تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

عکس هایی از سریال های جدید شبکه یک تا پایان سال

عکس هایی از سریال های جدید شبکه یک تا پایان سال

مجموعه‌های “راستش را بگو”، “خاطرات مرد ناتمام”، “راز پنهان”، “جنگ بازی”، “راه طولانی خانه” و “کلاه پهلوی” در مرحله تولید و چهار مجموعه هم در مرحله پیش تولید تا پایان سال ۹۱ در شبکه یک قرار دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه تلویزیونی “راستش را بگو” به کارگردانی محمدرضا آهنج، نویسندگی مصطفی رستگاران و تهیه‌کنندگی فاطمه ثمرقندی مراحل تصویربرداری را سپری می‌کند. تاکنون ۲۵ درصد از ضبط این مجموعه باقی مانده است و همزمان با تصویربرداری مراحل تدوین را سپری می‌کند. این مجموعه گزینه پخش برای ماه رمضان شبکه یک است.

“راستش را بگو” با روایت چهار لایه از زندگی و سرشت حقیقت‌جوی انسان، روایتگر ماجرای چند دانشجو است که قصد دارند یک حرکت انسانی انجام دهند، اما با مشکلات فراوانی رو به رو می‌شوند. این مجموعه در فلاش‌بک‌هایی نقبی به زندگی شهید چمران می‌زند که نقش آن را امیر آقایی بازی می‌کند.

حسن پورشیرازی، آتیلا پسیانی، رویا تیموریان، نیوشا ضیغمی، دانیال عبادی، لعیا زنگنه، مهدی سلوکی، سام درخشانی، رحیم نوروزی، امیرحسین مدرس، علیرضا جلالی‌تبار و ثریا قاسمی دیگر بازیگران این سریال هستند. در این مجموعه ضیغمی و عبادی جزو بازیگران سینما هستند که با بازی در این پروژه نخستین تجربه فعالیت در تلویزیون را کسب می‌کنند.

مجموعه تلویزیونی “خاطرات مرد ناتمام” به کارگردانی صادق کرمیار با موضوع حکومت‌داری رضا شاه در قالب طنز به نیمه رسیده است. این مجموعه قرار است اولین یا دومین سریال بعد از ماه رمضان باشد که از شبکه یک روی آنتن می‌رود.
صادق کرمیار فیلمنامه “خاطرات مرد ناتمام” را با همکاری ابوالفضل زرویی نصرآباد و علی میرفتاح به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه یک در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای نوشته است و این سریال با محتوایی اجتماعی به سال‌های ۱۳۲۷ تا ۱۳۳۲ و حکومت رضا شاه می‌پردازد و قالبی طنز دارد.

در خلاصه داستان “خاطرات مرد ناتمام” آمده است: همایون پورسینا پسر جوانی که  قصد سفر به خارج از کشور را دارد به طور اتفاقی دفترچه خاطرات پدر بزرگش را که به تازگی فوت کرده به دست می‌آورد و متوجه می‌شود پدربزرگش که در فرانسه داروسازی خوانده چقدر برای کمک به مردم کشورش تلاش می‌کند.

امین زندگانی، محمود پاک‌نیت، سروش صحت، مهرداد ضیایی، مهوش صبرکن، داوود فتحعلی‌بیگی، سیامک صفری، مجید سعیدی، آزاده شمس، امیرحسین مدرس و شهزاد صفوی در این سریال بازی می‌کنند و تهیه‌کنندگی را نیز محسن علی‌اکبری برعهده دارد. از سال ۸۷ قرار بود کرمیار “خاطرات مرد ناتمام” را بسازد، اما در فاصله‌ای که تا امروز به وجود آمد وی سریال “یک روز قبل” را ساخت و رمان “دشت‌های سوزان” را منتشر کرد.

مجموعه تلویزیونی “راز پنهان” هم با نام قبلی “کما” به کارگردانی فلورا سام و تهیه‌کنندگی مجید اوجی برای شبکه یک تهیه می‌شود. تاکنون ۴۰ درصد از تصویربرداری این مجموعه سپری شده است. این مجموعه جزو گزینه‌های شبکه یک برای پخش در پائیز است.

