تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

تست و بررسی رانندگی پورشه کاین S مدل ۲۰۱۹ ( Porsche Cayenne S )

پورشه کاین S مدل 2019 ( Porsche Cayenne S )

Image result for ‫پورشه کاین S مدل 2019‬‎

کاین ، یکی از مهم‌ترین خودروهای حاضر در کمپانی پورشه به شمار می‌رود که از سال 2002 در بازار حضور دارد. از آن زمان تاکنون، کاین در مجموع 760 هزار واحد به فروش رفته که نیم میلیون از آن، مربوط به نسل دوم است که در کشور ما هم فروش خوبی را تجربه کرد. برای مثال، خوب است بدانید که نسخه شماره «یک میلیون» از پورشه 911 همین چند ماه پیش از خط تولید خارج شد در حالی که این خودرو، سالیان سال است که به دست مشتریان می‌رسد.

طراحی ظاهری کاین 2019 ، یک قدم رو به جلو محسوب می‌شود که با وجود جلو پنجره جدید و چراغ‌های عقب، حالت افقی بیشتری پیدا کرده است. کاین ، بیشتر با شکل چراغ‌های جلو شناخته می‌شود اما کاپوتی که موتورهای قدرتمندی را در خود گنجانده و نیز، یک اسپویلر در عقب، از دیگر ویژگی‌های مهم ظاهری آن هستند. چراغ‌های عقب به هم متصل هستند و شکل این چراغ‌ها، طراحی 911 و نیز نسل جدید پانامرا را تداعی می‌کنند.

فاصله محوری این پورشه مانند نسل قبلی 290 سانتی متر است اما طول کلی بدنه با افزایش 7.6 سانتی متری، اکنون به 493 سانتی متر رسیده است. افزایش ابعاد خارجی، به افزایش فضای داخلی منجر شده به شکلی که فصای بار تا 15 درصد افزایش یافته است و اکنون فضای بار، 770 لیتر جای دارد.

در کنار این افزایش ابعاد، وزن خودرو کاهش پیدا کرده به طوری که وزن نسخه S از کاین 2019 ، در مقایسه با نسل قبلی، حدود 65 کیلوگرم بیشتر است (این کاهش وزن برای نسخه معمولی 55 کیلوگرم است). تمام قطعات خارجی پورشه کاین از جنس آلومینیوم است و تقریبا تمام اجزای شاسی هم برای کاهش وزن، از این فلز ساخته شده‌اند.  حتی باتری هم از جنس لیتیوم پلیمر است که به تنهایی، کاهش وزن 10 کیلوگرمی را به وجود آورده است. این باتری از 911 GT3 به قرض گرفته شده. 

نسخه‌های پایه کاین 2019 ، شامل کاین و کاین S می‌شود. کاین معمولی از یک موتور 3.0 لیتری 6 سیلندر توربو بهره می‌برد که 340 اسب بخار قدرت و 450 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که در مقایسه با نسل قبل، 40 اسب بخار بیشتر است. اما داخل نسخه S موتور 2.9 لیتری 6 سیلندر بای توربو جدید پورشه قرار گرفته که 440 اسب بخار قدرت و 505 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. افزایش قدرت این نسخه در مقایسه با نسل قبل، 20 اسب بخار است.

مجله اینترنتی بی کلک

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.