تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

بررسی تخصصی و تست آئودی RS۳ مدل ۲۰۱۸ ( Audi RS۳ )

 آئودی RS3 مدل 2018 ( Audi RS3 )

Image result for ‫ آئودی RS3 مدل 2018‬‎

آئودی RS3 از همان پیشرانه 5 سیلندر 395 اسبی TT RS استفاده می‌کند ، بنابراین قدرت آن نه تنها 33 اسب بخار بیشتر از RS3 اسپورت بک قبلی است بلکه نزدیک‌ترین رقیب خود یعنی مرسدس- ای ام جی CLA 45 با قدرت 355 اسب بخار را پشت سر می‌گذارد. سدان RS3 می‌تواند در 4.1 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن به‌صورت الکترونیکی به 250 کیلومتر در ساعت محدود شده است. البته بنا به درخواست می‌توان سقف سرعت آن را افزایش داد.

بدنه چهار درب این خودرو تقریباً با مدل S3 سدان مشابه بوده اما در آن شاهد استفاده از سپر جلوی مدل اسپورت بلک، قوس چرخ‌های پف کرده و خروجی‌های اگزوز بزرگ به همراه دیفیوزر در عقب هستیم.

داخل کابین RS3 سدان جدید تریم چرم، غربیلک فرمان پوشیده از آلکانترا و طیف وسیعی از تکنولوژی‌های ارتباطی نظیر اپل کارپلی و اندروید اتو دیده می‌شود. از دیگر تجهیزات می‌توان به کاکپیت مجازی دیجیتال با صفحه‌نمایش بزرگ اشاره کرد. همچنین از جمله تجهیزات ایمنی خودرو می‌توان به دستیار حرکت در ترافیک اشاره کرد که می‌تواند کنترل فرمان را در سرعت‌های کم ترافیک به دست بگیرد.

زیر پوست خودرو ، پیشرانه 5 سیلندر 2.5 لیتری توربویی قرار دارد که قدرت بیشتری تولید کرده اما به همان گیربکس 7 سرعته دوکلاچه متصل است. علیرغم افزایش کم وزن خودرو، پرفورمنس عالی و کاربرد خانواده دوست RS3 اسپورت بک در این خودرو باقی مانده است.

در این ویدئو به بررسی مشخصات ظاهری و فنی آئودی RS3 مدل 2018 ( Audi RS3 ) می پردازیم و در تست رانندگی با این خودرو ، نقاط ضعف و قوت آن را بررسی می کنیم.

 

 

divider

مطالب مرتبط بیشتری را در این زمینه بخوانید:

بررسی تخصصی و تست آئودی Q8 مدل 2018 ( Audi Q8 )

بررسی ظاهر و فضای درونی آئودی Q8 مدل 2019 ( Audi Q8 )

Audi A6 آماده رقابت با کلاس E مرسدس بنز و سری 5 بی ام و

نگاهی اجمالی به فضای داخلی Audi A6 مدل 2019

.

divider

تهیه و گردآوری: علی گلی
مجله اینترنتی بی کلک

 

 

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.