مجید اوجی در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه مجموعه “راز پنهان” موضوع معناگرا دارد و سال گذشته هم سریال “ناز و نیاز” فلورا سام در ماه رمضان پخش شد، چرا در ماه رمضان روی آنتن نمی‌رود؟ به خبرنگار مهر گفت: این مسئله به پخش شبکه یک برمی‌گردد و در حوزه  اختیار من نیست. شبکه یک تصمیم گرفته این مجموعه را پائیز پخش کند. البته با توجه به موضوع که شما اشاره کردید گزینه مناسبی برای پخش در ماه رمضان است.

در این مجموعه بازیگرانی چون داریوش ارجمند، پروانه معصومی، الهام حمیدی، محمود عزیزی، لادن طباطبایی، کامران تفتی، لیلا بلوکات و با حضور سعید پورصمیمی و علیرضا جلالی‌تبار بازی می‌کنند.

این اثر یک ملودرام اجتماعی است. داستان این سریال درباره دو دوست با نام‌های فرامرز و امیرعلی است که از کودکی با هم بزرگ شده‌اند، اما در دوره جوانی به دلیل برخی مشکلات از هم جدا می‌شوند. آنها پس از گذشت چندین سال دوباره یکدیگر را ملاقات می‌کنند. گذشت زمان شرایط جدیدی را برای آنها به وجود آورده و تغییراتی در زندگی آنها ایجاد کرده است.

نگارش فیلمنامه “کما” را خود سام برعهده داشته که پیش از این ایفای نقش و نگارش فیلمنامه در سریال‌هایی همچون “شیخ مفید”، “روزهای زندگی”، “همسایه‌ها”، “شبی از شب‌ها”، “نشانی”، “ماه عسل”، “توطئه فامیلی”، “مشق عشق” و “تا رهایی” را در کارنامه خود داشته‌است.

مجموعه تلویزیونی “جنگ بازی” به کارگردانی احمد کاوری و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی مراحل تدوین را برای شبکه یک سپری می‌کند. این مجموعه قرار است بعد از تمام شدن “حیرانی” روی آنتن برود.

داستان این مجموعه درباره یک خانواده آشفته است که درگیر ماجراهایی می‌شوند. نقش مادر خانواده را رابعه اسکویی بازی می‌کند و نقش‌های همسر و فرزندش را به ترتیب اکبر عبدی و مجید صالحی ایفا می‌کنند.

در این مجموعه در کنار آنها رضا ناجی، امیررضا دلاوری، هادی کاظمی، امیر نوری و… بازی می‌کنند. امیرحسین جهددوست و امیرعباس ترابیان که نگارش فیلمنامه مجموعه “آشپزباشی” را در کارنامه دارند، همراه با حسین ترابی‌نژاد نویسنده مجموعه “شوق پرواز” فیلمنامه مجموعه “جنگ بازی” را نوشتند.

این مجموعه یکی از گزینه‌های شبکه یک برای پخش در نوروز ۹۱ بود، اما در نهایت مجموعه سیروس مقدم با عنوان “چک برگشتی” روی آنتن رفت.

مجموعه تلویزیونی “راه طولانی خانه” که قرار بود ماه رمضان سال ۹۰ از شبکه یک پخش شود، حال جزو گزینه‌های این شبکه برای ماه رمضان ۹۱ است. این مجموعه به کارگردانی رضا کریمی و تهیه‌کنندگی محمدرضا تختکشیان تهیه می‌شود و در حال حاضر مراحل تدوین و موسیقی را سپری می‌کند.

در مجموعه “راه طولانی خانه” رضا کیانیان، افسانه بایگان، شهرزاد کمال‌زاده، خاطره حاتمی، صادق هاتفی، شهاب حسینی‌پور و پیام اینالویی بازی می‌کنند و درباره پدر یک خانواده است که با وجود علاقه زیاد به خانواده‌اش، از جانب فرزندان خود تحت فشار است، چرا که آنان خواسته‌هایی خارج از توان او دارند.

فیلمنامه‌نویسان این مجموعه امیر عربی و حسین تراب‌نژاد بودند و بازنویسان مصطفی زندی و علیرضا مسعودی است. رضا کریمی پیش از این ساخت مجموعه‌های تلویزیونی “فاکتور هشت”، “مرده متحرک” و “شبی از شب‌ها” را برعهده داشته است.

