تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

چند نکته امنیتی درباره Gmail

چند نکته امنیتی درباره Gmail

گوگل پنج نکته برای حفظ امنیت حساب و ارتباطات ایمیل در gmail را یادآوری کرد.

وبلاگ رسمی گوگل نوشت:
۱٫ از گذرواژه (رمز عبور) Gmail خود در سایت های دیگر استفاده مجدد نکنید. استفاده مجدد از گذرواژه مهمترین عامل در به خطرافتادن حساب های افراد است.

۲٫ با بررسی تنظیمات «باز ارسال» و «فیلترها» در حساب خود مطمئن شوید که در حال حاضر حسابتان به خطر نیفتاده باشد. روی «ساختن یک فیلتر جدید» و سپس «نمایش فیلترهای موجود» کلیک کنید. مطمئن شوید که هیچ چیز مشکوکی مانند آدرس ایمیلی که آن را نمی شناسید وجود ندارد. سپس «باز ارسال و POP/IMAP» را کلیک کنید. مطمئن شوید که همه آدرسهای ایمیل لیست شده در آنجا را می شناسید.

۳٫ مطمئن شوید که اطلاعات بازیابی حسابتان را ارائه کرده باشید. این برای مواقعی است که دیگر نمی توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید. آدرس ایمیل دوم و سؤال امنیتی خود را به روزرسانی کنید، و یک شماره تلفن همراه را برای بازیابی حساب از طریق پیامک ارائه کنید. به ویژه مراقب امنیت آدرس ایمیل دوم خود باشید چراکه از این آدرس برای بازنشانی گذرواژه های شما استفاده می شود. هکرها در گذشته حسابهای Gmail را با دست یابی به حسابهای دوم به مخاطره می انداختند. از آدرس ایمیل دومی که توسط یک شرکت میزبان غیرقابل اطمینان ارایه می شود استفاده نکنید.

۴٫ پس از استفاده از رایانه های عمومی و هر وقت که دیگر نیازی به استفاده از حساب Google خود ندارید، در گوشه سمت راست بالای صفحه از سیستم خارج شوید.

۵٫ اگر ورود مشکوکی به حسابتان دیده شود، Gmail به شما هشدارخواهد داد. اما خودتان هم می توانید با مشاهده جزئیات فعالیت حساب در پایین صفحه Gmail خود این مورد را بررسی کنید.

و در آخر اگر حساب شما به خطر افتاد اما همچنان می توانید به آن وارد شوید، باید گذرواژه و سؤال امنیتی خود را فورا تغییر دهید. اگر دیگر نمی توانید به حساب خود وارد شوید، فرم بازیابی حساب را در مرکز راهنمای حسابهای Google جستجو کرده و ارسال کنید. به طور پیش فرض، Gmail از یک اتصال HTTPS امن استفاده می کند که به محافظت از ارتباطات شما در مقابل چشمان کنجکاو کمک می کند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.