تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

دانلود کتاب نظریه کوانتوم از جی. پی. مک اوی

دانلود کتاب نظریه کوانتوم از جی. پی. مک اوی  کتاب نظریه کوانتوم از جی. پی. مک اوی

نظریه کوانتوم قدم اول

نام کتاب: نظریه کوانتوم – قدم اول

نویسنده: جی. پی. مک اوی

مترجم: مجتبی سلطانی

انتشارات: شیرازه

سال نشر: 1379

زبان: فارسی

تعداد صفحات: 176 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 13.6 مگابایت

 

معرفی کتاب

نظریه کوانتوم ما را با مسائل متناقض و در عین حال جالبی که بنای فیزیک کلاسیک را به لرزه می‌اندازند روبرو می‌سازد. به عنوان مثال در سطح ذرات، وضعیت به نحوی است که گویی هر ذره‌ای از آنچه ذرات مجاور انجام می‌دهند با خبر است. نمونه دیگر، نظریه عدم قطعیت هایزنبرگ است که به دقت تمامی شیمی و بخش عمده‌ای از فیزیک را توضیح می‌دهد و در عین حال حرف اصلی‌اش این است که در دقت شناخت ما نسبت به طبیعتِ چیزها محدودیت وجود دارد. کتاب حاضر ما را قدم به قدم در دنیای پیچیده و جذاب نظریه کوانتوم همراهی کرده و سهم هر یک از نظریه‌پردازان کلیدی این حوزه، یعنی پلانک، اینشتین، بور، هایزنبرگ و شرودینگر را یادآور می‌شود. به این اعتبار کتاب حاضر قدم اولی است در دنیای شگفت‌انگیز فیزیک مدرن. با مطالعه این کتاب، خواننده در عین حال با فهرست مسائل حل ناشده این رشته که گشایش رازشان به قرن بیست و یکم میلادی محول شده است آشنا می‌گردد.
 

اطلاعات کتاب

• این کتاب ترجمه ای است از کتاب Introducing Quantum Theory (به فارسی: معرفی نظریه کوانتوم) که توسط انتشارات Icon Books Ltd در سال 1995 به چاپ رسید.
 

مجموعه کتابهای قدم اول

سری کتب قدم اول که توسط انتشارات شیرازه منتشر شده اند، کتاب هایی هستند مصور، آسان و جذاب و خواندنی که برای آشنایی و قدم اولیه به سوی بزرگان علم و فلسفه نوشته شده اند و از این حیث برای مخاطب خاص و عام جذاب و مفید است.
 ]]>

You might also like
No Comments
  1. Farshad physics says

    با درود. لینک دانلود این کتاب خراب است و دانلود نمی شود. خواهشمندم لینک را اصلاح کنید…

    1. morteza says

      سلام کاربر گرامی … این کتاب دارای حق نشر است و نمی توانیم لینک ان را به اشتراک بزاریم

Leave A Reply

Your email address will not be published.