مجموعه تلویزیونی “کلاه پهلوی” به کارگردانی ضیاء‌الدین دری و تهیه‌کنندگی محمدرضا تختکشیان برای شبکه یک تهیه می‌شود. عوامل این مجموعه چندی پیش عازم فرانسه شدند و ۲۵ اردیبهشت ماه در این کشور خواهند بود. بعد از آن به تهران آمده و بقیه صحنه‌های باقی‌ مانده را ضبط می‌کنند.

طبق پیش‌بینی‌ها تصویربرداری تا تیر ماه طول می‌کشد. پخش این مجموعه از خرداد ماه به صورت هفتگی از شبکه یک شروع می‌شود و تا پایان سال ۹۱ ادامه خواهد داشت.

نقش اصلی کلاه پهلوی مربوط به جوانی است که درس می‌خواند و فرماندار شهر زادگاهش می‌شود، درست زمانی که  فرمان کشف حجاب از سوی رضاخان صادر شده و او موظف به اجرای این فرمان است.

این سریال که از سال ۸۰ تولید آن کلید خورده، بازیگرانی چون امین حیایی، مریلا زارعی، محمدرضا شریفی‌نیا، گوهر خیراندیش، داریوش فرهنگ، داود رشیدی، شقایق فرهانی و… بازی می‌کنند. مجموعه تلویزیونی “کلاه پهلوی” از سریال‌های پربازیگر شبکه یک سیما محسوب می‌شود که در برخی از سکانس‌های آن حدود ۴۰۰ هنرور حضور دارند.

این مجموعه تلویزیونی سال ۸۰ برآورد مالی شد. در آن مقطع اعلام شد نگارش فیلمنامه ۳۰ ماه به طول می‌انجامد، اما طولانی‌تر شد. به دلیل اینکه پروژه سنگین و حساس بود و باید مدیران فیلمنامه را می‌خواندند و نظرات‌شان را اعلام می‌کردند. پس از انتخاب تخت‌کشیان به عنوان تهیه‌کننده، ساخت پروژه “کلاه پهلوی” اسفند ۸۴ قطعی شد، و فیلم در ۱۵ تیرماه ۸۵ کلید خورد. در طول این سال‌ها این پروژه چندبار متوقف شد و هنوز هم تولید آن ادامه دارد.
شبکه یک چهار مجموعه هم در مرحله پیش تولید دارد.

مجموعه تلویزیونی “خوابگاه” به کارگردانی کاظم راست‌گفتار و تهیه‌کنندگی اصغر هاشمی و مجموعه تلویزیونی “میلیاردر” به تهیه‌کنندگی رامین عباسی‌زاده و کارگردانی مسعود کرامتی هم به زودی کلید می‌خورند. این دو مجموعه قرار است امسال هم از شبکه یک پخش شوند.

شبکه یک امسال قصد دارد دو مجموعه “الف ویژه” هم بسازد. مجموعه “فصل بی‌پروایی” به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیه‌کنندگی علی لدنی امسال کلید می‌خورد، اما سال ۹۲ از این شبکه پخش می‌شود. همچنین مجموعه “معمای شاه” به کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه‌کنندگی سیدکمال طباطبایی هم امسال کلید می‌خورد.

داستان این سریال از زمان تولد محمدرضا تا خروج وی از ایران را در برمی‌گیرد. شرایطی که شاه در آن رشد کرد، ازدواج وی با ثریا و فوزیه، روابط  وی با اشرف و نفوذ این خواهر دو قلویش بر او، و وابستگی شاه به کشورهای غرب و شرق، از جمله مواردی است که در “معمای شاه” به آن توجه می‌شود.

در این مجموعه بخش‌هایی از مبارزه محمدرضا با انقلابیون، دخالت وی در کشور عمان، کودتای ۲۸ مرداد، دخالت انگلیس و آمریکا در مسایل حکومتی ایران نیز در “معمای شاه” به تصویر کشیده می‌شود.

شنیده‌ها حاکی از آن است سیروس مقدم طرح یک مجموعه تلویزیونی را برای ایام دهه فجر شبکه یک داده است. علاوه بر آن برای محرم هم طرح مجموعه “شام غریبان” را مجتبی یاسینی ارائه کرده است. همچنین مجموعه “بازی دو گانه” مرحله تحقیق و نگارش را سپری می‌کند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.