تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

کشته شدن سه کودک در برنامه خاله شادونه

کشته شدن سه کودک در برنامه خاله شادونه

ازدحام برای خروج از محل برگزاری مراسمی که ملیکا زارعی ـ خاله شادونه ـ اجرای بخش‌هایی از آن را در خرم‌دره بر عهده داشت، مرگ و آسیب‌دیدگی چند کودک حاضر در این مراسم را در پی داشت.

خبرنگار ایسنا برای اطلاع یافتن از جزئیات این حادثه‌ی ناگوار گفت‌وگویی را با تهیه‌کننده‌ی برنامه «خاله شادونه» داشت که وی تاکید کرد، این مراسم خارج از برنامه‌ای که تحت عنوان «خاله شادونه» در صداوسیما تولید و پخش می‌شود، در خرم‌دره استان زنجان برگزار شده است.
علی اکبر ذاکری گفت: این مراسم از جمله برنامه‌هایی بود که ربطی به صداوسیما نداشت و یک شرکت خصوصی با مجری برنامه تماس گرفته بود و ازدحام جمعیت و کم‌بودن فضا، منجر به مرگ سه کودک شد. این سالن برای برگزاری مراسم مورد نظر، فضای کافی نداشته و به دلیل اینکه دو در خروجی برای خارج شدن کودکان وجود نداشته، این اتفاق افتاده است.

مهر نوشت: بنا به اعلام رئیس بیمارستان بوعلی سینای خرمدره بر اثر ازدحام در زمان خروج از سالن ورزشی خرمدره که برنامه”خاله شاودنه” در آن در حال اجرا بوده است، نگار صالحی (۷ ساله)، مهدی مولایی (۷ ساله) و بهاره شادمهر (۶ ساله) کشته شده اند.

این تهیه‌کننده‌ی تلویزیون سپس خاطرنشان کرد: اتفاقی که افتاد، اصلا ربطی به برنامه «خاله شادونه» و صداوسیما ندارد؛ یک مراسم خارج از صداوسیما برگزار شده که حتی بدون هماهنگی با تهیه‌کننده و خود صداوسیما بوده است. ظاهرا برگزارکننده‌های اینگونه برنامه‌ها به خاطر درآمد بیشتر از مکان‌هایی استفاده می‌کنند که ظرفیت لازم را ندارند و باعث چنین اتفاقاتی می‌شوند که تاسف‌بار است.

ذاکری در پایان گفت: به عقیده‌ی من مقصر اصلی این اتفاق، برگزارکننده‌ی این برنامه و انتظامات بوده که به خاطر ظرفیت کم سالن، نتوانسته‌اند جمعیت را کنترل کنند و منجر به چنین اتفاقی شده است. آخرین صحبتی که با خانم ملیکا زارعی (خاله شادونه) داشتم، گفت که بعد از اتمام برنامه، عصر روز گذشته ـ پنجشنبه بیست‌ویکم اردیبهشت ـ این اتفاق افتاد که به خاطر درهای خروجی کم، نتوانستند جمعیت حاضر را کنترل کنند و موجب فوت سه کودک و زخمی شدن چند تن دیگر شده است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.