خانه » نرم افزار » شبکه » دانلود Internet Explorer 10 Platform Preview 2.10.8103.0 – مرورگر اینترنت اکسپلورر 10

دانلود Internet Explorer 10 Platform Preview 2.10.8103.0 – مرورگر اینترنت اکسپلورر 10

دانلود Internet Explorer 10 Platform Preview 2.10.8103.0 - مرورگر اینترنت اکسپلورر 10

نسخه پیش نمایش Internet Explorer 10 منتشر شد. آیا می خواهید بدانید اکسپلورر 10 چه شکلی دارد؟ پس به پیش نمایش اولیه بستر این مرورگر که قابل دانلود است، توجه نداشته باشید.
در مقایسه اکسپلورر 10 با پیش نمایش بستر IE9 اولین چیزی که مشخص می شود این است که IE10 یک مرورگر کامل با بوک مارک ها، نوار ابزارها و تنظیمات مناسب نیست؛ این مرورگر تنها یک پوسته از اولین نسخه موتور رندرکننده IE10 Render است که به این منظور طراحی شده تا به کاربران اجازه دهد 9 نسخه آزمایشی جدید را در سایت اجرای آزمایشی اینترنت اکسپلورر (IE Test Drive Site) امتحان کنند. همچنین به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که ببینند IE10 چگونه از استانداردهای جدید وب که بزودی وارد آن می شوند، پشتیبانی می کند.

در این نسخه پیش نمایش نه تنها هیچ واسط کاربری نخواهید دید، بلکه همانند پیش نمایش های بستر اکسپلورر 9 حتی واسط مرورگر فعلی را نیز در آن نخواهید یافت. این مساله به این معنی است که برای بازکردن یک صفحه وب شما مجبور خواهید بود روی منوی صفحه (Page) کلیک و نشانی صفحه مورد نظرتان را در URL تایپ یا paste کنید. برای چاپ یک صفحه وب باید پیش نمایش چاپ (Print Preview) را انتخاب و در آن تنها گزینه ای که می توانید تنظیم کنید این است که اگر آن وب سایت از مکان یاب جغرافیایی استفاده کند، بتواند محل شما را تشخیص دهد!
هر چیز دیگری که در آن وجود دارد ابزاری برای کمک به توسعه دهندگان است تا به آنها نشان دهد سایت هایشان چگونه در حالت های مختلف سندی نمایش داده می شوند. علاوه بر این یک لینک برای ارسال خطاها و بازخوردها نیز وجود دارد.
قطعا شما نمی خواهید مرورگری روزانه خود را در چنین شرایطی انجام دهید (البته مجبور هم نخواهید بود!) چرا که این مرورگر در کنار اکسپلورر 9 نصب می شود. در واقع نصب این مرورگر آنچنان مستقیم و راحت است که حتی نیاز به بستن و باز کردن دوباره IE9 نخواهید داشت؛ این مرورگر به طور خودکار با آیکون مخصوص به خود که در نوار وظیفه (Taskbar) قرار دارد، باز می شود.

9 و 10 : مرورگر اکسپلورر 10 یک مرورگر کامل نیست؛ بنابراین درکنار اکسپلورر 8 یا 9 اجرا می شود.
شما می توانید از آن به همراه IE8 استفاده کنید ولی مایکروسافت اخطار داده که این مرورگر ممکن است از کار بیفتد و مجبور شوید روند آن را از درون «مدیر فرمان» پایان دهید. برخلاف نسخه 9 اکسپلورر، نسخه IE10 در ویندوز ویستا اجرا نمی شود (حتی با وجود SP2) و فقط برای ویندوز 7 مناسب است.
اجرای آزمایشی IE10: اگر یک وب سایت فوق العاده و با فناوری بالا برای آزمودن مرورگر ندارید، سایت اجرای آزمایشی IE10 که به عنوان صفحه خانه (Home Page) تنظیم شده است، می تواند اولین استانداردهای وب را که IE10 توانایی نمایش آنها را دارد، نشان دهد.
ویدئو HTML5 که به طور سخت افزاری شتاب داده شده است و قابلیت های جدید CSS3 بخوبی در کنار یکدیگر کار می کــــنند. نسخه نمایشی « تنگ ماهی»، نسخه نمایشی FishIE را به وسیله ویدئوی HTML5 به روزرسانی کرده است. همچنین می توانید با استفاده از CSS و SVG و با رنگ ها و زوایای زیاد و چندگانه، متحرک سازی کنید. این کار سرعت بارگذاری صفحه های وب را به وسیله قرار دادن دستورات اسکریپت به جای تصاویر پس زمینه ای که باید دانلود شوند و سر جای خود قرار بگیرند، افزایش می دهد.

