تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

پاسخ کفاشیان به نامه فیفا و AFC

پاسخ کفاشیان به نامه فیفا و AFC

ایسنا: پس از انتخاب مجدد علی کفاشیان به عنوان رییس فدراسیون فوتبال و مسائل پیش آمده درباره غیرقانونی بودن فعالیت وی در راس فدراسیون طبق قانون منع حضور بازنشسته‌ها در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی، ابتدا فیفا در نامه‌ای به کفاشیان اعلام کرد که از طریق رسانه‌ها متوجه دخالت دولت در امور فدراسیون شده و خواستار ارائه‌ی گزارشی از آخرین وضعیت موجود در ایران شد.

با وجود گذشت سه روز از درخواست فیفا به دلیل عدم پاسخ‌گویی فدراسیون فیفا، این‌بار کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون ایران نامه‌ای ارسال و اعلام کرد که چرا پاسخ نامه فیفا را نمی‌دهد. در این نامه به صراحت اعلام شده بود که به استناد بند ۱۳ اساسنامه فیفا حضور شخص ثالث حکم دخالت در فوتبال را دارد و شما در صورت عدم پاسخ‌گویی تعلیق خواهید شد.

براین اساس علی کفاشیان در نامه‌ای به فیفا و ای‌اف‌سی اعلام کرد که دولت در امور مربوط به فوتبال دخالتی ندارد و فدراسیون فوتبال بدون مشکلی کارش را انجام می‌دهد. فدراسیون فوتبال رونوشت این نامه را به وزارت ورزش و جوانان هم ارسال کرده است.

همچنین در دیدار کفاشیان با مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا به وی اعلام شد که حتی استعفای رییس فدراسیون عربستان هم پذیرفته نشده است، چرا که ای‌اف‌سی می‌داند وی تحت فشار از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.