تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

بهترین سایت خبری بی طرف

در این جهانی که به نظر می رسد پول قدرت خبر رسانی را در دست دارد، آیا هیچ منبع خبری بی طرفی وجود ندارد که بتوان به آنها مراجعه کرد؟ پاسخ کوتاه بله است. منابع خبری بی طرف نادر هستند، اما وجود دارند.

اخبار بی طرفانه خبری است که بدون هیچ چرخشی به سمت موضع گیری سیاسی و یا به نفع صاحبان رسانه، به صورت واقعی ارائه می شود. از این رو، اخبار حاوی جهت گیری معمولاً برعکس هستند. اخبار دائماً مثبت از یک سازمان خبری دولتی یا سیاست هایی که از طریق خود دولت تأمین می شوند. نمونه ای از این گونه خبرگزاری ها، خبرگزاری شینهوا، سخنگوی جمهوری خلق چین است یا آژانس تلگرافی اتحاد جماهیر شوروی (TASS). با این حال، ایالات متحده و سایر کشورهای غربی نیز عاری از سانسور و دارای بی طرفی صد درصد نیستند. در ایالات متحده و انگلیس، رهبران شرکت ها کسانی هستند که قلم روزنامه نگاران را بیشتر از رهبران دولت کنترل می کنند.

به عنوان نمونه بارز، در سال 1983 ، 50 شرکت 90٪ رسانه های ایالات متحده را کنترل می کردند. در سال 2011، فقط شش شرکت 90٪ را کنترل کردند. در سال 2020 ، این تعداد به 5 نفر کاهش یافته و در آینده می تواند حتی کمتر شود. ساده لوحانه است که باور کنیم افرادی که فیش حقوقی گزارش دهندگان اخبار را می نویسند، نسبت به اینکه چه خبری کار می شود و چگونه گزارش می شود، بی تفاوت هستند. شما می توانید تأثیر تمرکز رسانه ها را قبل از هر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مشاهده کنید. صاحبان شرکت های رسانه ای به نامزدهای مورد علاقه خود کمک های قابل توجهی در نبردهای انتخاباتی می کنند.

http://roknonline.com

توانایی کنار گذاشتن تعصبات شخصی خود برای “بی طرف” بودن بخشی از این اصول نیست. وقتی خبرنگاران اجازه می دهند تعصبات شخصی مانع انعکاس اخبار واقعی به وسیله آنها شود، کل سازمان رسانه ای را در معرض خطر قرار می دهد. خوشبختانه هنوز رسانه های زیادی باقی مانده اند که این اصول را حفظ می کنند.

سایت خبری و تحلیلی رکن آنلاین

سایت خبری رکن آنلاین از ابتدای شروع به فعالیت خود همواره سعی در ارائه اخبار به صورت واقعی و بی طرفانه داشته و در راستای رسیدن به این هدف از هیچ کوششی دریغ نکرده است. این سایت به صورت لحظه به لحظه به بررسی و انتشار اخبار سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی ایران و جهان می پردازد. رکن آنلاین سایتی کاملاً مستقل است و به هیچ سازمان و ارگانی وابسته نیست. در این سایت کاربران می توانند نظرات خود را درباره هر خبر با دیگران به اشتراک بگذارند. بازدید کننده در این سایت می تواند به راحتی به بخش های مختلف سایت و آخرین اخبار دسترسی داشته باشد. نمایش صحیح اخبار در دسته بندی های گوناگون و مرتب، رنگ بندی مناسب متن و نوع نگارش آن که باعث عدم خستگی و اذیت شدن کاربر می شود، واکنش گراو بهینه بودن سایت برای نمایش در تلفن های همراه و نمایش تاریخ و ساعت انتشار اخبار از دیگر ویژگی های این سایت خبری بی طرف است.

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.