تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

بررسی و تست رانندگی اشکودا کودیاک مدل ۲۰۱۸ ( Skoda Kodiaq )

اشکودا کودیاک مدل 2018 ( Skoda Kodiaq )

Image result for ‫اشکودا کودیاک‬‎

کودیاک نام شاسی‌بلند اشکودا است که سرشار از جزئیات دوست داشتنی و کیفیت بسیار بالاست. کودیاک به‌عنوان دومین کراس اوور بعد از YETI به دنیا معرفی شد که ابعاد بزرگ آن توجهات را به‌خود جلب کرد.

اشکودا کودیاک با پنج پیشرانه، ۳ نوع گیربکس و سطح وسیعی از تجهیزات و همچنین زیبایی دوست داشتنی، یک محصول قدرتمند محسوب می‌شود. این خودرو در بازار اروپا رقبایی مانند مرسدس GLC، آئودی Q5 و بی‌ام و X3 دارد.

کاملا مشخص است که اشکودا برای طراحی کودیاک، بسیار وقت صرف کرده تا به یک مدل دوست داشتنی، دست پیدا کند. نمای جلویی این خودرو با یک جلوپنجره بزرگ، سپر عضلانی و چراغ‌های LED بسیار جذاب طراحی شده که نمای آن بیشتر شبیه به خودروهای رسمی است. چراغ‌های مه‌شکن نیز درست در زیر چراغ‌های اصلی قرار داده شده‌اند. البته برخی‌ها عقیده دارند جلوپنجره این خودرو کمی شبیه به محصولات کیا است، که ما چنین اعتقادی نداریم و کودیاک از زبان طراحی ویژه اشکودا بهره می‌برد.

در بخش جانبی، کودیاک شباهت زیادی به کیا سورنتو دارد و این کاملا مشخص است. در این بخش هیچ چیز بدی وجود ندارد. در نمای پشت اتومبیل نیز، با یک چهره خشمناک روبرو خواهید شد که برای برخی‌ها این مدل زیاد دوست‌داشتنی نیست اما، ما که از نگاه کردن به این خودرو نهایت لذت را بردیم. کودیاک در پلتفرم بدنه خود، از محصولات دیگر فولکس‌واگن پیروی کرده است. در کل در طراحی خارجی شاید رقبای کودیاک، دوست‌داشتنی‌تر باشند اما بدون شک این خودرو رقیب از پیش باخته‌ای نخواهد بود.

زمانی که کابین کودیاک را بررسی می‌کنید بدون شک تحت تاثیر قرار خواهید گرفت. این کابین با یک طراحی مناسب، کیفیت متریال بالایی در حد یک خودروی لوکس دارد. اشکودا بطور همزمان در کابین از مواد سخت و نرم بهره گرفته است که کیفیت برخی از قسمت‌ها بسیار دوست داشتنی خواهد بود. البته بخش‌های پلاستیکی کودیاک که جنس سخت دارند، کمی شما را مردد می‌کند اما بازهم این کابین نسبت به بسیاری از محصولات، بهتر است. صندلی‌های چرمی با بافت مناسب، راحتی بسیار خوبی دارند. بر روی داشبورد و بخش‌هایی از کابین از موادی با طرح چوب استفاده شده که باعث زیباتر شدن کابین شده‌اند. در وسط داشبورد نیز یک صفحه نمایش با کیفیت قرار داده شده که کلیدهای مربوط به سیستم تهویه در زیر آن قرار داده شده‌اند. فضا در صندلی‌های ردیف اول و دوم بسیار خوب است اما صندلی های ردیف سوم بیشتر برای سرنشینان خردسال و یا کوچک سایز، مناسب هستند.

در این ویدئو به بررسی مشخصات ظاهری و فنی اشکودا کودیاک مدل 2018 ( Skoda Kodiaq ) می پردازیم و در تست رانندگی با این خودرو ، نقاط ضعف و قوت آن را بررسی می کنیم.


مجله اینترنتی بی کلک

 

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.