تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

فروشنده تجهیزات ممنوعه در فضای مجازی رشت دستگیر شد

فروشنده تجهیزات ممنوعه در فضای مجازی رشت دستگیر شد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ایرج محمدخانی در جلسه پلیس گیلان اظهار داشت: فردی که از طریق فضای مجازی اقدام به فروش تجهیزات نظامی و حفاظتی ممنوعه می کرد توسط پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان دستگیر شد.

وی، از تشدید وب گردی های فنی پلیس در ایام تعطیلات نوروز خبر داد و افزود: کارشناسان رصد پلیس فتای استان موفق شدند یک سایت اینترنتی را که در فضای مجازی اقدام به آموزش و فروش تجهیزات نظامی و حفاظتی ممنوعه می کرد شناسایی کنند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان ادامه داد: با شناسایی این سایت و فعالیت غیرقانونی آن در فضای مجازی تلاش برای شناسایی مدیر یا مدیران اصلی سایت به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی، با بیان اینکه با پیگیری های فنی و پلیسی آدرس عامل اصلی این سایت در رشت شناسایی شد، تصریح کرد: پس از اخذ مجوزهای لازم قضایی در یک عملیات غافلگیرانه مدیر اصلی سایت مذکور در یکی از محلات رشت دستگیر شد.

محمدخانی بیان داشت: در بازرسی از منزل متهم دو دستگاه لپ تاب، ۳۱۵ حلقه سی دی، یک دستگاه ریسیور ماهواره، دو عدد فلش مموری، یک عدد دی وی رایتر، یک دستگاه هارد، یک دستگاه مودم، یک دستگاه شنود غیرمجاز کشف و ضبط شد.

این مسئول متهم دستگیر شده را ۳۴ ساله با مدرک تحصیلی لیسانس معرفی کرد و بیان داشت: متهم با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه انتسابی اعتراف کرد و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت ارجاع داده شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان ادامه داد: مدیران وبلاگ ها و وب سایت های اینترنتی که در پوشش فضای مجازی مبادرت به فروش تجهیزات ممنوعه می کنند توجه داشته باشند که برخورد پلیس فتا با اینگونه هنجارشکنان بسیار جدی، قاطع و قانونی است.

وی ابراز داشت: اخیراً در برخی از اتاق های گفت وگو، انجمن ها (forums) و وب سایت های شبکه اجتماعی مشاهده شده که افرادی با جعل عنوان پلیس سایبری و ایجاد نام های کاربری جعلی خود را به عنوان افسر پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات معرفی کرده و با سوء استفاده از اعتماد کاربران به پلیس نسبت به اخاذی، کلاهبرداری و ایجاد مزاحمت برای آنان اقدام می کنند.

محمدخانی تصریح کرد: پلیس فتا ضمن شناسایی و برخورد شدید با جاعلان عناوین، در آینده هرگونه ایجاد ارتباط با کاربران فضای مجازی را با عناوین و هویت رسمی و طبق اطلاعیه های قبلی پلیس انجام می دهد.

به گفته وی، در حال حاضر پلیس به هیچ عنوان در فضای سرویس های اینترنت با هیچ یک از کاربران تماس برقرار نمی کند.

این مسئول از عموم کاربران فضای مجازی خواست تا در صورت مشاهده هرگونه جعل عنوان پلیس و یا درخواست و ایجاد مزاحمت با نام و نشان پلیس فتا یا پلیس سایبری مراتب را از طریق بخش «تماس با ما» در وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با این پلیس در میان بگذارند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.