قانون حداکثر مجازات اسیدپاشی 5 سال حبس دیده شده اما در این مورد قاضی حکم نهایی را  7 سال حبس اعلام کرده که این موجب بازدارندگی در جرائم اسیدپاشی شده است.

نجفی اظهار داشت: در این حکم آمده است که ارش تهمینه یوسفی برابر است با ارش یک مرد مسلمان و این کار دادگاه بسیار زیباست. همچنین دیه زن هم نسبت به مرد نصف است و نصف را پدر قربانی می‌دهد و نصف دیگر را صندوق دولت می‌پردازد.

تهمینه یوسفی دختر 29 ساله‌ای بود که وقتی به عقد مردی درآمد متوجه شد او معتاد است و اقدام به طلاق کرد. اما پدرش او را مجبور به پس گرفتن درخواست طلاق کرد و با تهدید به او گفت: اگر درخواست طلاقت را پس نگیری تو را می‌کشم.

تهمینه می‌گوید «این تهدید را جدی نگرفتم تا اینکه یک روز پدر و برادر 22 ساله‌ام به محض ورود من به خانه اقدام به اسیدپاشی کردند.

برادرم دست و پاهای من را گرفت و از پدرم خواست اسید را روی صورتم بپاشد و بعد از آن طنابی را دور گردن من انداختند و آنقدر کشیدند تا من بیهوش شدم و در نهایت به تصور اینکه من را کشته‌اند رهایم کردند.

20 دقیقه بعد به هوش آمدم و از شدت سوزش به سمت حمام دویدم اما وقتی پدرم من را دید خطاب به برادرم گفت که این زنده است و باید هر چه زودتر او را بکشیم.

من به پدرم التماس کردم و به دست و پایش افتادم و گفتم که از شما شکایتی نمی‌کنم، همان موقع با برادر بزرگترم تماس گرفتند و من را به بیمارستان بوعلی سینا قزوین منتقل کردند اما به دلیل شدت جراحات وارده بیمارستان از پذیرش من خودداری کرد و گفت باید به تهران بیایم.»

نوشت این دختر جوان بعد از آن اتفاق تحت پوشش بهزیستی در خانه‌ای که این نهاد به او داده بود زندگی می‌کرد و هم‌اکنون هم در 30 سالگی در کشور آلمان به دنبال بازیافتن کمی از چهره گذشته خود است.

You might also like
17 Comments
 1. ناشناس says

  خاک تو سر پدر خر عوضیش بکنن.با اون برادر پیسک پچل پست پلیدش .خدا مرگش بده

 2. ناشناس says

  واقعا که چه حکم بی خودی صادر کردند باید بدترین مجازات را برای این دو نامرد اجرا میکردند 7سال زندان هم شد حکم

 3. ناشناس says

  ta zamani ke jameh iye iran ba hamahangi englis vabaste be khorafat ast kasi rooz khosh nemibinad va ingooneh majaraha edameh darad, laanate khoda bar mosabebanash, ya hagh

 4. abedini.mahsa@yahoo.com says

  من اين داستان رو باور ميكنم و با دقت به صورت اسيد پاشيده شده ي دختر جوان نگاه مي كنم و در دلم از چنين پدرو پسري متنفر ميشم و حكمي كه براي آن پدر صادر شده رو ناعادلانه مي دونم چون اگه كمي چشمانمون رو بازتر كنيم اين اتفاقات تنها بخاطر ترس از حيثيت و آبروست…آبرويي كه ممكن بود بخاطر طلاق دختر ريخته بشه…بله اينجا ايران است…مردم آخرت مي كشند اما آبرو حفظ مي كنند

 5. ناشناس says

  اصلا باورم نمیشه…فقط بخاطر اینکه طلاق گرفته؟!؟!؟!؟

 6. ناشناس says

  ایا اینها انسانند؟؟خوشا به حال حیوانات که اسمشان حیوان است؟!

 7. ناشناس says

  من هنوز تو شوکم .نمیدونم چی باید بگم…………….

 8. ناشناس says

  خدااااااااااااااااایا یعنی یه پدر ایجوری کرده.خدا لعنتش کنه

 9. samaneh.ch95@gmail.com says

  فقط میتونم بگم که متاسفم!به نظر من به خاطر اینکه با دخترش چنین کاری کرده باید اعدام بشه.چون کسی که یه خانواذه ی خودش رحم نمیکنه معلوم نیست سر بقیه میخواد چه بلایی بیاره.

 10. ناشناس says

  vagean ye pedar in karo kard !!!chegad ahmag.ma ke az hamon aval az pedaremon nefrat dashtim alan k dige badtar

 11. ناشناس says

  In heyvano bayad ba nakhon gir kosht .motaasefam

 12. shabnam.aslanpoor@gmail.com says

  واقعا یه پدربادخترش همچین کاری بکنه خدالعنتش کنه حیوون کثیف ننگ برتوبادپدرکثیف دختربیچاره چه خوشگل هم بوده

 13. alyas1221@gmail.com says

  در اول متاسفیم که همچین آدمهایی در ایران هستند.
  دوم : این بابا اگه با شوهر معتاد دخترش این کار رو میکرد دیگه هیچ معتادی در ایران جرات دست بلند کردن روی زنش پیدا نمیکرد .

 14. hamedsalehy25@yahoo.com says

  باید این پدر را اعدام کنیم تا درس عبرتی برا بقیه باشه

 15. newsha.jOjO@yahoo.com says

  واااااااای ؛اینا حیوونن…بویی از آدمیت نبردن واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خدالعنتشون کنه…دختربیچاره به چه روزی افتاده.

  1. ناشناس says

   حیف اسم پدر

  2. hamedsalehy25@yahoo.com says

   واقعا همینطوره که میگی

Leave A Reply

Your email address will not be published.