تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

آموزش نگهداری همستر در منزل و نکات مهمی که نباید فراموش کنید

در نگهداری همستر این نکته بسیار دارای اهمیت است و از نکات مثبت در این حیوانات است که این حیوان همه چیز خوار است و این موجب می شود تا نگهداری از این حیوان دوست داشتنی راحت تر باشد و طرفداران زیادی داشته باشد.

در این مطلب برای نگهداری از این حیوان راهکارهایی را برای شما بیان کرده ایم که با توجه به این نکات می تواند طول عنوان حیوان خانگی خود را افزایش دهید.

 

آموزش نگهداری همستر در منزل و نکات مهمی که نباید فراموش کنید

نحوه نگهداری همستر در خانه

محلی که برای نگهداری از همستر در نظر می گیرید باید در یک ظرف شیشه ای یا آکواریوم باشد و در مواقع نیاز می توانید درب این ظروف را ببندید و برای کف ظرف نیز باید از نرمه چوب های نجاری استفاده کنید این حیوان در هنگام روز بیشتر می خوابد و در شب به بازی می پردازد.

در نگهداری همستر بازی کردن با او و فراهم کردن لوازم بازی دارای اهمیت است شما می توانید به راحتی چرخ و فلک کوچک و سطحی شیبدار را درون آکواریوم او قرار دهید تا این حیوان به بازی خود بپردازد شما می توانید این حیوان را به راحتی به فضا و خودتان عادت دهید.

 

آموزش نگهداری همستر در منزل و نکات مهمی که نباید فراموش کنید

در مورد غذا دادن به این حیوان نیز باید گفت که غذاهای مورد نیاز رت را می خورد و همه مواد غذایی را دوست دارند اما علاقه زیادی به برنج، سیب زمینی، تخم مرغ و گوشت می باشد و به مقدار نیازش غذا می خورد. در غذای او باید به تامین پروتئین، مواد معدنی، چربی و ویتامین بیشتر توجه کنید.

تولید مثل:

این حیوان می توانید در طول یک سال چند بار تولید مثل کند و بارداری آن دو هفته به طول می انجامد همستر تازه متولد شده در ابتدای تولد توانایی شنوایی و بینایی ندارد.

محاسن و معایب داشتن همستر:

  • هزینه نگهداری از آن کم است.
  • فضای کم برای نگهداری
  • داشتن عمر کوتاه
  • خوابیدن طولانی مدت در روز و شب بیداری
  • حمل و نقل و نگهداری راحت
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.