تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

مادر چاوز به احمدی نژاد نامه نوشت!! طنز

اوضاع اقتصادی کشور ونزوئلا بحرانی شده است و به همین دلیل نگاهی طنز داریم به این موضوع و نامه مادر چاوز به احمدی نژاد!

احمدی نژاد و مادر چاوز

ونزوئلا در حال حاضر در یک بحران اقتصادی به سر می برد و این امر باعث شده که قیمت کالاها در این کشور سر به فلک بکشد به طوری که قیمت آیفون شش در ونزوئلا 47 هزار دلار( 155 میلیون تومان) است.

***

بر این اساس و با توجه به بن بست مدیریتی در ونزوئلا، مادر هوگو چاوز در نامه ای سرگشاده به رییس جمهور سابق کشورمان، خواستار نسخه فوری و راهگشا و یا بازگشت او به قدرت شده است و تاکید کرده «اگر نمی توانی ونزوئلا را از راه دور مدیریت کنی، با درخواست پناهندگی من و بازماندگان مرحوم چاوز به ایران موافقت کن.»

در بخشی از این نامه آمده است:

دکتر سلام!

یادش بخیر با هوگو می‌رفتین می‌کوبیدین تو دهن استکبار و بر می‌گشتین با هم جوجه می‌زدیم…چه زود گذشت! یادت هست به زور هوگو فرستادی زیارت در مشهد؟ همیشه در خانه حرف تو بود و دائم می گفت محمود…محمود.

دکتر جان کجایی که از وقتی که رفتی، اوضاع خاندان و کشور ما هم در هم پیچیده. برگرد! کلید دوستانت گویا قفل های ما را باز نمی کند و انگار تو فقط به یاد ما بودی. برگرد…برگرد و نذار بدون تو زندگیمون ازهم بپاشه.

راستی هنوز ایستادگی تو در برابر دنیای استکبار و تسلای خاطرت در ختم هوگو را فراموش نکردم، دمت گرم، جبران می کنم. پسرم تو در قلب من هستی همانطور که هوگو. و این روزها ما بازهم به کمک تو نیاز داریم تا از این باتلاق اقتصادی استکبار خاک بر سر خلاص شویم. کمی وام بلا عوض هم بدهی کافیست نیاز به خط تولید پراید نیست چون کسی نمی خرد.

محمود پسرم! برای آنکه در تاریخ بماند، لیست قیمت برخی اقلام در زمان شما و بعد از شما را پیوست می کنم تا همه بدانند بعد از تو بر ما چه گذشت.

قیمت ها بر اساس بولیوار بوده که به تومان چنج شده است:

جدول قیمت ها در ونزوئلا

منبع: khabaronline.ir

بازنشر: بی کلک | Bikalak.com

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.