تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

مقایسه دستگاه های ضبط دوربین مدار بسته DVR و NVR

در این مطلب می خواهیم دو دستگاه ضبط دوربین مدار بسته DVR و NVR  را بصورت کامل برای شما همراهان عزیز مقایسه نماییم .در صورتی که قصد خرید دستگاه ضبط دوربین مدار بسته دارید مقاله مقایسه دستگاه های ضبط دوربین مدار بسته  DVR و  NVR می تواند راهنمای بسیار خوبی برای شما باشد، بنا براین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید . امیدواریم مورد توجه و کاربرد شما قرار بگیرد.

در ابتدا لازم می دانیم توضیحات مختصر و کلی درمورد دوربین های مدار بسته ارائه دهیم و در ادامه به مقایسه دستگاه های ضبط دوربین مدار بسته  DVR و  NVR بپردازیم .

تقسیم بندی دوربین های مدار بسته

  • دوربین مداربسته آنالوگ
  • دوربین مداربسته دیجیتال

 از نظر  سیم کشی ، دوربین های مداربسته آنالوگ با کابل کواکسیال به یک ذخیره ساز به نام دی وی آر Digital Video Recorder وصل می گردند. دو سر سیم با کانکتور هایی به نام بی ان سی ، کابل را به دوربین DVR وصل می نماید. دوربین های مداربسته دیجیتال IP Camera  با کابل شبکه Cat6 به ذخیره ساز خود وصل می شود( این دوربین نسبت به آنالوگ، از تکنولوژی پیشرفته تری دارد)  .همان گونه که می دانید رابطـه کابل های شبکه با پورت و یا جک های RJ45 است. احتمالا NVR تنها یک نرم افزار باشد که روی کامپیوتر راه اندازی می گـردد . جهت توضیح بیشتر ، در بخـش های دیگر سایت عنوان شد که برای دوربین های آنالوگ ، باید یک دستگاه DVR استند الون تهیه می کردیم  و یا یک کارت DVR را در مادر برد یک کامپیوتر قرار می دادیم و بعـد نرم افزار را نصب می نمودیم.

قبل از اینکه بخواهیم بصورت مستقیم تفاوت دستگاه های NVR  و DVR را ارائه دهیم بهتر است که هر کدام از این دستگاه ها را به شما معرفی کنیم .

دستگاه DVR

DVR مخفف کلمه Digital Video Recorder به معنی دستگاه ضبط تصاویر دیجیتالی است

دستگاه NVR

NVR نیز مخفف کلمه Network Video Recorder  به معنی دستگاه ظبط تصاویر تحت شبکه است

این دو  دستگاه ها جهت ضبط تصاویر دوربین های مدار بسته استفاده می شوند اما تفاوت هایی با همم دارند که در زیر توضیح خواهیم داد.

تفاوت دستگاه های ضبط دوربین مدار بسته  DVR و  NVR

از نظر فنی، فرق دستگاه dvr و nvr در نوع عملکرد ضبط عکس های دوربین مدار بسته است. دستگاه دی وی آر دستگاهی الکترونیکـی است. عکس های دوربین مدار بسته از طریق کابلی که به بخـش داخلی دستگاه dvr وصل می باشد ، به آن منتقل می شوند. این عکس های داخل دستگاه   DVR رمز گذاری  و پردازش می شوند.

اما دستگاه NVR یک نرم افزار است و عکس های دوربین مدار بسته را به وسیله  شبکه اینترنتمی گیرد. رمز گزاری و پردازش عکس های در سیستم  ان وی آر  در درون  دوربین مدار بسته انجام می گیرد، بعـد برای ذخیره سازی و مشاهده از راه دور، به دستگاه nvr منتقل می شود .

به دلیل فرق در نوع کارکرد، دوربین هایی که با این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند، مشخصات مختـلفی دارند و این بارز ترین  فرق بین دستگاه های  dvr و nvr  می باشد

در سیستم دستگاه DVR دوربین های مدار بسته آنالوگ مورد  استفاده قرار می گیرد، و تصویر از طریق کابل معمولی منتقل می شود. اما در سیستم دستگاه nvr از دوربین های مدار بسته تحت شبکه (IP) استفاده  می شود. در این سیستم  انتقال  به وسیله  کابل شبکه انجام می شود.

نکته: بجز دستگاه dvr و nvr، دستگاهی دیگر هم در بازار موجود می باشد که به آن دستگاه  HVR می گویند.  نام این دستگاه  مخففHybrid Video Recorder به معنای دستگاه هیبریدی ضبط عکس های است. دستگاه hvrترکیبی ازدو دستگاه قبلی  nvr و dvr می باشد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد مزایا و معایب استفاده از دستگاه های DVR و NVR می توانید به سایت رایان هوشمند مراجعه نمایید و با استفاده از مطالب کامل در این زمینه مناسب ترین دستگاه ضبط دوربین مدار بسته را انتخاب و خریداری نمایید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.