تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

سفر هوایی با سالمندان در زمان شیوع کرونا

کرونا به یک بحران تبدیل شده است. افراد مسافرت‌های رزرو شده را لغو می‌کنند و از سوی مقامات بهداشتی به آن‌ها هشدار داده شده است تا تماس با کشورهای آسیب دیده را به حداقل برسانند.

آیا سفری بین‌المللی دارید که ماه‌ها قبل رزرو بلیط هواپیما را انجام داده‌اید‌ و منتظر آن بوده‌اید؟ یا شاید شما دوست دارید از این کاهش ناگهانی در قیمت بلیط هواپیما در این دو ماه گذشته استفاده کنید. اگر به هر دلیلی تصمیم به سفر گرفته‌اید، چگونه می‌توانید خود را از کرونا در امان نگه دارید؟ و آیا در صورت خارج شدن از بیماری در خارج از کشور، بیمه سفر شما را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

آیا مسافرت با سالمندان در هنگام شیوع کرونا بی‌خطر است؟

متأسفانه، هیچ‌کس نمی‌تواند به شما بگوید که مسافرت در هنگام شیوع کرونا ویروس صرف نظر از سن، سلامتی یا مقصد سفر شما کاملا بدون خطر است. در حالی که به نظر می‌رسد میزان تلفات COVID-19 بالا است و حتی ممکن است شما از سفر خود با مشکلات زیادی برگردید، مواردی وجود دارد که باید قبل از سفر به آنها توجه کنید:

سن شما بسیار مهم است. افراد مسن، به ویژه افراد بالای 80 سال، با عوارض بیماری کرونا ویروس در معرض خطر هستند، در حالی که سنین 10 تا 39 سالگی میزان مرگ و میر نسبتا کمی را نشان داده‌اند. این بدان معنا نیست که اگر جوان‌تر باشید احتمال ابتلا به عفونت کمتری دارید، فقط این که احتمال ابتلا به این بیماری کمتر می‌شود. هنوز هم می‌توانید آلوده شده و بیماری را در اطراف خود گسترش دهید.

تاریخچه پزشکی فرد سالمند نشان می‌دهد که بیشتر مستعد بیماری است و نسبت به افرادی که قبلا سالم بودند، مستعد ابتلا به بیماری جدی از کرونا ویروس هستند. اگر از هرگونه بیماری تنفسی، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، فشار خون بالا، سرطان و غیره رنج می‌برید، باید در سفر تجدید نظر کنید.

کشور و یا شهری که شما بازدید خواهید کرد مهم است. نزدیک به 130،000 مورد گزارش شده از کرونا ویروس در سراسر جهان وجود داشته است و تعداد آنها به طور مداوم در حال افزایش است. بیشتر موارد در چین است که منشأ همین بیماری است، اما “مناطق گرم” دیگری نیز وجود دارد که هزاران مورد گزارش شده است، برجسته ترین آنها ایتالیا، آمریکا و کره جنوبی است. بنابراین، به عنوان احتیاط، سازمان بهداشت جهانی نسبت به سفر به این کشورها هشدار داده است، مگر اینکه ضروری باشد. این بدان معنا نیست که سفر به کشورهایی که تعداد موارد کمتر گزارش شده‌اند نیز کاملا بی‌خطر است.

علاوه بر این، احتمال دارد که بعد از بازگشت از کشوری پرخطر، حتی اگر آلوده نباشید، مجبور شوید به مدت دو هفته به خود قرنطینه بدهید.

آیا برنامه های سفر شما تحت تاثیر کرونا قرار می‌گیرند؟

چندین کشور برای محافظت از شهروندان خود در برابر ویروس اقداماتی را انجام می‌دهند. برخی حتی ورود یا معافیت ویزا را برای افرادی که از چین، ایتالیا، آمریکا یا کره جنوبی می‌آیند ممنوع اعلام کرده‌اند. در میان شیوع بسیاری از ایالت‌ها و مناطق ایالات متحده مدارس در حال تعطیلی هستند و کل کشور ایتالیا قرنطینه شده است. بنابراین، بله، ممکن است برنامه سفر شما تحت تأثیر قرار بگیرد در حالی که هنوز کرونا در حال گسترش است.

پس رزرو بلیط هواپیما ارزان قیمت از علی بابا از آنجا که در مورد ویروس ناشناخته‌های زیادی وجود دارد، مسئولان بهداشت دائماً در مورد مسافرت‌های غیر ضروری به مناطق آسیب دیده هشدار می‌دهند، در اجتماعات بزرگ و عمومی شرکت می‌کنند و از مردم می‌خواهند اگر در منطقه آسیب دیده باشند در حد امکان در خانه بمانند. اما اگر شما تصمیم به سفر دارید باید مطمئن شوید که شما اقدامات لازم برای محافظت از خودتان و دیگران انجام داده‌اید.

اگر سالمند هستید یا با سالمندان سفر می‌کنید باید مرتبا دستان خود را بشویید. این بدون شک مهم‌ترین کاری است که می‌توانید برای به حداقل رساندن خطر متوقف کردن بیماری کروناویروس انجام دهید اما نه فقط شستشوی سریع بلکه باید دستتان را حداقل 20 تا 30 ثانیه با صابون بشویید و هر فرصتی که می‌خواهید به خصوص بعد از بودن در جمعیت یا مسافرت از طریق وسایل حمل و نقل عمومی. اگر رزرو بلیط هواپیما از www.alibaba.ir انجام داده‌اید و با هواپیما سفر می‌کنید، پس از ترک فرودگاه دست‌های خود را بشویید. اگر به صابون و آب دسترسی ندارید، سپس ژل ضدعفونی کننده دست را با حداقل 60٪ الکل در دست و مچ دست خود مالش دهید. اما به یاد داشته باشید که ضدعفونی کننده دستی به اندازه شستشوی کامل با صابون مؤثر نیست.

 

صورت خود را با دست‌های شسته نشده لمس نکنید. اگر در مکان عمومی بوده‌اید، صورت خود را لمس نکنید مگر اینکه دستان خود را کاملا تمیز کرده باشید. کرونا می‌تواند بعد از لمس شدن توسط یک فرد آلوده، ساعت‌ها در سطح زندگی کند و در صورت لمس دهان، بینی و چشم‌ها می‌تواند شما را آلوده کند.

/پایان رپورتاژ آگهی/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.