تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

نکاتی درباره سریال‌های شبکه دوم سیما در سال ۹۱ به همراه عکس

نکاتی درباره سریال‌های شبکه دوم سیما در سال ۹۱ به همراه عکس

چهار مجموعه “چمدان”، “همه بچه‌های من”، “دولت مخفی” و “رویای گنجشک‌ها” در مرحله تصویربرداری، پنج سریال در مرحله نگارش، یک مجموعه آماده پخش و یک سریال مراحل فنی را در شبکه دو سپری می‌کند.
مجموعه تلویزیونی “چمدان” تصویربرداری می‌شود. این سریال با مضمون طنز به کارگردانی و تهیه‌کنندگی خسرو ملکان تهیه می‌شود. در این سریال بازیگرانی چون فتحعلی اویسی، میرطاهر مظلومی، محسن قاضی مرادی، فلورا نظری، یوسف صیادی و ارژنگ امیرفضلی به ایفای نقش پرداختند.

داستان این مجموعه درباره دو چمدان است که اشتباهی جابه‌جا می‌شوند و ماجراهایی اتفاق می‌افتد. این مجموعه تلویزیونی یکی از گزینه‌های شبکه دو برای ماه رمضان شبکه دو بود، اما سریال “سی‌امین روز” به جای آن پخش شد.

مجموعه تلویزیونی “همه بچه‌های ما” به کارگردانی تاجبخش فنائیان هم در مرحله تصویربرداری قرار دارد. ضبط این مجموعه به نیمه رسیده است. این سریال با مضمون اجتماعی بچه‌های کار، بچه‌های بی‌سرپرست و بد سرپرست را دستمایه داستان‌های خود قرار داده و سعی دارد در قالب روایت داستان به بحث همکاری و حس احسان دوستی مردم نسبت به برطرف ساختن ناهنجاری‌های برخی کودکان در جامعه بپردازد.

ستاره اسکندری، امیر آقایی، محمد مهدی هاشمی، مارال فرجاد، اردلان شجاع کاوه، اسماعیل سلطانیان، داوود پورحسن، صحرا فتحی، لیلا تقوی و معراج سخن‌سنج دیگر بازیگران این مجموعه هستند. علیرضا سبط‌ احمدی تهیه‌کنندگی این مجموعه را برعهده دارد. “همه بچه‌های ما ” بیش از ۱۸۰ بازیگر و ۱۳۰ لوکیشن دارد و در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای ساخته می‌شود.

مجموعه تلویزیونی “دولت مخفی” به تهیه‌کنندگی حمید آخوندی و علیرضا جلالی و کارگردانی حسن برزیده هم مرحله تصویربرداری را سپری می‌کند و نزدیک به ۴۰ درصد کار ضبط شده است. پژمان بازغی و لاله اسکندری در “دولت مخفی” در کنار هم دو نقش‌ اصلی یک سریال دفاع مقدسی را بازی می‌کنند. داستان این فیلم در زمان جنگ آغاز می‌شود.
سعید (پژمان بازغی) که از جوانان جنوب کشور است با شروع جنگ پدر خود را از دست می‌دهد. لاله اسکندری نقش شخصیتی به نام پروانه را بازی می‌کند. سعید به پروانه علاقه‌مند است، اما هر بار که این‌ دو نفر تصمیم به ازدواج می‌گیرند، اتفاقی باعث می‌شود این ازدواج صورت نگیرد. از دیگر بازیگرانی که در سریال “دولت مخفی” ایفای نقش می‌کنند، می‌توان به مهتاج نجومی، مریم بوبانی و مریم سلطانی اشاره کرد.

مجموعه تلویزیونی “رویا گنجشک‌ها” به تهیه‌کنندگی رضا جودی و کارگردانی راما قویدل برای ماه رمضان شبکه دو تهیه می‌شود. این سریال بر اساس فیلمنامه‌ای از فرهاد پورسعیدی ساخته می‌شود. داستان‌ این مجموعه درباره حسام، جوان ۳۰ ساله‌ای است که سال‌ها پیش خانواده‌اش را از دست داده و مسؤول یک خانه ایتام در یکی از شهر‌های شمالی کشور شده است و… در این سریال علی نصیریان، آزیتا حاجیان، کوروش تهامی، سام درخشانی، ناصر ممدوح و گلاره عباسی بازی می‌کنند.

مجموعه تلویزیونی “آب پریا” به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مرضیه برومند مراحل تدوین را سپری می‌کند. این سریال با بهره‌گیری از یک داستان کهن مرز بین افسانه و واقعیت‌ها را می‌شکند.

مجموعه ۱۵ قسمتی “آب پریا” داستان چهار خواهر با نام های ابرپری، برف پری، سبز پری و آب پری که هم اکنون در چنگال اپوش، اهریمن خشکی اسیر است را به تصویر می‌کشد که هر سال سیزده بدر دور هم جمع می‌شوند و آش چهل دانه و چهل گیاه می‌پزند.

فیلمنامه این مجموعه با مشاوره فرهاد توحیدی از سوی راضیه برومند، گیتی مرتضوی و با همکاری هنگامه مفید و علی فیاض منش نوشته شده است. در سریال “آب پریا” هنگامه مفید، بهناز جعفری، سحر ولدبیگی، لیلی رشیدی، آوا درویشی، امیر میرآقا، امیرحسین صدیقی و…  بازی کردند.

مجموعه “سهمی برای دوست” به تهیه‌کنندگی بهروز مفید و کارگردانی سیدمسعود اطیابی آماده پخش است. در این مجموعه بازیگرانی همچون اشکان خطیبی، سپیده خداوردی، محمدرضا شریفی‌نیا، بیژن بنفشه‌خواه، رضا فیض‌نوروزی، مهتاج نجومی و… بازی می‌کنند و سیامک انصاری به عنوان راوی داستان حضور دارد.

پخش این مجموعه از تیر ماه شروع می‌شود. در این سریال مسائل مختلف اقتصادی همچون شرکت‌های هرمی و بیکاری مطرح شده است.

مجموعه تلویزیونی “باغ سردار” به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی سپهر محمدی مراحل نگارش را سپری می‌کند. این مجموعه هنوز کد تولید نگرفته است. فیلمنامه مجموعه تلویزیونی “قصه‌های آشنا” به کارگردانی سیروس حسن‌‍پور و نویسندگی حسن‌پور و نغمه ثمینی نوشته می‌شود.

مجموعه تلویزیونی “اتاقی روی تپه” به کارگردانی فریدون حسن‌پور و تهیه‌کنندگی بهروز مفید پایان نگارش را سپری می‌کند. مجموعه “یک تکه زمین” هم به نویسندگی علی‌اکبر محلوجیان و تهیه‌کنندگی محمدعلی اسلامی برای محرم شبکه دو تهیه می‌شود و در حال حاضر فیلمنامه نوشته می‌شود. این مجموعه هنوز کد تولید نگرفته است. مجموعه “سفره ایرونی” هم به تهیه‌کنندگی مجید مظفری نگارش می‌شود.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.