خانه » خودرو » بررسی و تست رانندگی اوپل گرندلند ایکس ( Opel Grandland X )

بررسی و تست رانندگی اوپل گرندلند ایکس ( Opel Grandland X )

اوپل گرندلند ایکس ( Opel Grandland X )

 

اوپل از خودروی گرندلند X که یک مدل کراس‌اوور کامپکت است رونمایی کرد.

طراحی اوپل گرندلند ایکس در یک کلام پویا و در عین حال مدرن است و در هنگام حرکت در جاده ظاهر زیبایی دارد؛ ضمن اینکه با وجود طراحی دینامیک، نوع قرارگیری راننده در این خودرو کاملا مانند خودروهای SUV است. اوپل در مدل گرندلند ایکس جدید از فناوری‌های بسیاری نیز بهره جسته و فضای داخلی آن کاملا برای حمل پنج سرنشین کافی و مناسب است. چنین مشخصاتی در کنار کیفیت ساخت بالای این مدل سبب شده است این خودرو یکی از مطرح‌ترین و سرسخت‌ترین رقابت‌کنندگان در کلاس کراس‌اوورها باشد.

دلیل عرضه‌ی این خودرو از سوی اوپل را باید افزایش تقاضا برای خودروهای شاسی‌بلند در سال‌های اخیر دانست؛ چراکه از سال ۲۰۱۰ تاکنون، تقاضا برای خودروهای شاسی‌بلند اعم از SUV و کراس‌اوور به میزان ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده که رقم قابل توجهی است.

اوپل گرندلند ایکس دارای ۴.۴۸ متر طول است و فاصله‌ی محوری زیادی دارد که سبب شده است چرخ‌ها به ابتدا و انتهای خودرو نزدیک باشند و به این ترتیب نمایی اسپرت و عضلانی پدید آمده است.

بدنه‌ی این خودرو به‌صورت دورنگ است که سبب شده در میان رقبای خود خاص‌تر باشد. اولین رونمایی از این خودرو در نمایشگاه بین‌المللی خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ انجام شد و به این ترتیب گرندلند ایکس سومین محصول اوپل از سری ایکس است و در کنار برادران خود یعنی اوپل موکا ایکس و اوپل کراس لند ایکس به فروش خواهد رسید که البته هر دوی آن‌ها در حدود ۲۰ سانتیمتر طول کمتری در مقایسه با گرندلند دارند. از طرفی گرندلند ایکس در کنار مدل‌های آسترا و زفیرا، نقش مهمی در افزایش فروش خودروهای اوپل ایجاد خواهد کرد؛ چراکه این محصولات بازه‌ی وسیعی از مشتریان را به سمت خود جذب می‌کنند.

Image result for ‫اوپل گرندلند ایکس‬‎

به گفته‌ی مدیر اجرایی اوپل، کارل توماس نیومن، کلاس خودروهای شاسی‌بلند به‌زودی متحول خواهد شد و یکی از مهم‌ترین بازیگران این امر محصول جدید اوپل یعنی مدل گرندلند ایکس است. این خودرو همان‌گونه که از نام آن مشخص است برای افراد ماجراجو طراحی شده و ظاهر اسپرت آن سبب جذب مشتریان به سمت برند اوپل خواهد شد. این خودرو در کنار داشتن مشخصه‌های یک اتومبیل شاسی‌بلند، دارای فناوری‌های جذاب زیادی است که سبب خواهد شد در رقابت‌های این بازار بسیار قوی ظاهر شود.

مجله اینترنتی بی کلک

 

 

.

مطلب پیشنهادی

فرمان هیدرولیک چیست و چگونه کار می کند؟

فرمان هیدرولیک کمک می کند تا راننده با راحتی بیشتر فرمان ماشین را بچرخاند.در مقاله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.