خانه » آیا میدانید؟ » قوانین آپارتمان نشینی که باید بدانید

قوانین آپارتمان نشینی که باید بدانید

به طور کلی در قوانین آپارتمان نشینی دو نوع مالکیت در نظر گرفته می شود مالکیت اختصاصی و مالکیت مشترک از این مالکیت ها هستند که مالکیت خصوصی به منزل و واحدی است که افراد در آن سکونت دارند و مالکیت مشترک نیز شامل بخش هایی از ساختمان است که تمام افراد ساکن در ساختمان حق استفاده از آن و رعایت حقوق در این مورد را دارند.

 

قوانین آپارتمان نشینی که باید بدانید

آشنایی با قوانین آپارتمان نشینی

فرهنگ آپارتمان نشینی بیشتر شامل بخشی از ساختمان می شود که مالکیت مشترک به آن تعلق می گیرد و شامل آسانسور، پارکینگ، محل عبور و مرور پلکان ها و سایر بخش ها نظیر این موارد می باشد که تمام ساکنین حق استفاده از آن را دارند و موظف هستند به دلیل استفاده مشترک به حقوق سایر اعضا احترام بگذراند.

افرادی که با ذهنیت های قدیمی در آپارتمان زندگی می کنند و سعی دارند تا فضای آپارتمان را مانند زندگی سنتی و حیاط دار جلوه دهند ممکن است در برخی از قوانین آپارتمان نشینی با مشکل مواجه شوند. با این وجود که شیوه زندگی آپارتمان نشینی نادرست است اما به دلیل اینکه چند خانوده در یک مکان عمومی با یکدیگر زندگی می کنند و هر یک سبک زندگی خاص خود را دارند و با فرهنگ های خانوادگی متفاوتی هستند ناگزیر باید برخی موارد را در چین سبک زندگی رعایت کرد.

رعایت سکوت در فضای آپارتمان از مهم ترین قوانین آپارتمان نشینی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد در فضای آپارتمان ممکن است افردی با سنین بالا نوزاد، پیر، جوان و یا حتی بیمار باشند که رعایت سکوت در فضای منزل برای این افراد ضروری است.

 

قوانین کلی برای زندگی در آپارتمان

قوانین کلی برای زندگی در آپارتمان

برقراری امنیت نیز می تواند از دیگر قوانینی باشد که در این زمینه باید به آن اشاره شود ممکن است به دلیل عدم شناخت اعضای یک ساختمان از یکدیگر افرادی در ساختمان رفت و آمد داشته که امنیت هر یک از اعضا را دچار خطر کنند بنابراین هماهنگ بودن با واحد نگهبانی می تواند کمک کننده باشد و در صورتی که نگهبان نباشد خود اعضای ساختمان می توانند این هماهنگی را در یک دورهمی و جلسه با یکدیگر داشته باشند.

  •  در ساعت های مشخصی از روز، ۴ عصر و ۹ شب به بعد باید در ساختمان سکوت باشد و بیشتر اعضای ساختمان در این ساعت ها باید بیشتر به رفت و آمد و سر و صدای خود توجه داشته باشند.
  • اگر در مواردی مجبور به تعمیر بخشی از منزل خود هستید باید در ساعت هایی که استراحت کل اعضای ساختمان با مشکل روبه رو نشود این کار را انجام دهید و تا حد ممکن از سر و صدای اضافی با استفاده از پوشاندن سطح زمین با قالی جلوگیری کنید.
  • از پارکت های چوبی با عایق صدا برای کف ساختمان ها استفاده کنید تا میزان کمتری از سر و صدا را منتقل کند و سعی کنید کمتر از سرامیک استفاده کنید.
  • از دیگر قوانین آپارتمان نشینی که باید بیشتر به آن توجه کنید رعایت حقوق دیگر ساکنین در زمان نوبت استفاده از امکانات آپارتمان است به عنوان مثال نظافت، نوبت پارکینگ و نوبت رسیدگی به امور ساختمان از مواردی است که باید به آن اهمت داده شود.
.

مطلب پیشنهادی

آداب و رسوم مردم کاشان

آداب و رسوم مردم کاشان

  کاشان یک شهر تاریخی پرجمعیت‌ بعد از مرکز استان اصفهان می باشد با مجله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.