تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

مصاحبه برنامه «گپ» رامبدجوان با سیامک انصاری مستشار قهوه تلخ

مصاحبه برنامه «گپ» رامبدجوان با سیامک انصاری مستشار قهوه تلخ

برنامه «گپ» رامبد جوان، سراغ سیامک انصاری رفته تا طبق تعریف برنامه، در زندگی خصوصی اش سرک بکشد و به مردم نشان دهد او غیر از بازیگری، علایق دیگری هم دارد.
قطعا برای مردم جالب بود بدانند بازیگر نقش مستشار «قهوه تلخ»، به هنر تکه دوزی فرش علاقه دارد، بولینگ بازی می‌کند، تا چند وقت دیگر عروسی می‌کند (اتفاقی که چند هفته ای است ازدواج کرده) و خلاصه علایق کاملا مجزایی از بازیگری هم دارد. در دومین برنامه «گپ»، رامبد جوان به دلایلی نامعلوم از اشکان خطیبی هم خواسته بود کنارش باشد تا کار را باهم اجرا کنند.

از تکه دوزی فرش تا پنهان کردن  دستمزد
برنامه با بازدید رامبد جوان و اشکان خطیبی از افتتاحیه نمایشگاه «پچ ورک» (هنر تکه دوزی فرش) انصاری و توضیحات او درباره این هنر شروع شد. انصاری گفت از بچگی به خاطر اینکه پدرش حجره فرش فروشی داشته، کنار فرش ها بزرگ شده و فرش های مناطق مختلف را از روی تجربه تشخیص می‌دهد.
صحبت از شوخی رامبد جوان درباره پولدار بودن انصاری به خاطر سرو کار داشتن با فرش به دستمزد بازیگران رسید. جوان از انصاری پرسید که چرا دستمزد بازیگران معلوم نیست و نمی‌گویند چقدر می‌گیرند؟! او هم مساله را به یک جور طرز فکر درباره بازیگران ربط داد: «خیلی ها فکر می‌کنند بازیگرها کاری نمی‌کنند که بخواهند این همه پول بگیرند! همین طرز فکر هم باعث می‌شود بازیگران دستمزدشان را پنهان کنند.»

البته به نظرش چندان هم لزومی‌به پنهان کاری نیست اما با این حال تا آخر بحث هم با وجود اصرارهای زیاد جوان، نگفت که چقدر دستمزد می‌گیرد. از همین قضیه دستمزد، صحبت به موضوع ازدواج انصاری کشیده شد و جوان اعلام کرد که انصاری قرار است به زودی ازدواج کند. انصاری هم گفت که آدم پولداری نیست اما صددرصد، با پول بازیگری می‌تواند زندگی را بگذراند.

بازی بولینگ و کم کاری انصاری بعد از ازدواج
بعد از صحبت درباره فرش ها و دستمزد و… به خاطر علاقه انصاری به بولینگ، قرار شد سه تایی با هم بروند بولینگ! بقیه برنامه در سالن بولینگ و وسط سر و صدای زیاد آنجا ضبط شد. انصاری گفت که مدت هاست تمرین می‌کند و این ادعا از بازی اش هم معلوم است. جالب اینجا بود که آنها در سالن بولینگ تنها نبودند و در تمام مدت، سروصدای بازی دیگران را هم وسط حرف هایشان می‌پیچید.
حتی جوان هم یک بار به صدابردار گفت که «از سر و صدا دیوونه شدی نه! اما جای جالبیه! ویژگی هایی داره». همزمان با بازی بولینگ، صحبت هایی هم درباره بداهه پردازی و مدیریت زمان میان شان رد و بدل شد و بعد رامبد از اشکان خواست از او راجع به ازدواجش بپرسد.