پشتیبانی از استانداردهای جدید
در این قسمت 3 استاندارد جدید دیگری را که در این نسخه از مرورگر اکسپلورر پشتیبانی شده و برای طرح بندی صفحه درکنار یکدیگر کار می کنند معرفی می کنیم. نسخه نمایشی TweetFlow، پشتیبانی چند ستونه CSS3 را نشان می دهد؛ هنگام رسیدن توییت های جدید اگر شما اندازه صفحه را تغییر دهید، ستون ها مرتب باقی می مانند و متن به آرامی در تعداد صحیحی از ستون ها قرار می گیرد به گونه ای که صفحه پر می شود بدون آن که کلمه ای جا بماند. این یک خصوصیت پایدار است. درست است که مرورگرهای دیگر مانند کروم از چند ستونه پشتیبانی می کنند، ولی جریان ستون ها اغلب به آرامی انجام نمی پذیرد.
تنظیم کردن: خصوصیت چندستونه یک قابلیت جدید نیست، ولی IE10 نوعی پیاده سازی از آن را دارد که متن می تواند بخوبی در جای خود قرار بگیرد. «طرح بندی انعطاف پذیر جعبه در CSS3» خصوصیتی است که هنوز درحال تغییر است، ولی برای تغییر اندازه عناصر متناسب با اندازه های مختلف صفحه ها، کاربرد بسیار دارد. نسخه نمایشی طرح بندی انعطاف پذیر چندان مهیج نیست، ولی 2 ستون را نمایش می دهد که اندازه آنها تغییر می کند و همچنین 2 ستون که با تغییر اندازه صفحه در اندازه خود باقی می مانند.
تغییر مقیاس: این نمایش چندان هم تحریک کننده نیست، ولی داشتن یک راه ساده برای تغییر اندازه صحیح ستون ها در صفحه های وب، برای نرم افزارهای وب بسیار خوشایند خواهد بود. این قابلیت را درکنار تنظیم جدول CSS3 قرار دهید؛ خصوصیتی برای قراردادن محتوا در یک جدول در یک صفحه وب به دست خواهد آمد که به وسیله آن می توانید اندازه عناصر مختلف را برای تناسب با اندازه های متفاوت صفحه ها تغییر دهید.
می توانید مشاهده کنید چگونه با نسخه نمایشی Gridddle کار می کند؛ هنگامی که سایز پنجره را تغییر دهید، ستون های کمتری خواهید دید، منوهای کوچک و طبیعتا طرح بندی متفاوتی مشاهده می کنید. بنابراین یک صفحه می تواند به طور خودکار خودش را برای یک تلفن هوشمند تغییر دهد یا روی یک تبلت بچرخد و بخوبی یک صفحه رایانه استاندارد نمایش داده شود.
طرح بندی های چندگانه: یک وب سایت می تواند در پنجره ای کوچک تر یک واسط کاملا متفاوت را که با آن صفحه سازگار است، نشان دهد. بسیاری از طراحان وب می خواهند بتوانند صفحه های وب را براحتی و بدون هیچ گونه دغدغه ای طرح بندی کنند و همچنین این مساله بویژه برای آن دسته از توسعه دهندگان مناسب است که برای طراحی نرم افزارهای وب تلاش می کنند. اگر با جدول های Windows Presentatio Foundation یا WPF آشنایی دارید مطمئنا برخی مفاهیم برای شما آشنا خواهند بود.
مهم ترین نکته درباره نسخه پیش نمایش بستر اکسپلورر 10 این است که اولین انتشار آن تنها 3 هفته بعد از انتشار IE9 انجام گرفت. این نکته بر این مساله دلالت دارد که مایکروسافت سعی می کند تا IE را به روز نگاه دارد. حداقل در بحث استانداردهای وب به نظر می رسد برای استفاده توسعه دهندگان آماده است، چرا که استراتژی مایکروسافت این است که روی محصولات جدید خود از استفاده کنندگان آن بازخورد بگیرد.
هیچ کدام از استانداردهایی که هنوز درحال توسعه هستند و مایکروسافت ازطریق کتابخانه های HTML5 خود به توسعه دهندگان نشان می دهد در اولین نسخه پیش نمایش مرورگر استفاده نشده اند؛ اگرچه مایکروسافت درحال اضافه کردن نمونه های اولیه API فایل برای دستیابی به فایل ها در رایانه های شخصی و API ثبت رسانه برای استفاده وب کم ها و میکروفن ها در مرورگر، به افزونه سیلورلایت است. این APIها پشتیبانی وب سوکت ها را به اینترنت اکسپلورر و ذخیره محلی IndexedDB را به کتابخانه های HTML5 می دهند.
اگر این استانداردها بموقع کامل شوند، می توانند در انتشار نسخه نهایی اکسپلورر 10 و در کنار انتقال ها و تبدیل ها CSS (دو قابلیتی که مایکروسافت برای نسخه های آینده معرفی کرده است) قرار بگیرند.

دانلود Internet Explorer 10 Platform Preview 2.10.8103.0
دانلود Internet Explorer 9 – Windows 7 x86
دانلود Internet Explorer 9 – Windows 7 x64
دانلود Internet Explorer 9 – Windows Vista x86
دانلود Internet Explorer 9 – Windows Vista x64
دانلود Internet Explorer 8.0 Final for Windows Vista x32
دانلود Internet Explorer 8.0 Final for Windows XP x32

رمز فایل: www.bikalak.com

.

مطلب پیشنهادی

دانلود Internet Download Manager 6.21 Build 17 Final + Portable – نرم افزار قدرتمند مدیریت دانلود

دانلود Internet Download Manager 6.21 Build 17 Final + Portable – نرم افزار قدرتمند مدیریت …

13 دیدگاه

  1. تودلم موند ه یک بار دانلود کنم درست باشه همشون الکی هستن

  2. جهت اطلاع دوستان من هم اوپرا دارم هم موزیلا هم گوگل کورم هم اینترنت اکسپلورر از همه بهتر اوپراس …
    راسی زهرا اگر برا تو ارور میده تو از قبل تو سیستمت داشتی برو کاملا پاکش کن تا برات قشنگ نصب بشه

  3. چی چیو درسته 1 ساعت دان کردم حالا ارور میده واسه نصبش جمع کن خودتو با سایتت

  4. salam mr30 linka salemand

  5. لینکتون خرابه

  6. سلام جهت اطلاع رسانی لینک ها سالمن

  7. خیلی عالی بود.

  8. سلام. جهت اطلاع رسانی لینک های دانلود خرابن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.