تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

مرغی در ایران که تخم مستطیلی میگذارد!!

مرغی در ایران که تخم مستطیلی میگذارد!!

مدیر دامپزشکی شهرستان آبدانان گفت: مرغی در آبدانان تخم های غیرمعمول مستطیلی شکل گذاشته است!
دکتر عسگر درویشی با بیان اینکه مرغی در روستای «چم کبود» شهرستان آبدانان در یک پدیده ای نادر تخم هایی با اشکال و اندازه های متفاوت می گذارد گفت: این مرغ با گذاشتن تخم های مستطیل، گرد، هلالی، بیضی و شیاردار موجب حیرت مردم شده است.

درویشی با بیان اینکه علت این تخم گذاری عارضه تخمدانی اعلام شده است اضافه کرد : تخم های این مرغ با توجه به احتمال مسموم بودن، برای انسان غیرقابل استفاده است.
مدیر دامپزشکی شهرستان آبدانان همچنین با اشاره به اینکه تخم های این مرغ علاوه بر اندازه های مختلف، بدون زرده نیز هستند بیان کرد: تمام حرکات و نوع تغذیه این مرغ خانگی عادی بوده و این گونه مریضی غیرقابل درمان است.
وی خاطر نشان کرد : این پدیده بی سابقه باعث شده که تعداد زیادی از مردم شهر و روستا به خانه صاحب این مرغ مراجعه و از این تخم مرغ ها که در یک سبد بزرگ گذاشته شده، دیدن کنند
خانم عزیزی صاحب این مرغ نیز گفت : بیش از یکسال و نیم است که این مرغ را در خانه مواظبت می کنم و تاکنون هیچ گونه عمل و حرکت غیرطبیعی از آن مشاهده نکرده ام.
وی تصریح کرد: از یک ماه پیش تاکنون، این مرغ روزانه یک عدد تخم در ابعاد و اوزان مختلف با اشکال، گرد، مستطیل، هلالی، بیضی و شیاردار می گذارد و با این رخداد نادر تعجب همه روستاییان را بر انگیخته است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.