اشکان خطیبی که تا آن زمان سوال خاصی نپرسیده بود و کمکی هم در پیشبرد کار نداشت، اولین سوالش را پرسید: «می‌ترسی از اینکه داری ازدواج می‌کنی؟» انصاری هم گفت نه اصلا! بعد پرسید که چرا اینقدر دیر ازدواج می‌کند. انصاری گفت: «به نظر خودم دیر نیست. سر وقت است. هرکسی که این تصمیم را می‌گیرد حتما وقتش رسیده!»
بعد هم گفت که حتما بعد از ازدواجش، کمتر کار می‌کند. سوال بعدی خطیبی از انصاری، درباره ترس بود و اینکه از چه می‌ترسد. او هم گفت که از هیچ چیزی نمی‌ترسد حتی مرگ: «از مرگ نمی‌ترسم اما مرگ کسانی که خیلی دوست شان دارم واقعا مرا می‌ترساند.»

انتخاب نامناسب جا و مشخص نبودن دیالوگ ها
وقتی مساله به توقع انصاری از مردم و مردم از او رسید، انصاری پیشنهاد کرد که بهتر است دیگر بازی نکنند و بنشینند یک گوشه گپ بزنند تا تمرکزشان به هم نخورد. در طول برنامه، صداهای پیرامونی آنقدر میان گفت و گوهای این سه نفر جریان داشت که خیلی وقت ها حتی صدای آنها هم به گوش نمی‌رسید. اگر صدای تلویزیون را بلند می‌کردیم صدای برخورد توپ ها به زمین آزاردهنده می‌شد و در غیر این صورت هم اصلا متوجه صحبت ها نمی‌شدیم.

با اینکه می‌توانستند ادامه بحث را در محلی کم و سروصداتر پیش ببرند اما بازهم در گوشه ای از همان سالن شلوغ نشستند. انصاری درباره این توقع ها توضیح داد: «به نظر من کسی که بازیگری را انتخاب می‌کند باید بداند که دارد خودش را در معرض چه خطری قرار می‌دهد. وقتی جلوی چند میلیون نفر بازی می‌کنی ناخودآگاه اجازه دادی مورد نقد قرار بگیری. نمی‌توانی از آنها بخواهی انتقاد نکنند. امضا نگیرند یا… تو حق نداری بگویی من حوصله ندارم. البته باید متعادل باشد. من تا به حال در این مدت، مورد خاصی ندیدم که اذیتم کند.»

حذف «قهوه تلخ» از گپ
در بخشی از برنامه، صحبت به اخلاق جالب سیامک انصاری در دوست شدن و رابطه گرفتن با اقشار مختلف کشیده شد. رامبد جوان به او گفت: «در «شب های برره» تو یک آدم بخصوصی بودی میان یک عالم غریبه، ولی با همان تفاوت ها همه قبولت می‌کنند. در برره همه لهجه عجیب و غریب دارند و به تو می‌خندند.»
این را می‌گوید تا نتیجه بگیرد او در کارهاش هم مثل زندگی، اخلاق بسازی دارد. در چند بخش دیگر هم در بحث بازی کمدی، آنها بحث را به سمت «نقطه چین» و «پاورچین» هم می‌برند اما جالب اینجاست که در هیچ قسمتی، صحبتی از «قهوه تلخ» به میان نمی‌آید. آنها در هیچ جا حرفی از نقش مستثشار نمی‌زنند و حتی درباره اینکه انصاری دو سال است ظاهرش را به خاطر این کار تغییر نداده هم اظهارنظری نمی‌شود. در حالی که مهم ترین کار انصاری، این اواخر «قهوه تلخ» بوده است.

ترک سیگار و کاشت نهال
در اواخر برنامه هم بحث به خرافاتی بودن یا نبودن انصاری کشیده شد که گفت تا حدی خرافاتی است. به یک چیزهایی مثل پاقدم و چشم زدن اعتقاد دارد و پاقدم خودش هم خوب است.
رامبد درباره ترک سیگار سیامک هم صحبت کرد، گفت که چهار سال است سیگار نمی‌کشد. خودش هم راجع به این اتفاق گفت: «یک اتفاق خوبی در زندگی من بود. واقعا که می‌گویند مرگ تدریجی است راست می‌گویند.»

دست آخر هم طبق رسمی‌ که در این برنامه برای حمایت از محیط زیست وجود دارد از او خواستند در یک زمینی نهال بکارد. آخرین بخش برنامه، کاشتن نهال توسط انصاری بود که با همراهی جوان و خطیبی انجام شد؛ بخشی که در انتهای تمام قسمت های گپ وجود دارد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.