تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

نگاهی گذرا به سایت‌های دوست‌یابی

احتمالا چت روم یاهو ٣۶٠ درجه یا Orkut یادتون هست! ده پونزده سالى میشه که در دنیا “دوست یابى آنلاین” تبدیل به یه گرایش رو به رشد شده و آدمها به جاى اینکه منتظر بمونن تا یکی بهشون معرفی بشه، به واسطه این سایت یا اپلیکیشن ها، خودشون برای خودشون آستین بالا میزنن. در انگلستان اخیرا اعلام کردن که از هر پنج رابطه، یکیش از اینترنت شروع میشه و در آمریکا بیست درصد از ازدواجها، حداقل، جرقه اولیه اش، از تو اینترنت زده میشه. سایت دوست یابى معروف Tinder اخیرا اعلام کرده که در روز، حداقل بیست و پنج میلیون نفر رو بهم معرفی می کنه. علاوه بر فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین و سایتهاى خارجی معروف مثل eHarmony و Okcupid، در ایران، حداقل چهل تا از این وبسایتها با عنوان “سایت همسریابی” دارن فعالیت مى کنن. بنابراین، چه بخوایم چه نخوایم، دوست شدنهاى اینترنتى دیگه داره از حالت تابو خارج میشه و داره تو زندگى افراد جای خودشو پیدا مى کنه.

 

Image result for ‫دوست یابی‬‎

 

در خصوص قرار مدارهاى اینترنتى هم همیشه بحث و مناقشه فراوونه. یه عده میگن دوست شدنهاى آنلاین کار بیهوده ایه چون آدمها به راحتى می تونن دروغ بگن و حتی عکس پروفایلشون مى تونه جعلى یا روتوش شده باشه. حتی اگه طرف عکسشم واقعی باشه، عکسهایى که از لحظات خوش تو مهمونى و سفرهاش گذاشته با واقعیت زندگیش مى تونه خیلى متفاوت باشه. یه عده دیگه میگن اتفاقا معاشرت به صورت آنلاین خوبه چون خیلی از حرفها رو ممکنه نشه رو در رو گفت، در حالیکه به صورت چت شما می تونید خیلی راحت تر سر صحبت رو باز کنى. تازه این عده میگن که از پروفایل طرف، کامنتهاش، عکسهاش، سلایق موسیقیایى و فیلمهاى که دیده، میشه شناخت بهترى از فرد داشت تا اینکه مثلا تو پاساژ طرف رو ببینی و باهاش آشنا بشى. منتقدهاى دوست یابى اینترنتى معتقدن وقتى شما در اینترنت به بی نهایت آدم با پروفایلهاى جذاب دسترسى دارى دیگه دلت نمی خواد با یه نفر باشى و بهش دلبسته بشى، در نقطه مقابل، عده اى هم میگن اتفاقا اینکه دستت واسه انتخاب بازه مزیت قرارهاى اینترنتیه چون می تونى اینقدر بگردى تا کسى رو که میخواى بالاخره پیدا کنى. با همه این اوصاف، گزارشها نشون میدن ازدواجهایى که از اینترنت شروع شده، فقط بیست درصدشون بیش از دو سال دوام داشته، در حالیکه در ازدواجهاى خارج از فضاى مجازى، این آمار حداقل پنجاه درصد بوده.
با این مقدمه طولانى، میخوام نظر شما رو در این خصوص بدونم، شما دوستان نظر و تجربه تون از دوستى هاى آنلاین چیه؟ آیا بهتره به همون روشهاى ارگانیک تر وارد رابطه شد یا میشه رو ارتباطهاى اینترنتى هم حساب کنیم؟ نظرات خود را در قسمت کامنت مجله اینترنتی بی کلک بیان کنید

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.