تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

وضعیت جسمی غلامرضا صنعتگر از زبان خودش و خبرهای تازه از آلبوم جدیدش

وضعیت جسمی غلامرضا صنعتگر از زبان خودش و خبرهای تازه از آلبوم جدیدش

غلامرضا صنعتگر خواننده موسیقی پاپ با اشاره به جدیدترین اثر موسیقایی خود و روند تولید آن گفت:

«به تازگی آستان قدس رضوی پیشنهادی را برای تولید یک آلبوم به من داده‌اند که این اثر به نیت امام رضا(ع) از ۸ قطعه تشکیل شده است. در این آلبوم به رویدادهای مختلفی از تولد امام رضا(ع) گرفته تا ورودشان به ایران، فرزندشان امام جواد (ع)، کرامت امام هشتم (ع) تا وفات ایشان می‌پردازیم.»

صنعتگر در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد:
«امیدوارم خود امام رضا (ع) نظر کنند و ۸ قطعه این آلبوم یکی از یکی زیباتر شود. هم اکنون مشغول انجام یکسری مکاتبات هستیم و هنوز تولید آلبوم را آغاز نکرده‌ایم اما یکسری از مشاوران انتخاب کرده‌ام که در میان آن‌ها ، کارشناسان مذهبی، کارشناسان موسیقی، آهنگسازان، ترانه‌سرایان و تنظیم‌کنندگان بسیار خوبی هم وجود دارند. علاقمندم در روند تولید این آلبوم ، کاری را در خور شأن آقا امام رضا(ع) انجام دهم. در این آلبوم در بخش کارشناسان مذهبی با دوستانی همچون حاج آقا برمایه همکاری داریم و همچنین قرار است با حجت الاسلام و المسلمین شهاب مرادی نیز وارد گفت‌وگو شویم. دلم می‌خواهد کارهایی که برای این آلبوم ساخته می‌شود به گونه‌ای باشد که همه متوجه آن بشوند و سخت و پیچیده نباشد و همچنین در آن به موضوعات دور از تفکر اشاره نشود. چندی پیش آلبومی را گردآوری کرده بودم که تمامی قطعه‌های آن مذهبی و آیینی بود اما متاسفانه با وجود زحمت بسیاری که برای این اثر کشیده بودم، هیچ شرکتی حاضر به خرید این مجموعه نشد و همه عنوان کردند که این روزها بازار موسیقی فضای کارهای عاشقانه و الکتریک را دارد. فکر می‌کنم اگر فرهنگ‌سازی ما نسبت به آثاری با محتوای مذهبی و آیینی بیشتر شود و در این روند از یکسری اشعار و موسیقی‌های به روز استفاده کنیم، نتیجه بهتری دریافت می‌کنیم.»

خواننده آلبوم «هنوز سرپام» توضیح داد:
«در روند تولید موسیقی‌های جدید باید به گونه‌ای کار کنیم که ریشه اصلی هویت موسیقی را حفظ کنیم و مخاطبان با شنیدن آثار مختلف ، چنین موضوعی را احساس کنند نه اینکه به طور صرف یکسری موسیقی‌های غربی را تولید کنیم البته مخالف این نوع موسیقی نیستم اما نباید شرایط به گونه‌ای پیش برود که از دیگر شکل‌های موسیقی خبری در میان نباشد. فکر می‌کنم اگر یک اتاق فکر شکل بگیرد و فکرهای اساسی برای موسیقی آیینی کشورمان رقم بخورد، کارهای بزرگی در این زمینه می‌توان انجام داد و بیش از پیش امکان فعالیت در این عرصه به وجود می‌آید و اینگونه رسالتی را که بر عهده داریم، با موفقیت به سرانجام می رسانیم. خدا را شکر و با لطف امام رضا (ع) این روزها انرژی مثبتی دارم و سعی می‌کنم احوالم خوب باشد.»

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.