تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

عکس خودروی جدید BMW برای سال ۲۰۱۴

عکس خودروی جدید BMW برای سال ۲۰۱۴

شرکت اتومبیل سازی آلمانی ” BMW ” اخیرا طرح مفهومی یکی از مدل های جدید خود را ارائه کرده است. ” BMW i8 Concept Spyder ” این مدل جدید است که با توجه به نمای ظاهری بدون سقف عرضه شده است. طراحی آیرودینامیک ، استفاده از مواد کامپوزیتی و کربنی برای کاهش وزن و همچنین موتور الکترونیکی از جمله خصایص این مدل جدید است.
تفاوت های اصلی بین مدل ” i8 coupe ” و ” i8 Spyder ” در حذف سقف در مدل ” Spyder ” ، کاهش طول در این مدل نسبت به ” i8 coup ” و همچنین استفاده بهتر از طراحی آیرودینامیک در مدل ” Spyder ” است. یک موتور الکترونیکی به قدرت ۱۲۹ اسب بخار به همراه یک موتور توربوشارژ به قدرت ۲۲۰ اسب بخار نیرو می گیرد که در نهایت نیروی در حدود ۳۴۹ اسب بخار را برای این خودرو فراهم خواهد کرد.

در ۳۰ کیلومتر اول این خودرو تنها با استفاده از موتور الکترونیکی حرکت کرده و پس از آن موتور بنزینی اتومبیل فعال می شود. باطری های لیتیومی این خودرو با استفاده از جریان ۲۴۰ ولت به زمانی در حدود ۲ ساعت برای شارژ کامل نیاز دارند.
شرکت ” BMW ” اعلام کرده است که این خودرو شتاب ۰ تا ۱۰۰ خود را در ۵ ثانیه یا کمتر بدست می آورد. این مدل به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه می شود.

عکس خودروی جدید BMW برای سال ۲۰۱۴

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.