تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

کیارستمی با «مثل یک عاشق»‌ به جشنواره نیویورک می‌رود

کیارستمی با «مثل یک عاشق»‌ به جشنواره نیویورک می‌رود

فیلم جدید عباس کیارستمی در پنجاهمین دوره جشنواره فیلم نیویورک در بخش نمایش‌های ویژه روی پرده می‌رود
به گزارش خبرآنلاین، برگزارکنندگان جشنواره نیویورک روز پنجشنبه اسامی فیلم‌های بخش اصلی این دوره جشنواره را اعلام کردند.

امسال در بخش نمایش‌های ویژه ۳۲ فیلم به نمایش درمی‌آیند که شامل آثاری از فیلمسازانی چون نوا بامبک («فرانسس ها»)، برایان دی‌پالما («شوق»)، سالی پاتر («جینجر و رزا»)، اولیویه آسایاس («چیزی در هوا»)، عباس کیارستمی («مثل یک عاشق»‌) و میشائل هانکه («عشق») است.

حراجی

تعدادی از فیلم‌های انتخاب‌شده برای این دوره جشنواره نیویورک پیش از این در جشنواره کن به نمایش درآمده‌اند، از جمله «عشق» هانکه که برنده جایزه نخل طلا شد و «آن طرف تپه‌ها» به کارگردانی کریستیان مونگیو که در جشنواره کن جوایز بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر زن (کریستینا فلوتور و کاسمینا استراتان) را دریافت کرد.
«مثل یک عاشق» کیارستمی هم یکی از ۲۲ فیلم بخش مسابقه رسمی جشنواره کن ۲۰۱۲ بود. این فیلم در توکیو با حضور بازیگران ژاپنی ساخته شده و درباره یک دختر دانشجو، دوست مکانیک او و یک استاد سالخورده دانشگاه است که وارد زندگی دختر می‌شود.

تعدادی از فیلم‌های بخش نمایش‌های ویژه جشنواره نیویورک هنوز روی پرده نرفته‌اند، اما پیش از نمایش در این جشنواره ابتدا در ونیز یا تورنتو به نمایش درمی‌آیند.
چهار فیلم نیز برای اولین بار در دنیا در جشنواره نیویورک نمایش داده می‌شوند که یکی از آن‌ها مستند « First Cousin Once Removed»‌ به کارگردانی آلن برلینگر درباره روشنفکری مبتلا به آلزایمر است.
همان طور که قبلا اعلام شد پنجاهمین دوره جشنواره فیلم نیویورک با اولین نمایش جهانی فیلم سه‌بعدی «زندگی پی» به کارگردانی آنگ لی آغاز می‌شود و با اولین نمایش جهانی تریلر معمایی «پرواز» ساخته رابرت زمه‌کیس به پایان می‌رسد.
«Not Fade Away» به کارگردانی دیوید چیس دیگر فیلمی است که برای اولین بار در این جشنواره روی پرده می‌رود.
پنجاهمین دوره جشنواره فیلم نیویورک ۲۸ سپتامبر تا ۱۴ اکتبر (۷ تا ۲۳ مهر) برگزار می‌شود.
جامعه فیلم مرکز لینکلن برگزارکننده این جشنواره است که یکی از مهمترین رویدادهای سینمایی آمریکا است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.